ZİGANA T VE YAVUZ 16 TUĞRA KAPIŞMASI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar aileye yeni katılan girsan silah sanayinin ürettiği tuğra serisi silahla zigana t tisaş silah sanayinin ürettiği iki silahı test etmek ve gurup karşılaştırması yapmak şansını bu hafta buldum 25 metre atışlarında 1. Zigana t 25 m pet şişe atışlarım herzaman olduğu gibi 4 te dört hedefte
    2. Tuğra yavuz 16 pet şişe 4 atış 4 te 4 silah atış ıstıkrarı olan bir silah olduğunu ispatladı yalnız gurup dagılımı zigana kadar iyi olmadıgını gördüm nedeni ne olabilir diye araştırınca
    silahın namlu ağızı kapak arası boşluğu kesin olarak 2 mm kadar el ila namluyu sağa sola oynattıgımda namlunun oynadıgını gördüm bence yanlış yapılmış ziganayı incelediğimde namlu ile kapak arası yani namlu cıkış azında cevre boşluğunun nerdeyse olmadıgını gördüm namlunun işlevselliğini yerine getirecek kadar bir serbestisi var bu fark tuğraya - puan olarak yazıyorum gelelim silahların boş agırlıklarına zigana O bilindik kalın görüntüsüne rağmen tuğradan 70 gr kadar hafıf cıktı tuğranın cıplak namlu oluşu soğumayı kolaylaştırırken kesinlikle bir carpışma silahı olamayacagını gördüm cok cabuk toz vesaire her yerine doluyor sıcak ortamda atış yapmasanız bile polis arkadaşların belinde tasımaları esnasında gözlüyorum özellikle yunuslarda bu cok fazla kesin likle yanlış tercih silah pislik içinde kalıyor söküp temizleme esnasında gördügüm bir terslik ise tuğranın namlu altı oynar parca parcasının kolay sökülüp takılamaması idi şimdi burda şunu da söylemek gerekir busilahı ilkkez söküp temizledim fakat silahlara alısık olan beni yorduysa acemi birini nakadar zorlayacagını siz düşünün sanırım sadece bu parcadan ötürü silah arızalandı sanıp teknik yardım isteyen vardır herzaman söylenen gerceklerin nekadar doğru oldugu bir kez daha kanıtlanmış oldu azparca az sorun ayrıca silahın jarjör den
    mermiyi alış ağzı namlu yatagı ile alt kundak parcası arası bir bütünlük sağlamıyor örnegin jarjörden sürülen mermi önce alt kundak demirine sürtünüp sonra namlu yatagına giriyor oysa ziganada mermi direk namlu ağzı uzantısına mermiyi direk sürüyor
    Yalnız tuğra acık konuşmak gerekirse görsel bir sow oluşturuyor silahın şekil olarak cezbediciliği var gercekten kolleksiyonuma katacagım bir silah namlu boyu 13 santim oluşuyla etkili bir mesafeye sahip 100m gibi gerci atış dagılımına bakarsak 100m insanı degil domuzu koysam heralde vuracak kişiyi mumla aramak gerekir ayrıca tuğranın atış dagılımı 12 santim çapta iken zigana bunu 6 cm bitirmiş artık siz ikisinide karşılaştırın girsan silahsanayi bu yazdıklarımdan yolacıkıp bunu dikkate alır bu yanlışları düzeltirse bende bir katkıda bulunmuş olmaktan mutluluk duyarım saygılar bana ulaşmak isteyen dostlar cetin-iskın@hotmail.com dan ulaşabilir kalın salıcakla herkesin kurban bayramını en içten dileklerimle kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim...

• Emeğinize sağlık. Güzel bir inceleme

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• öncelikle güzel tespit ve incelemeniz tebrik ederim, ve şunu eklemek isterim yavuz 16 silahı baretta f 92 nin kötü bir kopyasıdır bir kaç kere kullanma fırsatım oldu, kaba tabirle hemen laçka olan bir silah gevşek ve güven hissi vermiyor , zaten kopya edildiği beretta f92 de iyi bir silah değildir çok parca kıran tolerans hesabı iyi yapılmamış silahtan anlayanların pek tutmadığı bir silah dolayısıyla kötünün kopyasıda daha kötü olmuş diyebiliriz.

zigana silahı daha tattminkar fakat aliminyum gövde çelik kızak üzerinde malzeme uyumsuzluğu olduğundan ileriki dönemlerde problem çıkarması kesin görünen , ama görsel olarak fena sayılmayacak bir silah diyebilirim.

hamdım piştim yandım oldum.

• arkadaşlar burda yaptıgımız bir amme hizmeti insanlarımıza bildiklerimizi aktarmaya calışıyoruz faydalı olabildikse nemutlu bize....yerli silah sanayının gelişmesi beni ve inanıyorum her türkiye vatandaşını gururlandırır.inşallah kendilerini düzeltip daha kalıteli ürünlerle karşımıza cıkarlar.. herşeye rağmen amatör kullanıcılar için yerliden şaşmayın diyorum.buarada zigananın hangi silahın kopyasıolduğunu bilen varsa yazarsa sevinirim yoksa özgün bir tasarımmı merak diyorum,teşekkürler
    ;avci;

• Şimdi forumda sürekli konuşulan bir lafın değişik bir versiyonunu buraya yazıyorum.Kardeşim napacaksın tuğrayı yavuz 16 yı git smith&wesson un tam otomatiğini browningin 14lüsünü veya cz75 i al rahatına bak

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Silahı almadaki amaç bu konuda bence önem teşkil ediyor. Kişisel savunma amaçlı, evimde bulundurayım, kendimin ve sevdiklerimin canını koruyayım diyorsanız 7.65 ve üzeri her türlü silah işinizi görecektir. Kişisel beklentiler değiştikçe tavsiye edilecek silahın markası çapı modeli de değişecektir. Bir örnek vereyim

Hafif zırha etki etsin, betonarme duvardan bile mermisi etki etsin diyorsanız .50 AE Desert Eagle #hims
    Ufak olsun ucuz olsun iş görsün deniliyorsa Kırıkkale
    Çok ses çıkartsın düğünlerde havaya sıkarım diyorsanız 357 ya da 44 magnum S&W (Havaya ateş edilmesini hiç tasvip etmem)
    Suyun altından ateş edeyim diyorsanız H&K P11 su altı silahı

gibi.

Bir silah alınırken ileride satma durumunda edeceği parayı da, bir arıza yaparsa tamir durumunu da göz önüne almak gerekir bence. Mesela MKE de şu anda satışta bulunan H&K P7M13 adındaki silah MKE ye yıllar önce gelmiş ve ilk olarak 9.000 li dolarlı fiyatlardan satılmaya başlanmış, şimdi vitrinde üzerinde marka model yazısı solmuş kağıtta yazan rakam 3500 ler seviyesinde. Üretimi durdurulmuş klasik bir silah fakat tipten kaybediyor. Alsan satıcak adam da bulamazsın. Mesela bende 32 kalibre Smith&Wesson var, 600 ytl ye veriyorum alıcı yok. Yerli silah sanayi de güzel silahlar yapıyor, geçen Tisaş M1911 e baktım, ama S&W un Performance center Colt'un yanına koyarsanız daha çoook uzun yol almaları gerektiğini anlatmaya gerek yok sanırım. Zigana sport kompansatörlü olan gayet şık ve güzel bir silah. Ama bir H&K USP nin muadili değil ama olacak inşallah. Bir USP nin yurt dışı satış fiyatının da zigana'ların fiyatından farklı olmadığını da belirtmek isterim.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• arkadaşlar burda yaptıgımız bir amme hizmeti insanlarımıza bildiklerimizi aktarmaya calışıyoruz faydalı olabildikse nemutlu bize....yerli silah sanayının gelişmesi beni ve inanıyorum her türkiye vatandaşını gururlandırır.inşallah kendilerini düzeltip daha kalıteli ürünlerle karşımıza cıkarlar.. herşeye rağmen amatör kullanıcılar için yerliden şaşmayın diyorum.buarada zigananın hangi silahın kopyasıolduğunu bilen varsa yazarsa sevinirim yoksa özgün bir tasarımmı merak diyorum,teşekkürler
    ;avci;

Önden Jericho 941 'i andırıyor fakat Jericho CZ mekanizması kullanır. Zigana Browning mekanizma kullanıyor, Bence özgün bir tasarım. Biraz esinlenme var, desert eagle ve jericho'dan. Ama Taklit bir silah üretmedikleri için kutluyorum.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Önden Jericho 941 'i andırıyor fakat Jericho CZ mekanizması kullanır. Zigana Browning mekanizma kullanıyor, Bence özgün bir tasarım. Biraz esinlenme var, desert eagle ve jericho'dan. Ama Taklit bir silah üretmedikleri için kutluyorum.

Teşekkür ediyorum bende herhangi bir silaha tam benzemediğini düşünüyordum demekki yanılmamışım bütün mühendisleri kutluyorum buarada 9mm tabancalar arasında şunuda belirtmek isterim zigana her şartta bir cz 75 i ve kılasik bırovnik 14lüyü geride bıraktı malzeme kalitesi olarak söylemiyorum fakat benim için silah elime aldımmı attıgımı vurması önemli ve etkili olması türkiye şartlarında zigana bana göre belde taşınan bir kaleşinkoftur..tabancayı 2006 da almama rağmen yaktığı mermi 1000 yaklaştı maşallah tık yok.. daha busilah neyapsınn... ;d;

• Şimdi forumda sürekli konuşulan bir lafın değişik bir versiyonunu buraya yazıyorum.Kardeşim napacaksın tuğrayı yavuz 16 yı git smith&wesson un tam otomatiğini browningin 14lüsünü veya cz75 i al rahatına bak

Serkan kardeşim tabiki simit veya desert kaliteli silahlar yalnız burda acıklamaya çalıştıgım yerli silahlarda bir karşılaştırma idi ayrıca cz 75 ve bırovnikte kullanıyorum
    suan bırovnikin tetiğini yaptırmaya calışıyorum beton g;$i gibi kesinlikle bir yumusaklık yok küt diye düşüyor alındıgından beri aynı silah sıfır alındı cz75 ise 2 hafta önce ziganayla kapıştı aksilikya ine kırdı avcılarda reklam olmasın bilinen yerde silah tamir oldu şimdi avrupa nın eksiklerini görmeyip kendi malımızı kötülersek bence yanlış yapmış oluruz saygılar..

• Çetin bey dediğiniz gibi geçen MKE'ye Tisaş M1911 i görmek için gittim. Güzel olmuş fakat tam bir replika yapmalarını beklerdim. Boya yerine parkerize yapılsa daha güzel olur , nostaljik bir klasiğe sahip olma imkanımız olurdu. Gitmişken poligona bir arkadaşımı görmeye gittim. Tabi silah seslerini duyunca yine dayanamadım :) Üzerimde silahım yoktu o gün, ne vereyim silah dedi, klasik ne var dedim. Browning var atar mısın dedi, merak ediyordum tamam dedim. Hedefi 25m ye aldık, nefesimi tuttum tetiği çekiyorum sanki beton, dedim emniyeti falan mı kapalı, yok dedi devam et :) ilk 2-3 atışta bocaladım ama sonra 7 lik bir grupman çıkarttım, tetiğin ağır olmasından dolayı grup sağ üstte toplandı, ama genel olarak iyi silah, şarjör takılmadan ateş etmemesini, tetiğin horozu kurmamasını sevmedim. Bende cz75 de var, iş yerinde bulundurma, bana üst kızağı çok dar geliyor, kurması sıkıntılı, acil bir durum olsa adam ne yapacağını şaşırır kurucam diye elinden kaçırır. Çok ağır ve nişangahı çok kalitesiz. Üzerinde ucuz bir boya atmışlar. Ben silahın kaplama ya da meneviş olmasını beklerdim. Tabi öyle olan modelleri de var muhakkak ama bizdeki siyah boya olan model. CZ75 Semicompact. Zigana T yi incelemedim ama ben tisaş mağazasıydayken birisi geldi, silah bakmaya, ne alayım diye sordu, ben de taşıyacak mısın yoksa bulundurma mı dedim. Görevli bir kaç model çıkarttı, şahsen ben zigana sport'u beğendim. Metal işçiliği güzel fakat demo olmasından mıdır acaba talaşı iyi alınmamış gibi geldi. Üretim modeli böyle değil dediler, görmediğimdem yorum yapamıyorum. Tutuşu tetiği, malzemesi kaliteli geldi. Soğuk dövme namlu ürettiklerini ve kendi tezgahları olduğunu söylediler. Demolara kapalı namlu taktıklarından namlusunu inceleyemedim.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• kesinlikle haklısınız silahlar demo hergün insanların elinde asıllarında bir poreblem olmadıgını göreceksiniz ayrıca aldıgınız silahtan sıkıldınızmı gönderiyorsun fabrika sana istedigin modeli yapıp yolluyor ister meneviş ister kaplama veya gıravür silah siyah yada işlemelidiye geçmiyor ruhsatta kl ve serino önemli bilginize..ayrıca belirtmek isterim alıcı arkadaşlar zevkler tartışılmaz yalnız bu kompansatör beni hiç sarmadı namlunun ikiyanlı delinmesi benim aklımahiçyatmıyor basınç düşüyor 1atış silahın heryeri pislik içinde kalıyor yakınınızda oturan kişiyi yakıyorsunuz kullanan dostlar bilir dengesiz bir barut çıkışı oluşuyor ve silahı komple barut pisliği kaplıyor ilgilenen arkadaşlara acizane duyurulur..

• Çetin bey bizim hobimiz atıcılık olduğu için silahta da isabet aradığımızdan ayarlı gez ve kompansatör daha çok ilgimi çekti açıkçası. Ama dediğiniz gibi deliklerden gaz çıkışı olacağından yakındakileri yakma #hims (benim S&W da arada yapar o işi) çabuk kirlenme sorunları olacaktır. Ama kompansatörün amacı namlu şahlanmasını azaltarak ardından gelecek atışın daha isabetli kaydedilmesi ( double tap denilen ard arda yapılan atışlarda) ve barut gazının namludan çekirdek çıkmadan namludan atılması nedeniyle namlu ucundan mermi çıkarken gazın basıncından yalpalamasını önlemektir. Aşırı kirlenme yapması ve yakınınızdakini yakması (atıcıyı değil) göz ardı edilebilir isabet için. Ama bu da ancak namlu crown'unun güzel açılmış olmsaı, kompansatörün isabete ve tepmeye fayda etmesi kaidesi ile olur. Atış yaparak deneme fırsatım olmadığından demodan birşey söylemek çok güç. Poligon ortamında 25m den iki şarjör mermi atsam notunu verirdim :)

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Serkan kardeşim tabiki simit veya desert kaliteli silahlar yalnız burda acıklamaya çalıştıgım yerli silahlarda bir karşılaştırma idi ayrıca cz 75 ve bırovnikte kullanıyorum
    suan bırovnikin tetiğini yaptırmaya calışıyorum beton g;$i gibi kesinlikle bir yumusaklık yok küt diye düşüyor alındıgından beri aynı silah sıfır alındı cz75 ise 2 hafta önce ziganayla kapıştı aksilikya ine kırdı avcılarda reklam olmasın bilinen yerde silah tamir oldu şimdi avrupa nın eksiklerini görmeyip kendi malımızı kötülersek bence yanlış yapmış oluruz saygılar..

Abicim haklısın ama sanırım ne demek istediğimi anlamadın sen ben o cümleyi kinaye olsun diye yazdım.Ben babamın mesleği gereği ve büyüdüğüm yer olarak silahların ve tüfeklerin içinde büyüdüm.Babama zamanında viyanadan 44 lük magnum da geldi 14lüsüde var cz 75 i de.Hepsini kullandık attık gördük.Girsanın olduğu yerde eskiden fındık bahçeleri varken ilk tüfeğimi kullanmıştım,şimdi girsan oldu orada üretilen silahları da biliyorum.Giresunlular namını bilir silah ustası topal celal vardı namı cödüldü gözümün önünde 5 dkda silah iğnesi yapmıştı.Ne ustalarımız var.Ben her zaman yerli sanayiyi desteklemişimdir.Ziganaylada askerde tanıştım.Gerçekten güzel silah.Siz ve sizin gibi kullanıcıların olumlu olumsuz eleştirileriyle bu sanayinin daha da gelişeceğine inanıyorum.Bu arada değerlendirmeleriniz için de teşekkürler.

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®