S410 Xtra 10 m grupman çalışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • airgunturk.com/attachment/435/
    son kalan benjaminlerimide bitirmiş bulunmaktayım...benjaminin deliciliğine hasta olduğum için bu mermi tipinen vazgeçemiyorum. koyunun olmadığı yerde keçi,Abdurrahman çelebi misali Gamo pro hunterlar şimdi gözüme daha bi güzel gözüktü :D
    soldan dört arkadaşımız benjamin diğer üçüde gamo pro hunter ağırlıklarınında hemen hemen aynı olduğunu düşünüyorum.kutu içinden çıkan irili ufaklı mermileri en pratik nasıl ayıklayabiliriz fikri olan var mı arkadaşlar ?

[Resim Engellendi: http://img229.imageshack.us/img229/7789/p1050904tf2.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img229.imageshack.us/img229/9038/benjaminvsgamoprohuntergd1.th.jpg]

• Wow. Mükemmel. Destekli atışlar mı bunlar ?

Gerçekten çok cezbediyor beni bu pcp'ler. Banada nasip olur umarım yaza :)

Acaba bu resimde ki pelletlerin kutu fiyatları nedir ?

• Volkan tüfeğine en ii giren peletin çapına göre bir boru yaptırıp , atıştan önce tek tek geçiriceksin.Başka çaresi yok.bende pro hunterin tipini beğendim ama kesinlikle 250 taneden 100 tane veya 150 tanesi çapları küçük oluyor.

Selam ederim HAKAN :D

• Official Post

Yerli malı yurdum malı olduğu içindir.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• teşekkürler freedom 34 atışlar destekli...
    mermi fiyatları şöyle ;
    Airarms field 500 adeti 27.00 ytl
    Benjamin 250 adeti 10.00 ytl
    Gamo pro hunter 5.50 ytl

yazımdan sonra Gamo pro hunter ve Gamo hunterlarıda tekrar test ettim...aradan sapıttanlar çıkmasa güzel mermi valla !! boru işi pek kafama yatmadı Hosomoklu... nasıl nerde yaptıracağız boruyu birde o boru okadar hassas olması lazımki atıyorum 5.51 mm olan geçecek 5.54mm gelen takılacak 0.03 mm diyoruz yani öyle hassas boru imalatcısı varmıdır 8| mutlaka vardır ama 1 metre boru için bu iş olurmu orasını bilemiyorum...

gelelim testlere gördüğünüz gibi pro hunter çok azda olsa geziyor o aradan çıkan çok büyükler ve ufaklar grupmanı bozdu... grupman çıkarmak için kullanılamasa da gündelik şişe teneke atışlarında kullanabilirim.500 tanesi 8.5 ytl gibi bir fiyata olduğunu hesaba katarsak hunterda hiç fena bir grupman çıkarmadı...

[Resim Engellendi: http://img385.imageshack.us/img385/2371/gamohuntervm4.th.jpg]

[Resim Engellendi: http://img385.imageshack.us/img385/8039/p1050924zj3.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img385.imageshack.us/img385/4417/p1050929na4.th.jpg]

mustafa abi yeni ambalajlı olan gamolar yerli malıysa bence hiç fena yapmamışlar. pro magnumlardaki çapak izleri oldukca gitmiş ancak bu sefer eteklerinde bir acaiplik var...

bu arada Gamo mermiler yerli malı olduysa bir indirim yaparlar artık :rolleyes:

• Booze, ben Gamo'nun Prohunter diye bir modelini hiç duymadım, sitesinden de yok. Bir yanlışlık olmasın? Promagnum mu demek istedin acaba?

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Volkan 1 metreye gerek yok ,tornacıya git 3-5 cm lik bir boru çektir.Zaten çap ölçüceğinden uzun olmasına hem gerek yok hemde çapları uymayanları 77 de kullanırsın .

Selam ederim HAKAN :D

• s410 nun şarjörünü dağıttım,kenarındaki mermileri tutan lastiği söktüm bunun içinden geçirme işlemi nasıl olur diye...

icinden attığım her mermi "cup" diye aşağı düşüyor... tamam büyük olanları ayırabiliyorum ama ufak olanlarla tam ölçüye gelenler aşağı düşüyor bu çapta boru yaptırdığımız zamanda aynı şey olacak... yani ufakları ayıramayacağız.

• Sana bir geçer/geçmez mastar lazım. Önce büyükleri sonra küçükleri ayıklarsın. Ama o kadar uğraşma bence. Ya çok kaliteli pellet al ya da büyük küçük hepsini salla gitisn.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• s410 nun şarjörünü dağıttım,kenarındaki mermileri tutan lastiği söktüm bunun içinden geçirme işlemi nasıl olur diye...

icinden attığım her mermi "cup" diye aşağı düşüyor... tamam büyük olanları ayırabiliyorum ama ufak olanlarla tam ölçüye gelenler aşağı düşüyor bu çapta boru yaptırdığımız zamanda aynı şey olacak... yani ufakları ayıramayacağız.

o borunun altınada daha ufak bir boru koy
    ilahi Volkan bir sürü pellet var ne uğraşıyorsun

• gözünü sevdigim yaylılar vallahi arkadaşlar ben ne bulsam atıyorum hiç ayırt etmiyorum.hatta eski hatsanımla nar bile attıgım oldu kagıtta kırmızı birde leke bırakıyor inanılmaz zevkli oluyor tabi sonra tekrar temizleyip yaglıyorum

Hatsan AT44WX10 Premium Combo PCP( Lother Walther Namlulu)
    gamo cfx royal (22) 5.5 +3 9 40 dürbün +tek parça ayak
    gamo p23 ortopedik kabza (17) 4.5
    ilk göz agrım markası belli degil (17)4.5
    zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• İlkdem inanki yaylı yada pcp , aynı çap olmayanlar ayrı grup topluor buna ben avcı hoca ve 5-6 kişi de şahit olduk.

Selamlar HAKAN :D

• Bu Pro hunterları çok sevdim benjaminin resmen aynısı... birde mermiler tek boy olsa tam süper olacak ! zaten pratik bir yöntemi varmıdır diye konuyu foruma taşıyım dedim sanırım pek pratik yöntem bulamadık 250 mermiyi ayırmak için 30 dakikamızdan olmayalım...

• gözünü sevdigim yaylılar vallahi arkadaşlar ben ne bulsam atıyorum hiç ayırt etmiyorum.hatta eski hatsanımla nar bile attıgım oldu kagıtta kırmızı birde leke bırakıyor inanılmaz zevkli oluyor tabi sonra tekrar temizleyip yaglıyorum

birara hosomokluda 6.35 webleyi ile nohut atıyodu :D nar da iyimiş hem paintball oynarız havalı tüfeklerle :P zevkli olur

• ayıklama işi uzun iş yarışmada kullanmıcaksan boşver salla gitsin sportmenlik hesabı bazen kaçırıcan kaçan balık büyük olucak öle her attığını vurursan zevkimi kalır yani saygılarımla

• ilker abi yarışmada kullanmak amaçıyla değilde, nasıl diyim :rolleyes: bu mermiler uzun mesafede şişeyi mişeyi çok güzel deviriyor !! 120 m den rüzgarsız havada şişe düşüveriyor pat diye !!! bu işleri benjamin çok iyi beceriyordu ama bitti bu sebeple önceden yaramaz diye kenara ayırdığım bu mermileri elemekle falan uğraşmaya karar vermiştim ama çok uğraştıracak gibi vaz geçtim...onun yerine biraz şişe anatomisi hakında bilgi edinmeye karar verdim 8o