bilgi edinme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • değerli arkadaşlar havalı tüfek almak için çok araştırma yaptım.kıbrısa ingiltereden ithal yeni gelen webley venom sıdewınder 177 lik pcp gelince tüfeği inceledim. müthiş bir silah hızı 1450 fps 442ms.inanılmaz bir hıza sahip.sadece kıbrısta 22 lik yasak olduğundan 177 lik satılıyor.kuş avında etkisi olurmu bilgisi olan varsa sevinirim.herkese selamlar. ;tufey#

• kıbrısta keklik hariç serbesttir.

Niye kekliğe ayrıcalık var?

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal

• Eskiden beri özellikle uçar avcılarının en çok tercih ettikleri avlardan birisi kekliktir. Görünen o ki Ülkemizde olduğu gibi Kıbrısda da kekliğe koruma var. 442 m/sn özellikle ,177 için çok çok fazla. Attığın her mermi nereye gideceğinni şaşıracaktır. Tabi kullanacağın mermiler ve silahın namlusu mükemmel ise o ayrı.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• 440 ms gibi bir hız değeri göze çok hoş gelsede ses hızının üzerindedir ( ses hızı = 346 ms ). Yaptığınız atışlar hedefe gidene ses hızının üzerinde kalırsa pek bi sorun olmaz denebilir fakat hedefe varmadan ses hızının altına düşerse istikrarsızlık ortaya çıkar.

• Daha etkili atmak için Diana High Power ya da H&N Barracuda kullanmanızı tavsiye ederim. Belki bu pelletler ağır olduklarından ses hızını aşmazlar. Hem de ağırlıklarından dolayı .22 liğin yapacağı etkiyi de yapabilirler.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• peki arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.
    aynı marka 2 tip pellet elimizde olsun 1. si 4.5 mm 2. si 5.5 mm
    aynı marka silah ile ikisini atalım ağırlıkları aynı olan bu 2 tip pelletin aralarında tek fark balistik katsayıları bu nedenle şunu önerebilir miyiz. 5.5 mm geometrisinden dolayı atalet momenti yüksek olacağından pelletn hızını düşürmek için etkiyen kuvvetlere daha iyi mukavemet göstereceğini düşünebilir miyiz yani aynı ağırlıkta olsa bile kalibresi arttıkça hızını koruması da artar diyrbilir miyiz
    sonsuz saygılarımla

• Official Post

Mert bu konuya hiç girme, bu konudaki beyin cimnastikleri alttaki başlıkta var, en azından oradan devam et :)

İlginç bir soru "2"

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• teşekkür ederim abi o konuda ülkü abiyi iyice çıldırtmıştım soruyu hatırlıyorum orada atalet momentinin pellete etkisi nasıl olur diye sormamıştım da neyse kirlilik yaratmayayım