Ustalara bir sorum var.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ben Webley Raider tekli kullanıyorum. Teklemekten sıkıldım ve Raider 10 lu kullanmayı istiyorum artık. Teklide ki namlumdan çok memnunum.
    Acaba 10 lu nun mekanizması tekliye monte edilebilir mi? Yani namlunun gerisinde kalan parça.
    Bu iki tüfeği sökmüş incelemiş olan varsa lütfen yardımcı olsun.
    Aşağıdaki fotoğraftaki tüfeklerin boyları ve açıları farklı. O yüzden namlu gerisindeki parçaların boyları eşit mi anlaşılamıyor.

[Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090420/cd8qzsri.jpg

• Official Post

12 li olur dersen gel halledeyim Cahit g;$i

• Official Post

bu nasıl olacak abi teknik detayları filan ne gibi malzeme vs lazım

Bilmiyorum !!! geldiğinde bakacağım ve yapacağım, şayet Cahit tamam derse yaptıkdan sonra forumda detaylarını yayınlarız.

• Sanırım Mustafa abi FX'in kendinden indekslemeli şarjörünü webley'in gövdesine uydurmayı planlıyor. Webleyin boltu FX şarjörden geçerse olur herhalde.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• 12 li olur dersen gel halledeyim Cahit g;$i

Neyi kastettiğinizi anladım.

12 liyi İlker abide yapayım demişti ama yükseklik sorunu var. Şarjör yuvaya oturmuyor ve yeterli derinlik yok. Biraz yontayım desek bu sefer iç parçalara giriyor. Ama siz başka bi formül bulursanız bilemem.

• Official Post

Neyi kastettiğinizi anladım.

12 liyi İlker abide yapayım demişti ama yükseklik sorunu var. Şarjör yuvaya oturmuyor ve yeterli derinlik yok. Biraz yontayım desek bu sefer iç parçalara giriyor. Ama siz başka bi formül bulursanız bilemem.

Ben benim AA S410 un eski problemli şarjör sistemini atmış ve FX in şarjörünü uyarlamıştım ve ilkerde bunu biliyordu ama İlker neden olmaz dedi anlayamadım, alttan yontmak gerekeceğini sanmıyorumki şayet gerekse bile bu ölçünün 1 mm den fazla olması neredeyse imkansız.

• Abi tekli Raider'ın boltu gövdeye yarıya kadar gömülü değil mi? O yüzden yontmak gerekir herhalde.

Webley Raider 10 .22

• Evet yarıya kadar gömülü
    bu iş olursa bende almak ve uygulamak isterim

• Official Post

Abi tekli Raider'ın boltu gövdeye yarıya kadar gömülü değil mi? O yüzden yontmak gerekir herhalde.

Ben görmediğim için yamda emin değilim derinlik konusunda, o zaman pelet itici alt tabana gömülümü giriyor namluya? eğer öyleyse fazla oyulması gerekir, ama yapılamayacak bir iş değil, bende orayı kafama göre kibarça oyacak görüntü olarak çirkinleştirmeyecek alet edevat mevcut.

• Ben benim AA S410 un eski problemli şarjör sistemini atmış ve FX in şarjörünü uyarlamıştım ve ilkerde bunu biliyordu ama İlker neden olmaz dedi anlayamadım, alttan yontmak gerekeceğini sanmıyorumki şayet gerekse bile bu ölçünün 1 mm den fazla olması neredeyse imkansız.

İçimden bi ses sana gelmemi söylüyor Mustafa abi. Heralde olacak bu iş. Ben pelleti yerleştirdiğim yarım silindir yatağı yontmadan çözüm arıyordum. Ama öyle olmaz. Yontmak şart. O zaman geriye senin AA dan tecrübeli ellerine emanet etmeye kalıyo Webley'i.

• Official Post

önceden haber ederek gel Cahit

• sılahın pellet yukleme kısmını yapılacak sarjore gore yontmak yerıne sılaha uyacak sekılde sarjor yapılamaz mı pekı 12li olmasın 10li olmasın 8li sarjor olsun olmaz mı?

• Official Post

sılahın pellet yukleme kısmını yapılacak sarjore gore yontmak yerıne sılaha uyacak sekılde sarjor yapılamaz mı pekı 12li olmasın 10li olmasın 8li sarjor olsun olmaz mı?

Herşey yapılabilir Hüseyin ama en kolay en kullanışlı olanı yapmak en mantıklısı olur, kendinden indekslemeli şarjör dışında bir şey kullanırsak bu sefer şarjörü döndürecek bir sisteme ihtiyaç olur,

• Bu kendinden indekslemeli şarjör cep telefonunun icadı gibi müthiş birşey. Tekerleğin icadı deseydim daha uygun olurdu. Malum ikiside dönüyo. ;rofl.;
    Mustafa abi FX ten önce bu şarjörü yapan varmıydı?

• Official Post

Bu kendinden indekslemeli şarjör cep telefonunun icadı gibi müthiş birşey. Tekerleğin icadı deseydim daha uygun olurdu. Malum ikiside dönüyo. ;rofl.;
    Mustafa abi FX ten önce bu şarjörü yapan varmıydı?

Emin değilim ama sanırım yoktu

• Son derece basit bir mekanizma aslında. Daha önce kimsenin yapmış olmaması tuhaf.
    Gerçi büyük buluşlar basit fikirlerde gizlidir hep tabii.

Webley Raider 10 .22