havalı silah durbun sıfırlama

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bende çok yakın bir zaman da havalı tufek meraklısı oldum. formunuzu çok beğendim çok sıcak bir forum kurban bayramında kendime gamo hunter 440 5.5 mm havalı tufek aldım bugune kadar ancak 2 kutu pellet bitirebildim pcp leri forumda inceledim daha once hiç gormemiştim resmen hayran oldum en yakın zamanda bir tane fx gladiator almak için gayret edecem benim sizlerden ricam bu durbun ayarını bir turlu sağlıklı bir şekilde ayarlıyamam durbunun uzerinde ve yanında ayar vidaları var onlarla 10 metrede ayar yaptım ama hangisi aşağı hangisi sağa sola ayarlıyor bir turlu beceremedim durbun sıfırlama kaç metrede yapılmalı ? ust vidayı veya yan vidayı sıkarak hangi yone ayarlanması gerekiyor bu konuda forumdaki arakadaşlardan detaylı bir şekilde yardım alabilirmiyim? iyi atışlar

• Ben şöyle yapıyorum sıfırlamasını. Arpacıkla atış yapıyorum 10 mt den. Önce arpacıkla sıfırlıyorum. Daha sonra dürbün takıp kaymadığından emin olduktan sonra 3 atış yapıyorum. Teşkilin geldiği yerin merkezini işaretliyorum. Daha sonra tüfeğimi dürbünüm 12 ye gelecek şekilde sabitliyorum. Ve sonra ayar vidalarından teşkilin merkezine gelene kadar vidaları çeviriyorum. Yani vurmak istediğim yerden vurduğum yere kadar çeviriyorum. Ama bu sırada tüfek hiç hareket etmemeli. Bipod ve dipçiğe destek yardımıyla mesela. Başka şekilde yapan arkadaşlarda olabilir. Yardımcı olabilirsem ne mutlu. Saygılar

Başka bir yerde yazdığımdan alıntıdır. Ek olarak vidaların üzerinde Up ve right diye yazar. Ve birde ok ile belirtilmiştir. Ne tarafa döndürürseniz up yada right diye. Benim kullandığım üstteki vida saat yönünün tersine yukarı ,yandaki vida ise yine saat yönünün tersine sağa döndürüyor.Saygılar

• Dostum haklısında yukarı yazan kısmı yukarı tarafına çevirdiğinde artı kıl aşağıya iner aynı şekilde downa çevirdiğinde artı kıl yukarı çıkar bu yandaki sağ sol ayarı içinde aynı.Yani dürbünün üzerindeki yönleri çevirirseniz hedefteki vuruş noktanız o yönde değişir.Bu kafa karıştırabilir belirtmekte yarar var.

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Evet haklısın belirtmeyi unutmuşum. Zaten benin yöntemimde nereye nasıl diye ezberlemeye gerek kalmıyor. Çünkü merkeze atış yapıyorsun ve yine merkeze nişan alıp tüfeği sabitliyorsun ve vurduğun yere gelene kadar ayar yapıyorsun.Böylelikle istersen tek atışta bile hassas olamamakla birlikte sıfırlama yapabilirsiniz. İlk dürbünümde vidaların üzerinde yazanlar tersti.Üstte right yanda up yazıyodu. ;şrofls;.

• Dostum haklısında yukarı yazan kısmı yukarı tarafına çevirdiğinde artı kıl aşağıya iner aynı şekilde downa çevirdiğinde artı kıl yukarı çıkar bu yandaki sağ sol ayarı içinde aynı.Yani dürbünün üzerindeki yönleri çevirirseniz hedefteki vuruş noktanız o yönde değişir.Bu kafa karıştırabilir belirtmekte yarar var.

bu önemli bir nokta, teşekkürler.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png