Hatsan Torpedo Mod 105X

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bugun halletmem gereken işlerim için İzmir/konak'a gittim.Gitmişken forumda methini sıkça duyduğum İşgören silahçılığa uğruyıp bir kaç paket Gamo promagnum alayım hemde yerini öğrenmiş olurum dedim.Yeri bulmam biraz zor oldu ben Hisarönü ve kızlarağasının orda dolanıp yeri araken bi arka sokaktaymış İzmiri bilen arkadaşlar bilir.Dukkana girdim daha önce zamanlarda başka av bayilerinede girdim hisarönünde adam yerine konmamıştım,ama burda çok sıcak, çok yakın bir karşılama ile karşılaşınca bi şaşırdım.birde iyi bi dürbünle iyi bir tüfek bakayım dedim.Ellerinde torpedo 105X 5,5 luk ,AT44 ve 2.nesil webley vardı.(tabi başka tüfeklerde vardı Gamo gördüm bi kaç tanede bilmediğim daha doğrusu bakmadığım modeller vardı benim ilgimi 3 çekti) Webley ikinci nesil diye bi ön yargılı durdum.hani derlerya birazda tipini beğenmedim.İçimde hiç gelmedi onu alıp incelemek bende incelemedim belki çok güzel bir fırsat kaçırdım ama benim gönlüm direk torpedo da kaldı baktım inceledim beni baya bi memnun etti hoşuma gitti ama önce dürbün almalıyım dedim.Şu anda torun marka tüfeğimde 3-9*32 ışıklı mildotlu bi dürbün var. ama söyleniyor forumda önce iyi bir dürbün alın sonra tüfek diye bende dürbünlere yöneldim tabi dürbünlere yönelmem muhabbetle bir nerdeyse 1 saat sürdü.busnell marka sportman 3*9-32 dürbüne baktım bakınca zaten fark ettim mercek yapıları zoomlar benim dürbünle aynı dedim bu dürbünse bendeki ne diye düşündüm.birde gamo marka dürbün vardı ama ben bushnell seçtim hem ordanda pek önermediler gamo yu. dürbün aldım torun magnum içinde harbi alayım dedim ellerin de 4,5 kalmamış 5,5 vardı. kafamda hala torpedoyu düşünüyordum alsam mı acaba şimdi diye ama evdekilere nasıl anlatcam, daha torun magnumu alalı bir ay olmadı :him:s sonra ani bi kararla alıyorum dedim ve aldım. ;rofl.;
    eve gidip sabırsızca kullanmak istiyordum eve vardığımda hava nerdeyse kararmıştı bari dürbünü ayarlıyım dedim indim aşağıya iki kere atış yaptım üçünçü atışta dürbünü ayarladım daha önce dürbün ayarlıcam diye bi kutu pellet bitirdim bunda üç seferde oldu şaşırdım kaldım.Galiba bence iyi bir seçim yaptım gerçi şöyle bu beni tatmin etti diyim çünkü belki çok berbat bi seçim olabilir ama beni tatmin ve mutlu etti.aranızda bu tüfeği kullanan varsa görüşlerini gerçekten merak ediyorum çünkü ben bu işten pek anlayan biri değilim daha belki çırağın çırağıyım.

Saygılarımla
    MEriç KAynakçı

[Resim Engellendi: http://s4b.directupload.net/images/090303/temp/qrljv6lt.gif]
    Hatsan Torpedo Mod 105X
    Kalibre seçenekleri: 4,5mm-5,5mm-6,35mm

Kalibrelere göre namlu Çıkış hızları:

4.5mm...........................:305m/sn (1000 fps)

5.5mm...........................:245m/sn (800 fps)

6.35mm.........................:200m/sn (650 fps)

• Alttan kırma Sabit Namlu
    • Otomatik Emniyet sistemin (Manuel olarakta Kullanılabilir)
    • Montecarlo Yanaklı
    • Plastik Kundaklı
    • Altın Kaplama Tetik
    • Trugo Gez Arpacık
    • Ayarlanabilir tetik Hassasiyeti

Torun Magnum K-101 CAL. 4,5 mm
    Rifle Scope 3-9*32 E
    Hatsan Torpedo Mod 105X 5,5 mm
    Bushnell - Sportsman 3-9*32
    Gamo P-23

Meriç KAYNAKÇI

• Foruma hoşgeldin burası çıraklıktan terfi etmek için bire birdir,forumu sıkça takip edersen çok fazla bilgiye kısa sürede ulaşırsın,silahın hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela veremesin isabetli atışlar.

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal

• Yeni silahın hayırlı olsun. Dürbünde de iyi bir seçim yapmışsın. Ancak anladığım kadarıyla Dampa ayağın yok. Bana sorarsan yazık etme dürbününe bir dampa al kullan derim. dürbünün gibi oda evladiyelik olur. www.yatagun.com.tr de bulabilirsin. Buradaki kullanıcı adınla üye olursan indirimde var.

• Yeni tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Bende dampa konusunda aynı fikirdeyim. Dampa almanız iyi olur

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Torpedo yerine mod 95 sas alsan daha iyi olurmuş.

Arkadaşım tüfek alınmış bitmiş öneride bulunman yersiz önce hayırlı olsun demeyi dene bundan sonra.

Weihrauch Hw 97K .22cal

• teşekkür ederim arkadaşlar. bu dampa ayak konusu şartmı sizce yani bu tüfek dampasız dürbüne zarar verir mi?
    birde bushnell ne yapımı yanında verdikleri kutuda çin yazıyor ama o kutu onun mu değilmi bilmiyorum çünkü model yazmıyor kutuda?

Rifle Scope 3-9*32 E
    Gamo P-23

Meriç KAYNAKÇI

• Amerikan malı çok kaliteli bir dürbün dampa ayak kesin al tüfeğin fazla tepiyor sürekli ayarın bozulur yoksa,belli bir zaman sonrada tamamen dürbün işlevini yitirebilir yazık olmasın.

Weihrauch Hw 97K .22cal

• Arkadaşım tüfek alınmış bitmiş öneride bulunman yersiz önce hayırlı olsun demeyi dene bundan sonra.

Evet sonradan adamı pişman edip üzmeyelim ;rofl.;

• Evet sonradan adamı pişman edip üzmeyelim ;rofl.;

niye pişman olsun ki ''bence'' o elindeki silah sas 95 den daha güzel.

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• eğer ahşap kundak hastalığınız yoksa bu silahta ahşap kundak bi dezavantaj. tüfek zaten ağır. ahşap kundak daha da ağır yapacak. bir de dürbün takarsan :wacko:

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• zaten ahşap kundaklar pek hoşuma gitmiyor yanlız webleyinki hoşuma gidiyor ;d; sas 95 kundağını beğenmediğim için seçmedim.Şu anda Gamonun tek parça ayağı var yatagun daki dampa işe yarar yani ondan bugun bi sipariş vereyim

Rifle Scope 3-9*32 E
    Gamo P-23

Meriç KAYNAKÇI

• Yeni tüfeğin hayırlı olsun. ;d;
    Dürbünün çok güzel ama dampasız sakın kullanma yazık olur. :!:
    Sonra Hurda dürbün sahibi olursun. :thumbdown:

• Hayırlı olsun arkadaşım;
    Bu elindeki silah gelip geçici. Ama dürbününe iyi bak. Eğer bu silahla kullanacaksan kesinlikle dampa al.
    Birde silah kaça, dürbün kaça onu da söylesen??

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Tüfeği 300 aldım dürbün 200 bişeydi gamo tek parça ayak bi kaç kutu pellet bipod kılıf harbisi yağı falan tam takır 650 falan geldi

Rifle Scope 3-9*32 E
    Gamo P-23

Meriç KAYNAKÇI

• Hayırlı olsun güle güle kullanın.Dampa almayı ihmal etmeyin.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)