PCP Silahların diğerlerine olan üstünlükleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • pcp silahlar rüya gibi
    heleki birde Mustafa Abideki gibi bir dürbünde üzerinde varsa
    inanın ben ateşli silah hastasıyım ama PCP bambaşka bir şey
    çok keyfli haddinden fazla
    yaylı silahla hayatta işim olmaz (NOT : AİRKİNG hariç)

MİSAL 1

70 metre 80 metre soda şişeleri tuz buz oluıyor
    gene aynı mesafelerde kiremit kırıyorum sonrada kırılan parçaların 2 cm lik kiremit parçacıklarını vuruyorum (korkunç piskopatça bişi)
    tabi bu sırada tüfekten cıkan tek ses ----TIK arada PITTTT basınç yüksekken pıttt düşükken tıkkkk (buırayı salladım )
    o tarafa şişe dikmeye giden eleman dediki abi hedefin olduğun tarafta bir ses çıkyor felaket 8o 8o 8o

MİSAL 2

Uzaktaki bir hedefe atış yapıyorsunuz.Hava güneşli.Hedef otların arasında . atışı yapınca dürbünden; pelletin parlayan gümüş kıçını seyrediyorsunuz. Sonra otların bazılarının orakla biçilmiş gibi dağıldını ve hemen arkadaki şişenin pööfff diye uçtuğunu... olmaz böyle bir keyf çok muazzam

• düzeltme :P

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen termopl ().

• Exador güzel betimlemiş niye öyle diyorsun?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Exador güzel betimlemiş niye öyle diyorsun?

İlker o yazının eski destanımsı yapısına atfen bu ifadeyi kullandı,ben o yazının 3/4 ünü sildim.

• İlker o yazının eski destanımsı yapısına atfen bu ifadeyi kullandı,ben o yazının 3/4 ünü sildim.

bu silinmiş hali ha 8|

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• iyi akşamlar bu pcp leri manuel pompalarla doldura bilirmiyiz?

doldurulursa nasıl bir pompa lazım nereden bulunur,

• Official Post

Doldurulabilir,bu iş için amaca özel 200 bar basabilen manuel el pompaları var,bunlarla doldurulur,

• exador kardeşim benım söylememe gerek kalmadan sen belirtmişsin ama yinede ben bir mod 54 cü olarak söyleyebilirim daha fazlasını bile yapabiliyorsun.
    125 mt deki bira şisesi patlamadan önce atışı yaptığında 5. zoom da bile artıkıl yerinden oynamıyorken şisenın patlamasını ızlemek hakikaten müthiş bir şey.
    (hemde şişenin sadece ağız kısmını)

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• bütün pcp lere uyarmı nisan dan önce alabilirmiyiz abi aklıma soktun pcp yi

araştıdım trabzonda azot gazı basan yer yok scuba tüplerine lastiktikçilere gittim

200 bar diyince delimisin dediler bizim silah ustalarına gittim havalı diyince ateşli olsa yapardık

dediler ben ne yapayım şimdi almam lazım bu tüfeği.

• Official Post

Ali kardeşim trabzonda azot gazı olmaması imkansız,azot yoksa argon vardı o da olur,ha biraz pahalı olur (50 litre dolum 50 YTL) Habaş trabzonda mutlaka vardır,araştır,ayrıca Trabzon sahil şehri,illaki dalğıçlıkla ilgilenen sivil yoksa resmi spor klübü,vs... vardır,buralar dan araştır,

Nisan ay'ını beklemeyeceğim diyorsan forumumuz da ikinci el satan bir üyemiz var,bunların dışında Yurdumuzda bu pompayı satan yok ve ben de ön sipariş dışında bu pompadan getirtmeyeceğim.

pcp silah pompası

• Ali kardeşim trabzonda azot gazı olmaması imkansız,azot yoksa argon vardı o da olur,ha biraz pahalı olur (50 litre dolum 50 YTL) Habaş trabzonda mutlaka vardır,araştır,ayrıca Trabzon sahil şehri,illaki dalğıçlıkla ilgilenen sivil yoksa resmi spor klübü,vs... vardır,buralar dan araştır,

Nisan ay'ını beklemeyeceğim diyorsan forumumuz da ikinci el satan bir üyemiz var,bunların dışında Yurdumuzda bu pompayı satan yok ve ben de ön sipariş dışında bu pompadan getirtmeyeceğim.

pcp silah pompası

Mustafa bey azot demiştiniz şimdide argon başka ne tür gazlar kullanılabilir dolum için bunları azotu neme sebebiyet vermeyeceği için tercih etmiştiniz peki bir sıralama yapacak olursak bu gazlar için ? teşekkürler.

:love:(Ahh.Bir karar verebilsem !)
    egeteam.png

• Doldurulabilir,bu iş için amaca özel 200 bar basabilen manuel el pompaları var,bunlarla doldurulur,

abi iyide dehşet pahalı bişey bu .havalı silahtan bile pahalı.usta bir tornacı yapamazmı bu pompayı?

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Official Post

Argon ve Azot ; içlerinde oksijen ve nem (su) olmadığı için tercih edilirler,Argon kullanmak zorunda olursanız kullanırsınız,bunun dışında argon'un PCP ler için azot dan bir artısı yoktur,Argon pahalıdır,birde malum kuru hava kullanırız bu silahlarda.

• Official Post

abi iyide dehşet pahalı bişey bu .havalı silahtan bile pahalı.usta bir tornacı yapamazmı bu pompayı?

Yapılabilir tabiki ama bildiğimiz pompa dizaynında değil bunlar,içinde piston sekman o ring vs... oldukça karmaşık,elinde bir örnek olmadan çok uğraşır ve pahalıya mal edersin,20 - 30 tane yaptırırsan ucuza çıkar ama bu miktarı da sanırım,10 yılda zor satarsın,pek tercih edilmez.1 pompalamaya 1 bar basarsın güçlüysen,200 bar X 1 = 200 defa pompalamak gerekir.

• valla ben bu pcp alırsam bu pompadan alacam karar verdım.200 kere basarım sankı gıbı ..cunku burda tup doldurmak için 80 km gıtmee gerekıyor her defasında araba da yok ...yanı bırde tup doldurtsam bıle yanına dalgıc kıyafetı almam lazım tupu sırtımda tasımak ıcın.vala ben en ıyısı bundan alayım bır tane.bunlar s410 a da olur degıl mı?

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Official Post

Togay ;

Genel de hepsine uyar,uymazsada ağız aparatı yaptırılır

peki abi 50 bar bassan gücümü düşer atış sayısımı veya her ikisidemi?

Zaten basınç 50 ila 70 bar lara düştüğünde silahın tüpü doldurulur,silah daki hava basıncı 50 bar altına düşmemelidir,aksi halde valf açılır ve havanın tamamı boşalır,gücü düşer ,atış sayısı düşer.

• valla herhalde pelletı agzına alıp puff dıye uflesen sanırım daha hızlı gıder.. :D
    tahmınımce tam dolum yapılması gerekıyor atıs stabılızesını ve performansı artırmakiçin.dogrumuyum?

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• annşıldı abi ya bu deveyi güdeceğiz yada bu sevdadan vaz geçeceğiz

yakınımda bir spor salonu var kol çalışacak arkadaşlara veririz 200x1.