2100 Aldım...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evet arkadaşlar sonunda alabildim ilk tüfeimi. Çok eğlenceli bir tüfek. İyiki almışım diyorum. Biliyorum ilerleyen zamanlarda yetmeyecektir :) Ama şuan gece gece evde birkaç atış yaptım ve sonuç çok hoşuma gitti :) 200 sayfalık bir dergiyi delip geçti pellet arkadan tamamen çıktı :D Tabi birazcık eğilmişti.

Gece gece 30 metre atışları yaptım. Metal bir çöp kutusuydu. Tetiğe basar basmaz 0.20 saniye gibi bir sürede tak etti acayip ses çıkıyor :)

Yarın da şişe testi yapacağım :)

Henüz dürbün almadım. Bayramdan sonra bir 3-9x-40 düşüyorum hayırlısı bakalım.
    Birde dürbün tavsiyesi alayım :) 60-70 ytl'yi geçmeyen :)

Bugün buldum oriental 3-9x42 ışıklı 60 lira ama ayakları yok onada 10 istediler çok değil mi ayak 8o

• Kağıtta bunu okuyunca şaşırdım.

May be dangerous in 503 metres :D
    ( 500 metreden tehlikeli olabilir)

Ne kadar doğru bilmem ama o kadar gitmez sanmıyorum 8o

• Official Post

Hayırlı olsun,bu silahdan atış anında yaklaşık,bir PCP den alınan zevki alabilirsiniz,

Kazasız isabetli atışlar dileri.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Teşekkürler Onur. Başlangıç için çok doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Ayrıca pompalama işi çok zevkli geldi bana :thumbup: İyi kas yapar 8o
    Yaza doğru bir PCP artık :love:

• hayırlı olsun. iyi atışlar dilerim.

• hayırlı olsun, isabetli atışlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• hayırlı olsun ,kazasız belasız atışlar inşallah ,bu arada kaca alabildin tüfeği (bu arada yağlamayı unutma pompayı kurutursan hava pompalayamaz yada ensonunda yırtılır eline sağlık olur aman eline sağlık olmasın )

• arkadaşlar bende aldım 2100 crosman 15 metreden kutu colaya attım yerinden kıpırdamadan deldi geçti. ayrıca suntayı da delip geçti.amabir sorum olacak bu tüfeğin bakımı nasıl olacak ve yan taraftaki yani soldaki mekanizma ne işe yarıyor selamlar

Crosman 2100 Tasko 3-9*40 with mildot
    akdenizteam.png
    Fx Gladiatör, Hawke 6-24x44 Önden Parallax,Weichrauh Moderatör :love:

• hayırlı olsun ,kazasız belasız atışlar inşallah ,bu arada kaca alabildin tüfeği (bu arada yağlamayı unutma pompayı kurutursan hava pompalayamaz yada ensonunda yırtılır eline sağlık olur aman eline sağlık olmasın )

Teşekkürler. Peki pompa kısmını nasıl yağlamam gerekiyor ?
    Bir beze makine yağı döküp sonra siler gibi namluyu ve pompanın demirini mi yağlamam gerek ?
    Yoksa tüfeğimi sökmem gerek?

Söksem bile birleştiremem ?(

• arkadaşlar bende aldım 2100 crosman 15 metreden kutu colaya attım yerinden kıpırdamadan deldi geçti. ayrıca suntayı da delip geçti.amabir sorum olacak bu tüfeğin bakımı nasıl olacak ve yan taraftaki yani soldaki mekanizma ne işe yarıyor selamlar

tüfeğin bakımı kolay dıştan inçe makina yağı ile silecek ve kuruluyucaksın
    soltaraftaki yaylı yer ise bb yani demir saçma için kabzenin altında siyah bir kapak var kenarı beyaz çizgili osiyah kapağı geriye doğru çekiyorsun ve bir delik çıkıyor oradan bb "leri koyuyorsun sol taraftaki yaylı kolu geri çekip takılı bırakıp tüfeği yan çevirip bb "ler oraya giriyor ve yayı bırakıyorsun sadece kurarak atış yapıyorsun elde taşıma derdin olmuyor 8o

• peki tüfeğin iç mekanizmasını nasıl ve hangi yağlarla yağlayacağız bide bununla ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız seviniriz. teşekkürler.şimdiiden bayramınız kutlu olsun :)

Crosman 2100 Tasko 3-9*40 with mildot
    akdenizteam.png
    Fx Gladiatör, Hawke 6-24x44 Önden Parallax,Weichrauh Moderatör :love:

• Arkadaşlar 3 pompa yapıp 2 metreden kitaba attım. Atar atmaz sekti bacağıma geldi. Allahtan birşey olmadı. Normal mi sekmesi :wacko:
    Evde bu kadar yakından atmam bir daha :)
    Tek pompa bile 25 metre gidiyor ilginç gerçekten :D

Bir türlü şişe testi yapamadım. Yarın bakalım ne olacak 8o

• geçmiş olsun. siz siz olun mesafeyi ve atış pozisyonunuzu iyi ayarlayın. sakatlık çıkmasın.

• Arkadaşlar 3 pompa yapıp 2 metreden kitaba attım. Atar atmaz sekti bacağıma geldi. Allahtan birşey olmadı. Normal mi sekmesi :wacko:
    Evde bu kadar yakından atmam bir daha :)
    Tek pompa bile 25 metre gidiyor ilginç gerçekten :D

Bir türlü şişe testi yapamadım. Yarın bakalım ne olacak 8o

Biz de arkadaşım ile paitball oynuyoruz 8o Tüfeği bir kere pompalıyor.İçine match saçmayı koyuyor.Atış gözlüklerimizi takıp.Ormana dağılıyoruz.10 metreden daha yakın atmak yasak.Vurulan ahh diye bağırıyor :)

• tavsiyem hastaneye yakın olun tanıdık doktor edinin operatör olsun ,kaza ve sağlık sigortası yaptırmayıda ihmal etmeyin
    unutmayın havalı silah oyuncak deyildir tüfeğin boşu yok her tüfek herzaman doludur namlunun ucu ölümdür.
    kazasız belasız keyifli atışlar saygılarımla

• crossman değişik bir silah ... fiyatına göre inanılmaz sağlam bir tüfek inanmayacaksınız ama belki 10 sene önce aldığım crossman hala çalışır vaziyette ve memleketteki evde duruyor. bakım yüzü dahi görmedi namlu içi temizlik nedir hiç bilmez, dipciği kırılmış namlu korozyondan görünemeyecek halde ama hala 20 m den tenekeyi delip geçiyor... tekrar hayırlı olsun çok iyi bir tüfek almışsınız...

bb ler kurşun saçmalara göre biraz isabetsizler ayrıca geri sekme olayı bu bblerde çok yaşanıyor... bir kere kendimi alınımın ortasından vurmayı bile becermişliğim var !! şu gamo round diye kurşun bilyeler var onlarda oldukca delicidir hemde geri sekmezler sanırım onlarıda deneyin...

crossman 2100 bb ile şişeyi 20 m ye kadar delip geçiyor !!

buda multi pumpların ağa babası olsa gerek :!:
    http://www.americanairgunhunter.com/quigley.html

• Evet, tüfeğün gücünü denemek için60-70 metre açık alan buldum. Bir lisenin bahçesine gittim.
    Öncelikle kutu cola, çamlıca gazoz 250 ml şişe, sprite 250 ml şişe ve efes bira şişesi buldum.
    Hemen teste başladım.

Yaklaşık 18-20 metre arası Çamlıca gazoz şişesi olduğu yerden kıpırdamadı ortadan ikiye ayrılıp parçalandı.
    Daha sonra Efese attım. Ama hiçbir şekilde delemedi. Attığım yer tam ortasıydı şişenin. Kağıdının olduğu kısma doğru attım ve sonra iz yaptı. Yanına gidip baktığımda şişenin alttan ve yanlardan parçalandığını gördüm :D Bir kaç parça düşmüştü sadece :P

Daha sonra 25 metreye diktim Çamlıca şişeyi. Ama malesef hiçbir şekilde birşey olmadı.

Tüm atışlarımı full güçte 10 pompada yaptım.
    Şimdi bu silahın gücü bu kadar mı :)
    Kırmadığını görünce kendi kendime fx alacam dedim :)

Daha sonra 60 metre uzaklıktaki, okulun pimapen camına full güçte attım. 1 saniye sonra tak dedi. Sadece o kadar gidiyor mu diye test etmek istemiştim.

Tüm atışları oturarak ve dürbünsüz yaptım.
    Dürbün gerçekten şart. Çoğu atışım karavanaydı.
    ,
    Birazda moralim bozuldu. 25 metreden çamlıca gazoz şişesini ve 18- 20 metre arasından da efes şişeyi kırmayınca canım sıkıldı similer7.gif

Bu silaha göre normal mi bu :)
    Birde bunu almadan önce gamo cfx 4.5 düşünüyordum. Keşke onu alsaydım. 60 metreden sanırım efes şişesini delebiliyor.
    Gamo match ile yaptım atışları.

Neyse bende direk FX alırım artık 8o
    Atı alan üsküdarı geçer ;atlı{#

• Fabrika verisi 725 fps 221m hızla atıyor .Ama 25 metrede kırılmayan Gazoz şişesine göre hesaplarsak 600 fps(185m) civarı diye düşünüyorum. Sizce ne olabilir hızı :)