Havalı Tüfeğe Motor yayı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bi sitede dikkatimi çekti adamın teki torun 5.5mm motor yayı diye birşey takdıgını söylüyor ve pelletin çıkış hıvı 300km olmuş anlayamadım bu motor yayı nedir ?

agt

torun 5.5mm optima 4x20 fakirlik ögrencilik.. ;şrofls;.
    üzümlü çifte 65 namlu
    torun4+1 otomatik 71 namlu :thumbup:

2.ci havalı için düşünüyo bakalım ne olucak :love:

avcının emniyeti kendidir ! agt

• Linki alabilir miyim arkadaşım ben de taktırmak istiyorum o yaydan. Acil olarak cevap verebilirsen sevinirim.

;kihhik, şaka yaptım tabi, olur mu hiç öyle şey...

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• ben yarın bi bayrapaşaya bizim sanayi sitelerini bi gezim varsa haber vermemi istermisin ?

üzümlü çifte 65 namlu

• Selam, şaka yaptım canım. Yay istiyorsan Maccari'in E3650 yayı tüfeğine uyar fakat tüfekten pahalıya gelir. Bulabilirsen Gamo cfx'in yayı da uyabilir, hw97k nın yayı da uyabilir. Yayı çıkartıp ölçüsünü ölçmeniz gerekir. Yay ölçüsü spir sayısı ve tel kalınlığı ile ölçülür, iç ve dış çapı da önemlidir haliyle. Uyduracağınız başka bir yay, yay tutucuya bol gelebilir ya da çok dar gelip oturmayabilir. Spiri çok olursa tüfeğiniz kurulmaz. Ne yaptığınızı bilmeden yay değişimi işine girişmek kendinizi yaralamanıza sebep olabilir. Mesela ben sol el başparmağımı kırmıştım. Benden uyarması.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• dedemsiz yapmam o işi adam 40 yıllık avcı aynı zamanda bu havalılarlada ugrasmakta yanı onsuz yapmam tesekkurler ılgın ıcın .

üzümlü çifte 65 namlu

• Bahsedilen motor yayı ön amortisör yayı olabilir.Kuvvetli bir yay olduğundan önermiş olabilirler.Dış çapı,tel kalınlığını ve özellikle tansiyonu hakkında veri varsa
    kullanılabilir.Sadece boyunu ayarlayıp ezbere takmak doğru olmaz görüşündeyim.

• dağ bisikleti amortisör yayları benzer ölçüde fakat baştan sondan 3-4 spir basık üretilir onlar.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• bir ara yatagun un özel yayları satılacaktı
    hiç bir gelişme yok mu?

• Ben çocukken köyde yaşadıgım için orjinal yay bulmak sorun olurdu hatsan eski modellere motosiklet ön amortisör yayı takardık ama kesmek gerekkiyordu uzun geliyordu yay kısa bir süre cok sert atışlar yapıyodu fakat cak cabuk gevsiyodu yay celik oranı azdı heralde hele tüfek kurulu kaldımı uzun süre hemen bozulurdu benim hatırladıgım kadarıyla yay kısa oldumu spir araları birbirine oturmuyor ve yayın şekli bozuluyordu yani ben cok şey denedim ilk başlardan tatmin ediyor ama 50 atışda yay çöp olurdu ?( size tavsiyem orjinal yay kullanın birde yayı takerket namludan kırma ise tüfek birden namlu acılabiliyor buna cok dikkat edin ...

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• sevgili arkadaşlar bu yaylardan ezbere takmak tüfeğin başka aksamlarına zarar verebilir ve sizde kalıcı hasarlar meydana getirebilir.Bilmeden araştırmadan bir profesyonel olmadan bu işlere girmek kesinlikle geri döndürülemeyecek hasarlar yaratır.
    ve Motor ön amortisör yayı kullanmak sistemi başlıca yeniden tasarlamak demektir orijinal hali ile yeterince iyidir bu tüfekler % 5-8 civarı güç artışını aşmak ya pahalı yada sağlıksız olacaktır
    sonsuz saygılarımla

• Çıkış hızı 300 Km ?? ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. Evin balkonundan K. Irak'ı vurursun ;şrofls;.

Ölürken gözlerimizde parlayan son ışık, milli mirasın hayali olacaktır.

• adamın yalancısıyım ben ;kihhik,
    agt

üzümlü çifte 65 namlu

• elinden öpmek lazım ne diyim ben o adama ;lol; ;avci;
    agt

üzümlü çifte 65 namlu

• Vay be !!! :whistling: Memlekette ne adamlar var mış ya. :him:s Şaştım bu işe. ;$.,;$.,;$.,