Lütfen Bu tüfeği bilen birisi varsa konuyla ilgili yardım etsin"Gamo expomatic 2100"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar bende gamo expomatic 2100 var netten bayaa bi araştırmama rağmen tüfekle ilgili bi bilgi bulamadım, bu tüfeği satmak istiyorum, ancak piyasasını da bilmiyorum, bilen var mı acaba? iki tane tüfeğim var ikisinide satıp daha güçlü bir tüfek almak istiyorum. diğer tüfeğimle 6 yıllık bir tecrübem var, yanı uzun zamandır bu sporla uğraşıyorum. ve artık bu tufekler bana yetmıyor.

gamo expomatic 2100 ile ilgili bulduğum kısıtlı bilgilerden biisi 620 fps falan yazıodu, (bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum) bunuda açıklarmısınız? pellet cıkıs hızımı oluyor bu?

en onemlısı fıyat ıle ılgılı konu lutfen bıllen bırısı bana ne kadar edecegıyle ılgılı bıseyler soylesın bu tufek bedavaya gıtmesın.

• tufegın resmını cekıp buraya koyarsan daha hızlı bır sekılde yardım alırsın

• [Resim Engellendi: http://img19.imageshack.us/img19/4718/n1075335371302060712646mm4.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img19.imageshack.us/img19/n1075335371302060712646mm4.jpg/1/w604.png]

daha onceden cekılmıs bır foto vardı elımde foto makınem olmadıgı ıcın telefonna cektım o da ancak bu kadar net gosterıyor tufek usttekı ..
    daha yakından bı resım mı gerekıyor?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen RoyalClass ().

• Elinizdeki gamo şarjorlümü?

• evet şarjörlü... resimde tüfeğin üstünde görülen çubuk şarjör görevi görüyor, ve tüfeği sadece kırarak doldurmuş oluyorsunuz.

• Elinizdeki gamo gerçekten orjinal bi silah kolay bulunur cinsten değil 1 2 kere kullandım.Lakin buna karşılık güçlü olmadığı için para etmez.İkinci el olduğunuda düşünürsek 100 120 eder.Tabi temiz olup olmadığıda önemli.Çizik vs kaç senedir sizde namlu nasıl ...
    Fps de namlu çıkış hızıdır.

• 1 sene civarıdır bende fakat pek kullanılmadı, (bi kaç ayda arkadaşımda kaldı fakat bıraktığım gibi aldım, pek kullanmadığını soyledı 100 150 pellet anca atmısımdır dedı) en fazla 2-3 kutu pellet atıldı...

kundak ahşap fakat ne ağacı oldugunu bılmıyorum, ufak tefek çzikler var zaten, namlu ise fena sayılmaz, şimdi baktım ufaktan nokta nokta pas yapmış ama öyle pas kaplı değil...

zaten fiyatı o kadarsa satmaya değmez, evde dursun daha iyi... satıldığında adam gibi bi dürbün bile almayan silahı satmanın anlamı yok.

bilgilendirme için teşekkür ederim...

• ben o tüfeği fazla kuvvetli bilmem ama iyi atışlar yaptığını biliyorum 1 2 kere arkadaısmdan kullandım tam isabet istiyenler için bir tüfek ama 100 civarı etmez nerden baksan 150 ye gider bu sonuçta adı var -->[GaMo]<-- ;tacli#

• Siz sıfır mı aldınız ? Kaça aldınız ? Benim söylediğim fiyat benim düşüncemdir siz gönlünüze göre fiyat çekersiniz üstünede biraz daha koyup diana panter 31 alabilirsiniz.Yada başka bi gamo..Üzmeyin kendinizi.. ;tacli#

• evet tüfek sıfır fakat ben almadım hediye.. uzun zamanlar boyunca eser in es 92 sini kullandıktan sonra (5 yıl kadar ve önceside var) mükemmel bir hediye olmuştu...şimdi o arkadaşımla beraber tüfekleri büyütmeyi düşünüyoruz fakat aldıgımda en ıyısını almak ıstıyorum, artık PCP olsun ıstıyorum... bi HW100t düşünüyorum, tüfeği satacak olmamın nedeni ise hiç olmazsa dürbün için para harcamayayım düşüncesi oldu..

bu konu aslında pek yerı degıl fakat sorayım hw 100 hakkında ne dusunuyorsunuz? ve nerden bulurum bu tufegı?

• Hw100 ü yatagundan bulabilirsin.Ama acele etme bence , keşke demek kötü senide fx T12 cilerden görmek isteriz. g;$i

• sanırım bu konuyu bayaa bı arastırmam gerekecek ... :)
    fx T12 ve hw100 arasındaki farklar artıları eksileri nelerdir karşılaştırma yapsak? fx 12 hakkında bilgi verebilirmisiniz? fiyat olarak ne kadar farkları var?

• HW100 ve T12 yi karşılaştırmak gerekirse kısaca

HW100
    Regülatörlü
    Gerçek Yağlı Ceviz Kundak
    Alman sağlamlığı
    Gelişmiş Mühendistlik
    Mükemmel bir tetik
    Ağır
    2.kez pellet sürmeyi engelleyen mekanizma
    ve kolay doldurulan sağlam şarjör
    sidelever
    küçük tüp hacmi (regülatör dahilinde 45 civarı atış)
    Yeni modellerde weihrauch moderatör ve yeni namlu
    Hızlı dolum ve tüp üzerinde manometre
    sökülebilir tüp (Çelik ve ağır)

FX T12
    Regülatörsüz ama regülatörlü kadar stabil (3 şarjör civarı)
    Sentetik kundak (Ahşap Opsiyonel)
    Basit ama işini yapan mühendislik teferrutasız
    Ayarlanabilir tetik
    Hafif
    Pelleti 2.kez sürmeyi engelleyemeyen mekanizma doldurması zor
    ve çok da dayanıklı görünmeyen şarjör, şarjörde boş atış engelleme
    özelliği var. (pellet bitince bolt kapanmıyor)
    Küçük tüp hacmi (ortalama 50 civarı stabil atış)
    Moderatör ve namlu tutucu yok
    Hızlı dolum var manometre mevcut değil, opsiyon olarak da yok
    Sökülebilir tüp (Alüminyum ve hafif)

Fiyatlarını bilemiyorum onu sizin araştırmanız lazım. İsabet olarak FX'in daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Servis ömrü konusunda da Weihrauch'un daha sağlam olarak üretildiğini düşünüyorum.

FX almak istiyorsanız ben şahsen tüp hacmi daha fazla olan FX Gladiatör'e sahibim ve size de tavsiye ederim.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

HW100 resmi satış fiyatı 1.300.00 Euro https://www.yatagun.com.tr/det…ihrauch_HW100=&amp;ID=190
    FX T12 resmi satış fiyatı ...795.00 Euro https://www.yatagun.com.tr/det…Typhoon%20T12=&amp;ID=191

Ayrıca T12 için önümüzdeki ay manometreli namlu tutucular satışa sunulacak, orijinal FX üretimi.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• hw100 de güzel olabilir,ama t12 de ondan aşağı kalır yanı yok,bana göre bu tüfeğin tek eksiği manometre idi oda gelince bir taşta 2 kuş vurulmuş olacak,namlu tutuculu olması,
    asıl önemli olan tüfeğiniz ne kadar hafif olursa hedef noktaya kilitlenme nişan alma zamanınız artar,ben t12 ile ayakda 100 metre ye çok rahat atışlar yapacağıma eminim,fx gladiator ile yapıyorum,kaldıki t12 ile ;şrofls;.

bir örnek vereyim patriot ve stoeger x20, patriot u kullandığım süre içersinde hep destekli atışlar yaptım,ama x20 ile aynı şey söz konusu deyildi,çünkü tüfek patriota göre çok daha hafif,üzerine 1 kiloluk dürbünde taksam patriotun normal ağırlığını buluyor,
    diyeceğim kendinizi destekli atışlara alıştırmayın,bunun yanında tüfek alırken mümkün olduğunça bünyenizin rahatça taşıyabileceği tüfekleri seçin,

unutmayın destekli atışlarda bir çok insan sizin yaptığınız atışları yapabilir,önemli olan bunu ayakda desteksiz yapabilmek,bunun içinde gücü tatmin edici ama hafif tüfekleri seçmeninizi öneririm,
    fx gladıator da 3 kilo üzerinde ama boyu kısa olunca tartması hiçde zor deyil,at44w10 dan daha kolay geldi taşıması bana,2 side aşa yukarı aynı kilo da g;$i

• Önemli olan HW100 ile ayakta desteksiz atış yapabilmek ;kihhik,

Her gün tüfeğe pompa yapsan, 2-3 ay sonra tüfeği tek elinle tutup tabanca gibi atarsın ;#taban^l

Önce azim etmek gerek ... Sonra da inanmak.

Bu tüfek çok ağır ben bununla ayakta atamam derseniz atamazsınız. Tepmiyor dense bile PCP tüfeklerin de tepmesi vardır. Ağır silah tepmeden daha az etkilenir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• +1 Murat abiye katılıyorum Fx T12 ne kadar hafif olursa olsun hafiflikte bi yerde dert ;şrofls;. , özellikle ayakta atışlarda insanı yormuyor ama tepmeden çok fazla etkileniyor. Bu yüzden silahıma ahşap kundak yapıyorum, ağırlığı birazda olsa artacak ;d;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• slm.o silahı bilmiyorum ama 620 pfs silahının güçlü olmadığını gösterir.bende crosman2100 var namlu çıkış hızı 725pfs,ortalama 210m/s,seninkide yaklaşık 175m/s civarındadır sanırım