havalı tüfek

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar yeni havalı tüfek aldım torun magnum k101 5.5 tüfek hakkında bilginiz varmı daha önce kullandınızmı düşüncelerinizi bekliyorum

• kardeşim öncelikle hayırlı olsun sende benim gibi kendini yakmışsın 0 aldıysan,kullanmadıysan,geri verebilme imkanın varsa geri ver maddi imkanın iyiyse daha iyi birşey al değilse biraz sabret ve para biriktir öyle al o tüfek hayretmez benim dilim yandı seni bari kurtarayım

avsan süperpoze

• kardeşim öncelikle hayırlı olsun sende benim gibi kendini yakmışsın 0 aldıysan,kullanmadıysan,geri verebilme imkanın varsa geri ver maddi imkanın iyiyse daha iyi birşey al değilse biraz sabret ve para biriktir öyle al o tüfek hayretmez benim dilim yandı seni bari kurtarayım

ben bunlara katılmıyorum.

arkadaşım bence iyi bir seçim yapmışsın; hem ilk tüfeğin olması bakımından hem de yaşına uygun olması bakımından.. hemde iyi bir tüfektir kendisi. grupmanlar bölümünde benim 4.5mm olan modelimin grupmanları var ordan bakabilirsin. bir arkadaşımda da 5.5mm olanı vardı emin ol onu görünce 4.5mm aldığıma pişman oldum. yani sen doğru olanı seçmişsin. :)

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• evet bendede 4.5 mm olanından var gerçekden güzel bir tüfek sağını solunu merak edip kurcalama vidalarını söküp takma yayını felan değiştireyim de mod yapayım deme sebebleri sağını solunu vidalarını kurcalarsan vidalar zamanla yalama olur kurcalama derkende kırılma gibi olaylarla karşılaşabilirsin. mod yapmaya calışma derkende hiç bir artısı olmuyor ugraşma ama bu şekilde uzun seneler kullanırsın hayırlı olsun.

• ewet benim koleksiyonumda da hala var. hiç uzun mesafede denemedim ama kısa ve orta mesafeler de yeni başlayanlar için iyidir bir tek sıfırlamada biraz problem yaşarsın o da elinin ayarı ile ilgilidir şoyle bir örnek vereyim aynı kalite hatsandan çok daha tatmin edicidir sen forumu iyice incelediğin zaman ne dediğimi nalarsın iyi etmişsin hayırlı olsun ( tahribatı düşündüğünden daha iyidir. :P

• sizlerin kullandığı torun magnumlar neler yapabiliyordu paylaşabilirmisiniz?güçleri nasıldı?

avsan süperpoze

• hocam bende torun 4.5 mm vardı şu an amcamda havalı silaha ilk bu tüfekle başladım iyi ki de öyle yapmışım
    1. Fiyatı çok uygun
    2.Yaşı ufak olan arkadaşımızın rahatlıkla taşıyabileceği hafiflikte(plastik kundaklı modeli için ahşabı varmı bilmiyorum)
    3. Oldukça isabetli tüfektir 20 metreden pet şişe kapağını vurabiliyordum
    4. Gücü de pek azımsanmayacak bir tüfek evimizin balkonundan yanında hediye aldığım 4x20 lik dünyanın en dandik dürbünüyle 30 metreden kara şişe de indirmişliğim vardır.
    başlangıç için tavsiye edebilirim.üstelik bu yazdıklarım ince mehmet pelletlerle yapılan şeyler.

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• fiyat ve performans açısından bence güzel bi tüfek, bu silahtan belki 10 taneden fazla aldım. eşime dostuma arkadaşlarıma hediye ettim. hala yazlıkta bi tane var. 20 m den sigarayı her atışta vuruyordum. çok iddia kazandım bu silah sayesinde. söylenildiği gibi kullanılan pelletler öztay ve incememet ten başkası değildi.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• ben 2005 senesinde sentetik dipçik 5.5 kral magnun aldım ( ahşap kundakta vardı ) 8.5 m de 1.5 cm sunta üzeri gümüş kakma tablomu paramparça etmişti olan cebime oldu ama dürbün kullanma ben oyle yaptım daha zevkli oluyor

• isabetli, fiyatına göre yeterince güçlü, hafif, estetik, en önemlisi sağlam.. :D

tahribat ve grupmanla bölümünde tahribatlarım ve gruplarım mevcut 4.5mm ile.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• tüfeğim cok guzel dı of of soktum kuramıyorum cıldırcam ;hirr; yenı baslayan ıcın ıdeal ve ummayan ısler yapan bı tufek ama ne yapacagımı bılmıyorum yayı takamadım gerı agt

torun 5.5mm optima 4x20 fakirlik ögrencilik.. ;şrofls;.
    üzümlü çifte 65 namlu
    torun4+1 otomatik 71 namlu :thumbup:

2.ci havalı için düşünüyo bakalım ne olucak :love:

avcının emniyeti kendidir ! agt