HW 97 K hakkında bilgiler görüşler tavsiyeler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar, bu HW 97 K lar nasıl silahtır. Tepmesi, gücü, kalitesi, artıları eksileri nelerdir.Üyelerde baya kullanan var diye biliyorum, hosomokluda çok seviyor galiba bu silahı.

Webley Patriot - T.M.A.

• Official Post

Çok kaliteli ve hoş bir silah iken ben 5,5mm olanını tavsiye etmem,bu marka tercih edilecekse kesinlikle 4,5mm olmalı,nedeni ise silindir hacmi nin küçük oluşu,5,5mm olanında 14,3grans pellet ile namu çıkış hızı 675fps.

• Beni de dinle al Eğer forumdan biri kötü derse ki (o zor :D) Yani olay şu 4,5 da kral kesinlikle Hw 97 k .Tabi tx 200 piyasaya ne zaman gelir bilmem ama o zamana kadar kral HW97k

• tx 200 ne olaki

oralara girme şimdi, ufukta bile görünmüyorki, diyelim geldi, PCP fiyatına gelir. Bence ülkemizde şu anda satılan en kaliteli yaylı silah hw97k'dır. Hem 4.5 hem 5.5mm kullanmış birisi olarak ikisinide alabilirsin bence.
    Namlusu-tetiği-dengesi-isabetliliği kusursuz diyebilirim.
    Ama güç-müç diyorsan 5.5mm de mod52-54 derim (kalitesi 97k'ya yanaşmaz ama güçlüdür) mod54'e elin gidiyorsada PCP al derim ;)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Pcp de tek sıkıntım şu, Ispartada dolum olayları, aslında aşılmaz değil, bi dalma tüpü ne kadar idare eder pcp de. antalya sonuçta çok yakın ve limanda tüpe dolum yaptırabilirim ama dalma tüpü ve tüfek hariç diğer aparatlar nedir ve ne kadar gider diğer aparatlara.ben webley patriot almıştım bugun hüsran çıkınca tüfek gene tüfek bakınmaya başladım. O yüzden şimdi tüfeksizim ama toplam 3.750 tane pelletim ve harbi takımım var :)

Webley Patriot - T.M.A.

• Pcp de tek sıkıntım şu, Ispartada dolum olayları, aslında aşılmaz değil, bi dalma tüpü ne kadar idare eder pcp de. antalya sonuçta çok yakın ve limanda tüpe dolum yaptırabilirim ama dalma tüpü ve tüfek hariç diğer aparatlar nedir ve ne kadar gider diğer aparatlara.ben webley patriot almıştım bugun hüsran çıkınca tüfek gene tüfek bakınmaya başladım. O yüzden şimdi tüfeksizim ama toplam 3.750 tane pelletim ve harbi takımım var :)

PCP + scuba tüpü (Antalya'da scuba okullarından kullanılmış temiz bir tane alabilirsin-aldığın yerlede doldurmaları konusunda anlaş) + dolum aparatı
    FXairguns ön siparişlide dolum aparatıda hediye geliyor.
    3750 pelletin bir kısmını bize gönderebilirsin :D canları sıkılmasın.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• air arms dışındakileri seve seve yollarım :) . Çok çok emin olmamamla sanki kaşda yazlığın bodrumunda amcamın kullanmadığı tüp vardı bi tane, amcamı aradım şimdi sormak için ama uyuyormuş ........... tüpünü dedi kapattı teli :)

Webley Patriot - T.M.A.

• air arms dışındakileri seve seve yollarım :) . Çok çok emin olmamamla sanki kaşda yazlığın bodrumunda amcamın kullanmadığı tüp vardı bi tane, amcamı aradım şimdi sormak için ama uyuyormuş ........... tüpünü dedi kapattı teli :)

Hehehe. 8o :thumbup: :D Süper yaw.
    Hw 97k yı bende tavsiye ederim.Ben de 5.5mm hw 77 kullanıyorum ve çok memnunum.Ama adamları neden kısa namlulu modeli çıkardıklarını anladım.Lock time biraz uzun...

• Yaklaşık 1 yıl kullandım 5,5mm olanı: harika bir tüfek. Ayrıca bir de V-Mach kit taktırmıştım. Tadından yenmedi doğrusu.
    Daha sonra PCP sevdasına kapılınca iki silah fazla geleceği için sattım.

S&W 686-6

• arkadaşlar hw 97 k 5.5mm yi modifiye yaptırsak çıkış hızı kaç olur mustafa bey siz 4.5mm yi tavsiye etmişsiniz ama o hani maccari yaydan falan taksak nasıl olur pek tavsiye etmiyorsanız hemen ilanı değiştiricem çünkü hw 97 k 5.5 mm aranıyor diye ilan vermiştim.yada sizin tavsiye ettiğiniz başka tüfekler varmı cevap yazarsanız sevinirim çünkü büyük ihtimalle bir kere tüfek alabilicem ve siz 4.5mm mi 5.5mm mi tavsiye edersiniz yoksa her tüfekte değişirmi dersiniz teşekkür ederim.

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• Official Post

arkadaşlar hw 97 k 5.5mm yi modifiye yaptırsak çıkış hızı kaç olur mustafa bey siz 4.5mm yi tavsiye etmişsiniz ama o hani maccari yaydan falan taksak nasıl olur pek tavsiye etmiyorsanız hemen ilanı değiştiricem çünkü hw 97 k 5.5 mm aranıyor diye ilan vermiştim.yada sizin tavsiye ettiğiniz başka tüfekler varmı cevap yazarsanız sevinirim çünkü büyük ihtimalle bir kere tüfek alabilicem ve siz 4.5mm mi 5.5mm mi tavsiye edersiniz yoksa her tüfekte değişirmi dersiniz teşekkür ederim.

Melih kardeşim,

Genel anlamda 5,5mm öneririm,fakat bizde genelde önce güç sonra isabetlilik ama bu iki özelliğinde olması istenilir,Hal böyle olunca her silahın en iyi verim verdiği kalibresi var, HW77 97 bu silahlarda silindir hacmi CFX kadar yaklaşık,ve iyi bir namlu çıkış hızları bekleniyorsa 4,5mm öneririm,bu 5,5mm olanı hötü anlamı taşımaz,ama süper güçlü olsun,5,5mm olsun dersen o zaman Diana 48 - 52 - 54 - 460 gibi modellere bakmanız gerekiyor,eğer siz HW97k yı tip olarak sevmişseniz,Diana 460 Magnum bu dizaynda ve çok daha güçlü bir silah.

• mustafa bey teşekkür ederim ama sizin bir yazınızda diana larda yiv set sorunu olduğunu yazmıştınız o yüzden diana ya soğuk baktım aslında istediğim mod 52 yada mod 54 mod 54te pahalı olduğu için soğudum mod 52de bu yiv set sorunu yüzünden modifiye tavsiye etmiyordunuz o yüzden hw 97k bakıyorum birde fiyatıda biraz uygundur hehalde diye siz ne dersiniz modlu bir hw97 4.5mm işimi görürmü yada mod 52 5.5mm.bu namlu sorunu çok önemlimi yada giderilirmi.

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• dostum gönlünden hw geçmiş bir kere. ama 100mt de çok çook etkili bir tüfek istiyorsanız, daha güçlü modellere bakmalısınız. forumdaki satılık mod52 iyi bir seçenek. mustafa beyin elinde yeniden hayata döndürülmüş.

• Official Post

mustafa bey teşekkür ederim ama sizin bir yazınızda diana larda yiv set sorunu olduğunu yazmıştınız o yüzden diana ya soğuk baktım aslında istediğim mod 52 yada mod 54 mod 54te pahalı olduğu için soğudum mod 52de bu yiv set sorunu yüzünden modifiye tavsiye etmiyordunuz o yüzden hw 97k bakıyorum birde fiyatıda biraz uygundur hehalde diye siz ne dersiniz modlu bir hw97 işimi görürmü.

Modifiye ile güçlendirme,HW77 - 97k da çok yüksek verimler vermiyor,

Dianaların yiv-set leri bozuk demedim, %85 set ve %15 yiv orantılı bir namluya sahip,aşırı güçlendirme yapılması halinde ve sıkı pellet (çaplı) kullanılmaması halinde bazen pelleti çeviremiyor ama o görüşlerimi açıkladığım tarih bundan yaklaşık 8 - 10 ay önce idi ve zaman içinde sıkı ve yağlı pellet kullanılması halinde bu sorun yaşanmamakta,sıkı pellet kullanımında yiv leri bir miktar doldurabiliyordu,sıvanma ile ama pellet yağlı olduğunda bu problem de ortadan kalktı ve Diana High Power pellet bu silahla bu anlamda mükemmel uyum sağlıyor,tabi ileri seviye modifiye güçlendirmesinde.Normal de Mod54 te benim en beğendiğim 2 pelletten biri benjamin 14,3grains ve diğeride 16grains JCB extac yani airarms - fx .

• hakan birgün beni adanada karşıladı bu arada tam meşhur taş köprüden geçiyoruz nehirde sihir olayını hatırlatan pozları verimiş memleketimizin güzide kuşları ,şöyle yapsan şöle olur felan derken ;hakan sen bu hv 80'i satma aha bu köprüden aşağı atarım dedim atarsın hocam atarsın da cook beklersin dedi saolsun sattı da yüzme bilmiyordum kurtuldum vesselam ,gerçi satmasaydı hep satacağını bekleyip atmayacaktım kendimi ama neyse .AHA buraya yazıyorum satmasın bu tüfeği sitede pek çok arkadaş benimle atlamayı bekleycektir

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen avcihoca ().

• hakan birgün beni adanada karşıladı bu arada tam meşhur taş köprüden geçiyoruz nehirde sihir olayını hatırlatan pozları verimiş memleketimizin güzide kuşları ,şöyle yapsan şöle olur felan derken ;hakan sen bu hv 80'i satma aha bu köprüden aşağı atarım dedim atarsın hocam atarsın da cook beklersin dedi saolsun sattı da yüzme bilmiyordum kurtuldum vesselam ,gerçi satmasaydı hep satacağını bekleyip atmayacaktım kendimi ama neyse .AHA buraya yazıyorum satmasın bu tüfeği sitede pek çok arkadaş benimle atlamayı bekleycektir

haklısın aykut bende bekliyom,hayırlısı g;$i