pcp silahlarda şarjör çalışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • pcp sılahlata şarjörün bosaldıgını nasıl anlıyorsunuz?Pelletlerı tek tek sayıyormusuz merak edıyorum...kullanan arkadaslar yardımcı olabılırse sevınırım.ben bazen bosa atıyorumda..

bursateam.png

• eğer şarjör bittiyse pelet iticinin daha rahat naluya girdiğinin farkına varıyorum ben
    bazen saymayı unutuyorum

• bende saymayı unutuyorum hep o yuzden merak ettım dıger arkadaslar nasıl kullanıyor diye

bursateam.png

• revolution ve T12 şarjör bitince kurmuyor yanlış hatırlamıyorsam. gladiatör'de ise Madmax'in dediği gibi boltu ittiğimde daha az bir güçle kapanmasından bittiğini anlayabiliyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Kurma kolunu iterken daha rahat kurulduğunu anlıyorsunuz ama artık kurulmış oluyor silah :)

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• Kurma kolunu iterken daha rahat kurulduğunu anlıyorsunuz ama artık kurulmış oluyor silah :)

evet, ama tetiğe basmayıp, şarjörü doldurup takıyor; böylece boşa hava harcamıyorum :)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• aslında boş atış yapmak tüpe zarar vermez mi?
    valfin iğnesi çok ileri giderse tüpün valfindeki oringlere zarar verebilir

• Yada şarjörde mermi yok iken kurma kolunu birdaha tam kurup kurulu iken bırakmadan aynı anda tetiğe basıyorsunuz ve kurma kolunu bırakıyorsunuz.
    Silah kurulumdan kurtulmuş oluyor.

• Yada şarjörde mermi yok iken kurma kolunu birdaha tam kurup kurulu iken bırakmadan aynı anda tetiğe basıyorsunuz ve kurma kolunu bırakıyorsunuz.
    Silah kurulumdan kurtulmuş oluyor.

evet ama bu silahta silaha degişir.mekanizmanın nasıl calıştıgına baglı.ben bunu tavsiye etmiyorum.kurma kolu çekili durumdayken hava transfer delıklerı coğu silahta açık konumda oluyo.bu durumdada tetik düşürürsen yüksek basınçlı hava ile yüzüne allah korusun gözüne çarpar ve ciddi yaralanmalara sebep olabilir.ayrıca boşa tetik düşürmenin pcp silahlarda tabi tüp takılı ve yeterli ölçüde hava olduğu sürece hiçbir zararı yok.saygılar...

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• evet ama bu silahta silaha degişir.mekanizmanın nasıl calıştıgına baglı.ben bunu tavsiye etmiyorum.kurma kolu çekili durumdayken hava transfer delıklerı coğu silahta açık konumda oluyo.bu durumdada tetik düşürürsen yüksek basınçlı hava ile yüzüne allah korusun gözüne çarpar ve ciddi yaralanmalara sebep olabilir.ayrıca boşa tetik düşürmenin pcp silahlarda tabi tüp takılı ve yeterli ölçüde hava olduğu sürece hiçbir zararı yok.saygılar...

Kurma kolu tam çekili iken tetik düşürüyorsunuz tetik, kurulu değilken ki gibi boş basar, burda zamanlama önemli tabiiki kurma kolunu tam çekmeyip önce tetik düşürürsen kazaya maruz kalabilirsin en azından benim AAS410 da sorun olmuyor.