2 gün önce Crosman C11 aldım sizce yalış seçimmi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selamlar

başlıktada göreceğiniz gibi 2 gün önce crosman c11 aldım namlu çıkış hızı ve küçük boyutlu olması cezbetti gücünü görünce inanamadım 5-6 mt mesafeden 1mm kalınlığındaki tenekeyi delik deşik etti...buda oldukca hoşuma gitti ve birde lazer pointer ısmarladım netten paztesi elimde olacak inşallah :)

ancak bu işlemi yaparken pointer dan bahsediyorum henüz foruma üye değildim ve birazda cahil cesareti ile siparişi verdim.

Sonrasında bugün üye oldum ve forumdaki topikleri biraz araştırınca malzeme kalitesinin zayıflığından bahsedildiğini gördüm 2 haftada pert olduğunu söyleyende var satışta bahsedilen 145m/sn namlu çıkış hızının yalan olduğunu söyleyende aklımda bazı şühpeler oluştu doğal olarak sizce CO2li ortalama kalite bir cihazmı c11 yoksa gerçekten zayıf daha doğrusu yanlış seçimmi???

Herkese çok teşekkürler şimdiden

Crosman C11
    Daisy 5170
    CyberGun Witness 1911
    Gamo Pt-85
    ASG Bersa Bp9cc
    Hatsan 125 Walther Talon 5,5

• Kışın soğuk havalarda co2 silahların gücünün düşmesi gayet doğaldır. Ayrıca BB leri kapalı mekanlarda ya da yakın mesafelerde atışta kullanmayın çok sekme yapabilir. Mutlaka atış gözlüğü kullanın.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• co2 silahlarda atış araları ne kadar kısa olursa hız farkıda o kadar fazla oluyor. her atış arası 1 sigara içimlik zaman neredeyse aynı hızı veriyor. veya benim gibi çakmakla ısıtacaksınız :)

Weihrauch HW100t .22 cal. / tasco 6*24*50ao
    Hatsan AT44 .25 cal. / optima reddot
    Umarex (s&w) .177 cal.

siyah_kurdela.jpg
    B Rh(+) kocaeli

• Bende C11 kulanıcısıyım. Dışı plastik fena sayılmaz ama iç mekanızması temiz ve işçilik iyi görünüyor. Tetiğin çekme mesafesi uzun olduğundan isabet için biraz idman şart. Tüplerin başına da silikon esaslı gres sürmeni tavsiye ederim. Contayı korur ve hava kaçırma problemi yaşamazsın. En azından uzun süre. Ayrıca kapalı mekanlar için gürültülü ve tehlikeli. Fırlattığı çelik saçmalar etkili ve hızlıdır. Güle güle kullanın.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ilkertozluklu ().

• arkadaşlar değerli görüşlerinize teşekkür ederim biraz içim rahatladı sayenizde

Crosman C11
    Daisy 5170
    CyberGun Witness 1911
    Gamo Pt-85
    ASG Bersa Bp9cc

• Arkadaşlar netten sipariş ettiğim pointerımda geldi hemen montajını yaptım resim ekleyebilirsem aşağıda resimleride olacak:)

[Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/081229/temp/crm9nyek.jpg] [Resim Engellendi: http://s10b.directupload.net/images/081229/temp/kpzf9gsp.jpg] [Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/081229/temp/mo4r8dgt.jpg]

Optik olarak üzerinde ayar düzeneği olmayan basit bir pointer ancak yuva içinde döndürerek ayarlamasını yaptım bir iki atışta yapabildim yinede hedefe tam isabet kaydetti sanırım doğru yoldayım :)

Crosman C11
    Daisy 5170
    CyberGun Witness 1911
    Gamo Pt-85
    ASG Bersa Bp9cc

• Güzel olmuş. Güle güle kullanın. Ben bu aralar nişan almadan direk kolumu kaldırdığım gibi tetiğe asılıyorum. Nişan almış gibi isabetli oldu nerdeyse atışlarım. Hatta seri attığım halde gruplar daha düzgün.

TheNightHawk tan alıntı: Nişan almadan hislerinizi kullanarak atmayı deneyin "Feel the Force Luke !" Bende kendisine uydum iyide oldu :)

• Yarım düzine havalı, birkaç tane de ateşli silah sahibi biri olarak naçizane tavsiyem; "en iyi silah kişinin sahip olduğu silahtır" düsturundan vazgeçmeyin. Silahınızın keyfini çıkarın, onu tanımak için kendinize zaman verin. Sonuçta bu bir hobi; zaman içinde istekleriniz, değişen beklentileriniz doğrultusunda bu forumda pek çok değerli bilgiye ulaşırsınız. Ama öncelikle güvenli ve keyifli atışlar.

FX T12 5.5 mm + Bushnell 6-24x40
    Airforce Condor 5.5 mm + Bushnell 6-24x40
    HW 97K 4.5 mm
    Zoraki HP01 (SOLAK KABZA :love:g;$i )

• Arkadaşalar herkesin yeni yılını kutlar başarı dolu bir yıl dileyerek söze başlayayım

Satın aldığım pointerın alyan vasıtasıyla sıfırlama ayaralarını yaptıkdan sonra tadından yenmez oldu fakat yinede nişan alıp atş yapmanın zevki hiçbir şeyde yok.Ancak pointer sayesinde hedefe seri atış yapmakta oldukca zevkli.c11 in tetik mesafesi gerçekten uzun tetik boşluğunu alıp nişan alarak atış yaptığımda bile hafif sağ alta kaçıyor.

Sanırım biraz daha antremanla bu sorunda çözülecek...

:)

Crosman C11
    Daisy 5170
    CyberGun Witness 1911
    Gamo Pt-85
    ASG Bersa Bp9cc

• Sizede iyi yıllar :thumbdown:

Tüp takılı değilken ve şarjör boşken tetik çekerek namlunun hareketini izleyin. Herkes farklı bir tarafa yatırıyor tabancayı. Bu şekilde stil geliştirebilirsiniz.Ben içini söküp incelediğim için boşta tetik düşürmenin zararı olmaz kanısındayım. Malzemeler sağlam. Bİrşey olsada ileriki zamanlara doğru,tornacıda yaptırılmayacak bir malzeme yok içinde.

• Sizede iyi yıllar :thumbdown:

Tüp takılı değilken ve şarjör boşken tetik çekerek namlunun hareketini izleyin. Herkes farklı bir tarafa yatırıyor tabancayı. Bu şekilde stil geliştirebilirsiniz.Ben içini söküp incelediğim için boşta tetik düşürmenin zararı olmaz kanısındayım. Malzemeler sağlam. Bİrşey olsada ileriki zamanlara doğru,tornacıda yaptırılmayacak bir malzeme yok içinde.

Değerli görüşlerinize teşekkür ederim İlker bey ancak söküp baktıysanız namluda yivin olmadığınıda fark etmişsinizdir sanırım... yivli olsa daha etkili olmazmıydı diye sormak lazımdı üretici firmaya:) ama bir bildikleri vardır sanırım

Crosman C11
    Daisy 5170
    CyberGun Witness 1911
    Gamo Pt-85
    ASG Bersa Bp9cc

• ;box;x ses hızını aşıp çok tehlikeli olur diye yiv set koymamışlardır ;rofl.;

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Çelik bilye ve Yiv i bir arada düşünemiyorum açıkçası.

• ben abime ekol es 55 tabanca almıştım
    onun namlusunda yiv set vardı. çok güçlü bir tabanca
    ayrıca da tetiği çok sert single action atış yapmak için parmak kaslarınızı geliştirmeniz lazım

tetiği çekerken namlu geriye hareket ediyor ve şarjöre dayanıyor sonra da horoz valfe vurunca da bilye namluya giriyor

• Arkadaşlar c11 yaklaşık 2000 atış tan sonra bile sorunsuz die bileceğim şekilde çalışıyor(son bb mermisinin şarjörde kalması hariç:) ) destekli atışlarda 4-5 m den kibrit çöpünüde vurur oldum almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

paylaşım yapan herkese çok teşekkürler.

Crosman C11
    Daisy 5170
    CyberGun Witness 1911
    Gamo Pt-85
    ASG Bersa Bp9cc

• Arkadaşlar c11 yaklaşık 2000 atış tan sonra bile sorunsuz die bileceğim şekilde çalışıyor(son bb mermisinin şarjörde kalması hariç:) ) destekli atışlarda 4-5 m den kibrit çöpünüde vurur oldum almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

paylaşım yapan herkese çok teşekkürler.

Silahı sevmek silahı tanımak bu olsa gerek ;tese;kkur;d;:thumbdown: