Dürbün Seçimi Konusunda Yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • HW 97K da kullanmak üzere dürün alıcam fakat bir kaç dürbün arasında kararsız kaldım.Seçnekleri aşağıya yazıyorum.Bu dürbünlerin olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?Bu arada dampa ayakla kullanıcam.

1)Walther - 3-9x40
    2)Bushnell - Sportsman 4-12x40
    3)Gamo AO 4-16x50
    4)Leapers 4-16x50 AO MD

Birde bu leapers yandan paralakslı mıdır?Eğer öyle ise side wheel takılabilir mi?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Weihrauch HW 97 K 0.22 - Hawke Varmint 25 SF 6-24*44
    Walther CP88 0.177
    Norica Comando 0.177

• leapers önden paralakslı olması lazım yan tarafından ışıklı
    bence en iyi seçim gamo olur

• Herkes bu dürbünleri nasıl temin ediyor.Leapers yok heralde türkiyede.Bu kadar kolay mı yurt dışından dürbün getirtmek?

• ben sana 2 numarayı bushnell 4-12*40 sportsman tavsiye ederim fazla büyük çap yaylı pistonluda sağlıklı olmayacaktır
    sonsuz saygılarımla

not:forumda bu konuda baya bir doküman var incele yeterince bilgi sahibi olacaksın

• Benim 97 nin üstünde de Bushnell var

çok memnunum.

Fx Revolution

HW 97 k

Diana mod 350

HW 45

Diana P5 magnum

• bilgileriniz için teşekkür ederim.

bide bu dürbünlerin kronik bir sorunları filan var mı?

ya da yine bu özelliklerde tavsiye edebileceğini başka ürünler var mı?

birde bu artıkıl ışıklandırması gerçekten önemli bişey mi?yani buna ihtiyac duyuluyor mu?eğer duyuluyor ise hangi hava şartlarında ihtiyaç duyuluyor?

birde önerileriniz üzerine bushnelli tekrar inceledim fakat multi-x reticle diyor.peki bu reticle tipiyle mesafe tahminini nasıl yapıcaz?sadece moa ile mi yetinicez?mildot daha kullanşlı değil mi?

Walther CP88 0.177
    Norica Comando 0.177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen UtkuDoga ().

• Bencede bushnell. Reticle' a gelince multi-x e çok fazla takılmayın, mil-dot gibi kullanışlı olmasada alışınca güzel. Mesafe tahminini paralaks ile yapabilirsin aşağı yukarı tutuyo.Işıklandırmada öyle çok önemli bişey değil bence zaten pilinde canına okuyo. ;şrofls;.

• Sayın crow

öncelikle bilgileriniz için teşekkürler.Benim reticle konusunda kafama takılan paralaxla mesafe tahmini yaptıktan sonra dürbün ayarını değiştirmeden mildot da noktaları kullanarak nişan almak.Sizce bu çok gerekli birşey değil mi?

Walther CP88 0.177
    Norica Comando 0.177

• Evet çok gerekli ve önemli ama çıkş hızı düşük olan silahlarda belli bi mesafaden sonra çok düşme olacağından mil-dot ta dotlar yetmeyebiliyo. Bunu ben farklı mesafelere atıcağım zaman zoomu sabit tutup, mesafelere göre sıfır noktamın altına yada üzerine atıyorum. Evet mil-dot gibi kullanışlı değil ama bir iki atıştan sonra nereye nişan alıcağınızı çok iyi hesaplıyabiliyorsunuz, sonra zaten arkası geliyo. Ben bushnelli objektif çapı küçük ve kaliteli olduğu için seçtim, mil-dot isterseniz gamoyu öneririm havalı silahlar için üretildiğinden tepmeler çok zarar vermez. saygılar...

• Crow

Evet zaten artık mecburen zoom sabit kullanıcaksın :) Bu arada dürbünü almak istiyorsan mesaj at, ya da bir buluşmada getireyim.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776