Mod.95 Güç kaybı -- Fabrika

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Erteledim fabrika işini.şu dürbün hevesim geçsin yolluyorum.yaza kadar bekleyecek zaten.güç düştü ama yinede fazlasıyla iş görür durumda.

Ustalar, tüfekte kalibre değişimi yapılabiliyormu ? yani hatsan yaparmı?

nucleex onur bir ara yapmıştı forumda öyle kalmış aklımda ama hatsan kabul eder mi bilmiyorum

• ''geldi bahar ayları,gevşedi hatsan yayları'' da denebilir.

Hiç üstüme alınmadım ;tacli# 4000 gecmişdir yapdıgım atış yayda çok az bir gevşeme oldu oda güçünde pek bi fark yapmadı hala zehir gibi 200 tl almışdım helal olsun :love:

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Hiç üstüme alınmadım ;tacli# 4000 gecmişdir yapdıgım atış yayda çok az bir gevşeme oldu oda güçünde pek bi fark yapmadı hala zehir gibi 200 tl almışdım helal olsun :love:

hatsanın aynı model tüfekleri arasında bile dağlar kadar fark olabiliyor malesef.keşke hepsi sizinki gibi olsa. :)

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• hatsanın aynı model tüfekleri arasında bile dağlar kadar fark olabiliyor malesef.keşke hepsi sizinki gibi olsa. :)

Bence şöyle diyelim hatsan alıyosan tüfeği söküp takmasından tamirinden anlayacaksın çünki diger tanınmış modellere göre çok daha sık arıza çıkartıyor ama arızayı kendin giderebilecek teknik yeterlilige sahipsen hatsan tam sana göre :)

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• hogo yine başlama

neyi yazacağıma ben karar veririm.senin de gördüğün gibi tufanowla herhangi bir gerginlik çıkmadan yazıyoruz.okumak istemiyorsan başka başlıklara bak.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Bence şöyle diyelim hatsan alıyosan tüfeği söküp takmasından tamirinden anlayacaksın çünki diger tanınmış modellere göre çok daha sık arıza çıkartıyor ama arızayı kendin giderebilecek teknik yeterlilige sahipsen hatsan tam sana göre

evet bu da doğru.modifiyeden anlamasan bile iç bakımını yapabilecek seviyede olmak gerek.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Hogo,samimiyetine güvenerek yazmıştır belki madmax,herneyse karışmak gibi olmasın.Benim diyeceğim namlu kötü,isabetsiz çıkarsa bakımla geçer mi?

• Benim diyeceğim namlu kötü,isabetsiz çıkarsa bakımla geçer mi?

isabetliliğe en büyük etki bilindiği gibi namlu kalitesi.tüfeğin iç bakımıyla ancak gereksiz artık yağların temizlenmesi gibi uygulamalar yapılabilir.bu da aşırı dizeelemeyi önleyerek isabetliliğe bir miktar katkı sağlar.namlusu bozuk bir tüfeğin bakımla iyileştirilebilmesi mümkün değil.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Ben de onu diyorum zaten tüfegi söküp takmayı bilmek,temizlemeyi bilmek yetmez.

• zaten tufanow da o anlamda dememiştir.tabiki işe yaramaz bir tüfek söküp takmayı,bakımını yapmayı mükemmel ölçüde bilen birinin elinde bile iyi bir tüfeğe dönüşmez.haklısın.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• zaten tufanow da o anlamda dememiştir.tabiki işe yaramaz bir tüfek söküp takmayı,bakımını yapmayı mükemmel ölçüde bilen birinin elinde bile iyi bir tüfeğe dönüşmez.haklısın.

Evet dediğiniz gibi namlu kötüyse yapılaçak pek bişi yok ama arkadaşın karşılaşdığı güç kaybı sonrasında tüfegi söküp bir baksa sorun nerde keçemi bozulmuş yaymı kırılmış tüfegi kurarken yayın sertligi ne derece namludaki jontamı hasar gördü benim demek istedigim buydu

• keçeye bakmadım,yay son derece sağlam,yayın sertliği ilk aldığımdan sonra biraz daha kolay kuruluyor.yani dize yaslayıp sıkıca asılınca kuruluyor,contadada sorun yok gibi.benim sorunum piston keçesinde.keçe ve yeşil gresle sorunum kalmaz diye düşüyorum.yanlışım varmı?

HATSAN Mod.95 SAS .177 + Tasko 3-9x32

• keçeye bakmadım,yay son derece sağlam,yayın sertliği ilk aldığımdan sonra biraz daha kolay kuruluyor.yani dize yaslayıp sıkıca asılınca kuruluyor,contadada sorun yok gibi.benim sorunum piston keçesinde.keçe ve yeşil gresle sorunum kalmaz diye düşüyorum.yanlışım varmı?

Bence yok senin sorununda benimkisiyle aynı sanırım, fabrika yağı bitene kadar beli olmuyor bende degişdirdim keçeyi içinden çıkan keçe resmen küçülmüş yenisi tam oturdu keçenin hava kacırıp kaçırmadığını anlayabilecegin bir yöntem söylim tüfefi al namluyu tokatladıgında namluyu yarım kurulmuş bi vaziyetde tut parmağınla gövdedeki hava trasfer deliğini kapa namluyu hafir kurup bırakırmış gibi yap ama parmagını kıstırma keçe saglamsa eger parmagını kenarından havanın sesli bir şekilde çıkdıgını görürsün ben mesela namludan kurma tüfek elime geçdiginde ilk bu hareketi yaparım ..

• Contanın sağlam olduğuna eminseniz, tüfek kurulu değilken ve namlu kapalı iken namlu ucundan üfleyererek keçeden hava kaçağı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Hem kolay hem risksiz olur.

Selamlar

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Contanın sağlam olduğuna eminseniz, tüfek kurulu değilken ve namlu kapalı iken namlu ucundan üfleyererek keçeden hava kaçağı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Hem kolay hem risksiz olur.

Selamlar

Evet buşekildede anlaşılıyo benim tarif etdigim yöntem dogru bir biçimde yapılırsa kecenin ne durumda oldugu anlaşılabiliyor nekadar aşındığı ben anlıyorum ama daha önce denememiş arkadaşlar belki farkedemez bilemiyorum..

• Teşekkürler yarın deniyorum..

HATSAN Mod.95 SAS .177 + Tasko 3-9x32