Yeni Tüfeğim (Weihrauch HW97k) (R)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hayırlı olsun Köksal, isabetli atışlar dilerim. Modifiye derken ? alır almaz ne yaptın silaha ?

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Abi zaten ŞEMS (gökalp) abiden almıştım. dürbünün etrafı plastik kaplı ve dampa ayakların içine sığmıyordu. onları ayaklara uyacak şekilde kestim ve tam oturdu. Dürbün işini geçicide olsa halletmiş oldum. Daha sonra biraz namlu ve pistonun iç kısımlarını incelediğimde biraz kirli olduğunu farkettim. susturucuların ve namlunun içini güzelce temizledim bir hayli yağ ve pislik çıktı. Ancak temizlikten sonra hoşuma gitmeyen birşey ortaya çıktı. Tüfeğin sesi sanki bir hayli arttı gibi geldi. Ayrıca elimde Subaruya ait +100 dereceye dayanıklı Fren balata yağları var beyaz gres. onunla küçük bir miktar yağlama yaptım.

Zaten gökalp abide namlunun en ucuna extradan bir susturucu takmış. Onun üzerindeki boya silinmelerini Siyah bir oje sayesinde yok ettim. en son bakım olarakta askerden gelirken getirdiğim parlatıcı tüfek yağı ile komple bir temizlik :) ışıl ışıl oldu. cumartesiki buluşmaya hazır.

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• Köksal yeni tüfeğin tekrar hayırlı olsun. Acilen kullanacağın pelleti tespit etmelisin. Ben, 97K'yı aldığımda önce Gamo promagnum ve prohunter pellet kullandım ama çok verim alamadım, daha sonra FX pellete döndüm şimdi çok memnunum. Dikkatine g;$i

• Hayırlı olsun :)

Ölürken gözlerimizde parlayan son ışık, milli mirasın hayali olacaktır.

• güzel yorumlar için tşkler. atila abi zaten ilk buluşmada sendeki 97 k ile karşılaştırmak istiyorum pellet konusunda sana soracaktım.. ama abi fx pellet bana çok pahalı geliyor :(

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• tekrar hayırlı olsun Köksal ;d;

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Öncelikle silahınız hayırlı olsun,

Pellet konusuna gelirsek, silahınız pcp ler gibi yüksek enerji üreten bir silah değil, hal böyle iken benim tavsiyem bu silah için 14,3 grains crosman pointed veya hollow point, nisbeten kaliteli bir pellet ve ucuz.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• tşkler mustafa abi yakında tüfek sana gelir bi yaza doğru modifiye için inşallah :)

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png