Nikon dürbün

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba

Nikon tüfek dürbünlerle ilgisi tecrubesi olan varmı acaba.
    Fx T12 ile stüfek olayını en az iki yıl için bitiridigim için sıra Dürbün işine geldi.
    Yakın arkadaşım olan bir fotoğraf mağazası sahibi ile temasa geçtim ve önceden de bildigim için nikonlarla ilgili şansımız varmı onu sordum. Dostum Nikon temsilcisi ile temasa geçti ve eger 20 adetlik tek bir model için anlaşma yapılırsa %30 kapora karşılıgı sipariş açabileceklerini söyledi. "20 adet için"
    bunun uzerine sizinle temasa geçiyorum aşşagıda 4 nikon belirledim temel olarak benim ihtiyaclarımı ön görerek.
    Birincisi Nikon sizce nasıldır. ikincisi bir içlerinden hangisini tercih ederdiniz üçüncüsü içlerinden hangisini almak isterdiniz.

Saygılar

Tercih 1
    http://www.swfa.com/pc-6980-22…ch-x-30mm-riflescope.aspx
    tercih 2
    Bunun getirtmenin mumukun olacagını sanmıyorum
    http://www.swfa.com/pc-7378-90…ngefinder-riflescope.aspx
    tercih 3
    http://www.swfa.com/pc-6833-22…-prostaff-riflescope.aspx

• skyplume arkadaşımızda Nikon sidewheel focus 4.5-14 bir dürbün var, mil-dotlu buluşmalarda rastlaşırsanız bir deneme şansınız olabilir. O dürbün çok kaliteli ve güzel bir dürbün. Zaten marka olarakta optikte iddialı bir marka olduğundan kesinlikle belirli bir seviye üzerinde ürünleri olduğuna inanıyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• bu arada bence minimum 4-16x büyütmeli bir dürbün almanızda fayda var.

.

ankarateam.png

• Bence her 3 model de havalı tüfek için pek uygun gözükmüyor. Nedeni paralaks ayarlarının olmaması. Sadece birinci modelde 50 yarda'dan sonsuza kadar sabit paralakslı. Ancak 50 yarda altına yapılacak atışlarda netlik problemi çıkacaktır.
    Tercih sizlerin.

S&W 686-6

• Legolas kesinlikle hakli, pcp grubu silahlar icin kesinlikle 6-24x50 oneriyorum ama bogaz 30 mm birde yandan paralaxsli olsun istiyorsaniz muhtemelen onumuzdeki pazartesi bir supriz cikabilir.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• birinci dürbün güzel ama 50 yrd altına netleme yapmazsa pek işe yarayacağını düşünmüyorum.

ikinci dürbün güzel ama Rangefinder özelliğinden dolayı yurda ithalatı ve kullanılması yasak.

ücüncü dürbünde iyi ama yaklaştırması az ve mildot olmaması dürbün için büyük bir eksik.

Skyplume (Göktuğ) ile bi görüş , bu konuda yardımcı olur.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• bizde nikon buckmaster mildot var gayet memnunuz.çin işi 15 ytl lik dampayla bile her söküp taktığımda çok düşük sapma yapıyor.az bir ayarla halloluyor.hatta çoğu zaman hedef büyükse ayara bile gerek yok (50mt şişe) ama ft yapacaksanız olmaz.:)

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• sayın arkadaşım imkanlar dahilinde alabilirsen link eklediğin sitede super sniper 10x42M durbununu tavsiye ederim,ben siparişini verdim 10 gune kadar bana ulaşmasını bekliyorum.saygılarımla

• dürbünün fotoları veya linki varsa ekleyebilirmisin ?

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• serdar kardeşim fotorafı buraya eklemeyi beceremedim,galeri bolumune ekledim

hayırlı olsun, güle güle kullanın. ama kutusundan çıkarıp sağdan-soldan-üstten vs de fotolar çekip koysanız daha iyi olur, bekliyoruz.
    ayrıca dürbün min. kaç metreye odaklanabiliyor?

.

ankarateam.png

• cumartesi geniş kapsamlı çeker yollarım abi,teknik detay konusunda çok bir bilgim yok bir arkadaşın tavsiysi uzerine getittirdim.10x42 olduğunu biliyorum

• Sanırım SWFA SS 10x42M side parallax 10ft.'den başlıyormuş...

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Güzel dürbüne benziyor. Hayırlı olsun.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Sanırım SWFA SS 10x42M side parallax 10ft.'den başlıyormuş...

"10ft."i yanlış yazmışım 10yard olacaktı. Gerçi ürünün fotoğraflarında 10y göremedim tüm fotolarda görünen en düşük değer 20'ydi.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/