EVANİX AR 6

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Forum dostlarım merhaba.Forumda Evanix hakkında yazılara baktım ama pek açıklayıcı bişey ,daha doğrusu ayrıntıya rastlamadım.AT 44 ümden çok memnunum ancak Evanix in çıkış hızı oldukça düşündürücü geldi bana resmen aklımı çeldi.öğrenmek istediğim at 44 üm 5.5 mm.de 295 mm/sn Evanix AR 6 ise 400 ün üzerinde.Bu yüksek sürat hedef sapması daha doğrusu gruplamada açılım ve sapma yaparmı,deneyen arkadaş varmı???Yardımlarınızı bekliyorum.Eğer olumlu olursa 5.5 Evanix'i ayırttım ,bekliyor;yarın akşam AT 44 ile de ğiştirem :thumbup: ,Şimdiden teşekkürler,Saygılarımla... g;$i

• Forum dostlarım merhaba.Forumda Evanix hakkında yazılara baktım ama pek açıklayıcı bişey ,daha doğrusu ayrıntıya rastlamadım.AT 44 ümden çok memnunum ancak Evanix in çıkış hızı oldukça düşündürücü geldi bana resmen aklımı çeldi.öğrenmek istediğim at 44 üm 5.5 mm.de 295 mm/sn Evanix AR 6 ise 400 ün üzerinde.Bu yüksek sürat hedef sapması daha doğrusu gruplamada açılım ve sapma yaparmı,deneyen arkadaş varmı???Yardımlarınızı bekliyorum.Eğer olumlu olursa 5.5 Evanix'i ayırttım ,bekliyor;yarın akşam AT 44 ile de ğiştirem :thumbup: ,Şimdiden teşekkürler,Saygılarımla... g;$i

evanix1

evanix2

evanix3

evanix4

evanix5

ben bu kadar bulabildim, ararsanız fazlasıda çıkar sanırım. bence başarılı ve gerekli bir silah değil, ama zevklerle renkler tartışılmaz, istiyorsanız edinin.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Alakanıza ve yardımlarınıza çok teşekkür ederim,her sorumda olduğu gibi Hızır gibi yetişiyorsunuz.Çok sağolun,tecrübenizi ve öğüdünüzü dikkate alıcam. :thumbup:

• Alakanıza ve yardımlarınıza çok teşekkür ederim,her sorumda olduğu gibi Hızır gibi yetişiyorsunuz.Çok sağolun,tecrübenizi ve öğüdünüzü dikkate alıcam. :thumbup:

estağfurullah, Bursa'ya gelirsem tanışırız. Ayrıca dediğim gibi benim düşüncem budur, 5-10 atış yapma imkanım oldu, ama elime ve aklıma yapışmadı bu silah. benim bu silahta beğenmediğim noktalar:

1. çok güçlü (ama gücü nedeniyle stabil atış sayısı çok düşük) hız ölçümlerinde tabloyu görmüşsünüzdür.
    2. tetiği ağır, ve ayar imkanı yok.

yoksa silahın görüntüsü güzel, malzeme-işçilik vasat. zaten çoğu Çin, Kore silahları gibi bu işin öncülüğünü yapmış Avrupa firmalarından kopyalanarak alınmış parçalara-mekanizmalara sahipler. Bu silah av silahı, zaten adı da "hunting master". Ama benim yaptığım hobiye uygun değil, kağıt delmek için bu güce ihtiyacım yok, cumartesi günü gladiatorle en kısık güçte 20-30metrelerde küp şeker vurdum. Ayrıca 10 atışta bir silahı doldurmakta istemiyorum.

Sahipleride düşüncelerini yazarlarsa sizin için daha doğru olur, çünkü havalı tüfeklerden isteklerimiz/beklentilerimiz farklı olabilir.

.

ankarateam.png

• desteksiz atışlarda biraz isabet sorunu oluyor şöyle ki horoz düştüğü zaman tüfek sarsılıyor ve dürbünden görüntü gidip geliyor

• Ben Evanix kullanısı olarak evet Erdem abinin dediklerine katılıyorum.

Yanlız tetiğin ağırlığı atıştaki istikrarı bozduğu tam olarak söylenemez.

Madmax arkadaşımız neye dayanarak söyledi bilmiyorum ama horozun düşme anında dürbünün titremesi yada sarsılması diye bir şey yok.

Şu sıralar ben kendi tüfeğime birkaç ufak mod yaptırıyorum. Tetik yumuşatması reguletör uygulaması gibi...

Bu modlamalar sonucu tahminlerimize göre 1000 fps ile oldukça stabil atış yapmayı planlıyoruz...

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• regülatör modifiyesi sonrası 1000 fps civarı atış hızı ile yaklaşık olarak kaç stabil atış yapabileceğine dair bir öngörünüz var mı?

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Bunu denemeden bir şey söylemek mümkün değil.

İlker abi ve Hakan abi tüfeği bitirdikten sonra sonuçları söyleyecektir...

marmarateam.png

• bence 30-35 atış yapar? bunu bir kenara yaz Cem :)
    ayrıca ufak tefek değişiklik demişsin ama bunlar yapıldığında silahın 2 önemli dezavantajı ortadan kalkmış olur, gayet şugar olur.

.

ankarateam.png

• bence 30-35 atış yapar? bunu bir kenara yaz Cem :)
    ayrıca ufak tefek değişiklik demişsin ama bunlar yapıldığında silahın 2 önemli dezavantajı ortadan kalkmış olur, gayet şugar olur.

30 - 35 stabil atış yeterli olur heralde. Bunu gücü düşürüp stabil atış sayısını çoğaltmak sadece yine ufak bir yay değişimi ile mümkün ;kihhik,

Bu mod sonrasında tüfeğin ne hale geleceğini bende büyük bir iştahla bekliyorum ;box;x

marmarateam.png

• Bu gücü biraz düşmüş stabil olarak 30-35 atış yapan evanixin bize maliyeti tüfek hariç ne kadar olur ?

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• Ne yazık ki bunada bir şey diyemiycem ;kihhik,

Tüfeğin işi bitmediği için henüz ne kadara mal olacağı belli olmadı.

marmarateam.png

• Zaten ar6 artık satılmıyor galiba stoklarda görünmüyor. Tekrar ne zaman gelir kimbilir :)

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• peki cem muhtemel evanix alacak arkadaşlara yardımcı olması amacıyla detaylı olarak bir topic açarmısın. Ne nasıl ve neden yapıldı

• Bütün her şey bitsin ondan sonra detaylı bir topic açıcam.

marmarateam.png

• Yalçın bey merhabalar.Hocam siz boşverin evanixi falan.Bir ara buluşalım,benim T12 yi veya kadir(sniperx) arkadaşımızın gladyatörünü deneyin.Silah kadar arkasındaki servis hizmetide çok önemli malumunuz.Bunu gözardı etmemek lazım.Görüşmek üzere.Selamlar. g;$i

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Evet doğru söylüyorsunuz ama!

Aldığım günden beri henüz bir problem çıkarmadı. Çıkarsada servisi dahi olsa yine oraya göndermem. Neden diyceksiniz en az servisin anladığı kadar içimizde abilerimiz var onlar sağ olsun yardımcı oluyorlar. T12 Glad ve Revo bu üç tüfeğide kullandım atış yaptım evet güzel hoş tüfekler. Ama bu tercih meselesi. ;rofl.;

marmarateam.png

• İşi bilen ağabeyler ve ustalar olmasa bu işler yürümez zaten(Elleri dert görmesin) Tercih meselesi fikrinede tamamen katılıyorum.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• ikisinin yeri cok aydı ikisininde insana verdiği zevkler cok farklı

korfezteam.png