Bu Çok Etkileyici içim CIZZZ etti..:(

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Okla avcılık bence hayvana iskence:S Bence vurdugum hayvan taş gıbı düşmeli vuruldugunda

• aynen oyle neden hayvana işkence çektiriosun ki.okçuluk iyi bir spor ama bu halede gelmemeli ;( :cursing:

gamo viper skeet 5,5

Weihrauch hw 40 4,5

• Yapmayın arkadaşlar o kadar değil ya. Hayvan sadece iri diye böyle düşünüyorsunuz. Emin olun avlanırken bir iki saçma deyip daha çok can çekişen tavşanlar var. Bu kısa ve iyi bir ölüm sayılır

• Okadar merak ettimki videoyu ama bi türlü açamadım çıldırıcam X( X(

eskisehirteam.png

• kısaca özetlersek adamın biri okla alaca geyik avlıyor
    Sinirden çıldırıyorum

• geyiğin biri okla adamı avlasaydı ben o zaman sinirlenirdim.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Okadar merak ettimki videoyu ama bi türlü açamadım çıldırıcam X( X(

Al bendende o kadar. ;hirr;;hirr;;hirr;
    Verilen hariç bütün videoları izledim. X( X(

• geyiğin biri okla adamı avlasaydı ben o zaman sinirlenirdim.

peki yıllardır siz benim akrabalarımı vurdunuz , bende sizi vuracağım deseydi

• Yapma mert kardeşim. O zaman denize de girmeyelim .Hamsi saldırısı olur. ;şrofls;. Hem onlar sayıca fazla.

• Yapma mert kardeşim. O zaman denize de girmeyelim .Hamsi saldırısı olur. ;şrofls;. Hem onlar sayıca fazla.

ama abi bu adam aç mı yoksa geyiğin kürküne mi ihtiyacı var ne gereği var ki okla geyik avlıyor vurduğu geyiğin neslinin ne özellikleri olduğunu biliyor mu
    not : ben hamsinin amca oğluyum bana dokunmazlar size de bir kıyak geçtiririm ;lol; ;lol; ;lol; ;lol;

• Bence o avcılar neslin devamını bizden iyi düşünüyorlar.Bizim avcılarla karıştırmayalım. O hayvanın nesli çoğaldımı bir başka hayvanın nesli azalacaktır. Bu konuda avrupa ülkelerinde biyologlar botanistler devlet kadrolarında çalışıyor ve destekleniyor. Ve doğa için iyi fonlar ayırıyorlar. Zamanında önlemlerini almışlar, kurallarını koymuşlar ve benimsemişler. 50 yıl önce olan hayvan popülasyonu hala aynı hali ile korunuyor. Ya bizde ?

• Acısız ve temiz bir av olmuş bence :thumbup:

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Geyiğin son bakışları belki biraz yürek burkabilir ama bencede fazla acılı bi av olmamış. Kim ne derse desin adamlar bilinçli avcılar ve iyi atıcılar hayvanın kalbine tek ve temiz bi atışla işi bitirdi. ıskalasayıp hayvanı yaralı kaçırsa o zaman kızılabilirdi.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• ama abi bu adam aç mı yoksa geyiğin kürküne mi ihtiyacı var ne gereği var ki okla geyik avlıyor vurduğu geyiğin neslinin ne özellikleri olduğunu biliyor mu
    not : ben hamsinin amca oğluyum bana dokunmazlar size de bir kıyak geçtiririm ;lol; ;lol; ;lol; ;lol;

Dostum orada oyle geyik vurmak burda bıldırcın vurmaya benzemez onu vurmak için devlete en az 10000 dolar vermiştir. O hayvanlar ozel korunur parayla vurulur. ;kovboys;

BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR

• Dostum orada oyle geyik vurmak burda bıldırcın vurmaya benzemez onu vurmak için devlete en az 10000 dolar vermiştir. O hayvanlar ozel korunur parayla vurulur. ;kovboys;

yaşamsal gereklilik yoksa bence daha zor şartlar olmalı

• Benim için hangi hayvan olduğu farketmez. Yeterki nesli tehlikede bir tür olmasın. Ve benim vuracağım hayvan o popülasyonda önemli bir yer tutmasın yeter.Bu da o popülasyonu bizim nasıl koruduğumuza ve gereken önemi verdiğimize bağlı. g;$i Ayrıca 10000$ buna vereceğime 500$ dan 20 tane inek alır onları vururdum. ;şrofls;. Kardeşim mert demek istediğim şu: Yaşamsal gereklilik için bizde manda kesmek serbest ve kesiliyorda.Ama oradaki geyik sayısı bizdeki mandaların en az 100 katı.Bilmem anlatabildim mi ?

• almanya da bazı eyaletlerin yol kenarında tabelalar var,dikkat geyik çıkabilir ;şrofls;. hayvana çarptıysan devlet de sana çarpıyor para cezası ile ;,;-