at44 -10 kurma problemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar hekeze slm

at44 4.5 tüfeğimle atış yaparken kurduğumda bazen şarjörün dönmediğini farkettim tıkanıyor sonra kurma kolu açık konumdayken

elimle bir kılik şarjoru çeviriyorum bir kaç atış yapıyorum düzeliyor sonradan yine aynı problemi yapıyor.

bu sorun neden kaynaklanabilir.

bazende hiç problemsiz çalışıyor.

çözemeden ben kullandığım pelletten şüphelendim ama daha silahı çok iyi tanımıyorum.

sizin fikirlerinize ihtiyacımvar.

hatsan at44-10 ....4.5.....square 3-9x40 scuba tüp(rüştü bey)
    Hatsan torpedo 150 th....4.5---- optima 3-9x32mm
    crosman 357 8.
    klasik tekli martını henry
    k.üzümlü klasik çifteli

• şarjörü çeviren tırnağın ileri geri hareketini sağlayan yay sorunlu olabilir, bu sorun zamanla kullanımdan kaynaklanan toz kir vb gibi dış etkenlerden yayın blokesi ile ilgili olabilir

yayın ve tırnağın içinde bulunduğu kapağı tutan 3 vidadan ortadaki vidayı biraz gevşetin, çok sıkılı ise de bu problem oluşur, eğer bu biraz gevşetme işleminden sonra hala sorun devam ediyorsa o kapağı komple sökerek, sorunun nedenini bulabilirsiniz, fakat silahınız garanti kapsamında ise kendiniz sökmek yerine hatsan a yollayarak sorunu da içine not olarak yazarak yapılmasını sağlayabilirsiniz, silah sökümünü daha önce yapmadıysanız o bölgede bir iki ufak yay oldugunu hatırlatır, sökecekseniz dikkatli sökmenizi tavsiye ederim, yine de kendiniz müdahale yerine hatsan dan yardım almanız daha mantıklı olacaktır

kolay gelsin

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• artık silahı sökme taraftarı değilim

birazdah kullanıyım olmadı hatsana yollayayım.

silahı sökünce tecrubem olmadığı için sonra sorun oluyor.

hatsan at44-10 ....4.5.....square 3-9x40 scuba tüp(rüştü bey)
    Hatsan torpedo 150 th....4.5---- optima 3-9x32mm
    crosman 357 8.
    klasik tekli martını henry
    k.üzümlü klasik çifteli

• Aynı problemi bende yaşadım, Silahımı Hatsan'a gönderdim tetik grubunu komple değiştirerek geri gönderdiler. Silahınız garanti kapsamında ise hiç kurcalamadan Fabrikaya göndermeniz sanırım en doğru hal tarzı olacaktır.

• neyse tam yetkili kişilerde okuyor konuyu, bu arızayıda ilerde giderirler.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png