Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Aşağıda resmini ekleyeceğim tüp Alman DRAGER firmasının olup,bunlar sanayilerde kullanılmaktadır.Şu anda bu firma yüksek basınçlı tüp üretmemektedir.Ayrıca SPIRO firmasının şu anda 600 BAR'lık tüpleri mevcut ve satılmaktadır,bilgilerinize,Saygılarımla. g;$i

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen frog ().

• bunun evanix ile ne ilgisi var?

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• özür dilerim yaa.ben uykulu bir şekilde baktığım için yukarıdaki tüpleri konunun ilk mesajı sandım ;,;-

tabi ki bazen konu başlığından sapmalar normal karşılanmalı. :)

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Bu tüpün kullanım basıncı 300bar, test basıncı 450 bar

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Firma bu tüpü ürettiği zaman 450 bar doldurulacağını da ifade etmiş.450 bar yazmasına rağmen ,Prestijleri açısından 450 de 450 doldurulabileceğini tüpü ürettikleri zamanlar firma açıklamış zaten, ancak;tüpün tam 450 bar'da uzun süre tutulması metali zorlayacağı için çok doğru olmaz kanısındayım.Ve ölçümlerine göre 450 bar hava varken 1800 Lt. hava olduğunu da belirtmişler.Tüp tam doluyken bir mermi temasında 3-4 katlı bir binayı da uçurabileceğini eklemişler.Saygılarımla... g;$i

• arkadaşım merhaba silahın hayırlı uğurlu olsun güle güle kazasız belasız kullan.. evet forum nerden nereye kaymış. yazılanların hemen hemen hepsi ciddi önemli konular. bu silahlar kolaylıkla tehlike arz edebilirler. fakat şuda var yazılanların hepsi sadece evanix için deil tüm pcp ler için geçerli olmalı... o yuzden optimumla yetinmeleri gerekir die düşünüyorum arkadaşların.. maksimumu zorlamaya gerek yok aksi halde f;s;s

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• Bu tüpün kullanım basıncı 300bar, test basıncı 450 bar

Eğer öyle olsaydı 300 bar yazan tüp max 200 bar doldurulabilirdi,oysaki yeni bir 300 barlık tüp çok rahat 250 bar'a kadar doldurulabiliyor.Bu bahsattiğim tüp özel bir tüp ve o zamanki fabrika verilerine göre 450 bar doldurulabiliyor.üzerinde test basıncı ibaresi yok,Alman 450 dediyse 450 dir,ne eksik,ne fazla. :thumbup:Herneyse konuyu da fazla dağıttık,Evanix'ten nerelere geldik.

• Eğer öyle olsaydı 300 bar yazan tüp max 200 bar doldurulabilirdi,oysaki yeni bir 300 barlık tüp çok rahat 250 bar'a kadar doldurulabiliyor.Bu bahsattiğim tüp özel bir tüp ve o zamanki fabrika verilerine göre 450 bar doldurulabiliyor.üzerinde test basıncı ibaresi yok,Alman 450 dediyse 450 dir,ne eksik,ne fazla. :thumbup:Herneyse konuyu da fazla dağıttık,Evanix'ten nerelere geldik.

yanlış biliyorsunuz, çalışma basıncı 300bar olan tüp 300bara kadar doldurulabilir. Alman 450barda test etmiştir ve kullanım basıncını 300 bar olarak açıklamıştır. 300 bar dolumu aşarsanız olabilecek kazalardan sorumlu tutulamazlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• yanlış biliyorsunuz, çalışma basıncı 300bar olan tüp 300bara kadar doldurulabilir. Alman 450barda test etmiştir ve kullanım basıncını 300 bar olarak açıklamıştır. 300 bar dolumu aşarsanız olabilecek kazalardan sorumlu tutulamazlar.

Doğrudur ona bır dıyeceğim yok,sadece bazı arkadaşlar 450 bar olan tuplerı duymamışlar,bana hangı tüple 270 doldurdunuz deyınce açıklamak manasında bunları yazdım;tabiiki çok yüksek basınçlara çıkmamak lazım.Basıncının KALDIRABİLECEĞİNE İNANDIĞIM BIR TUFEK OLSA,daha doğrusu 350-400 bar ile çalışan bir tüfek olsa 600 barlık tuplerden bıle almayı dusundum o yüzden de araştırmaya girdim tüpü de o esnada buldum.Ancak bunlarla çok dikkatli dolum yapmak gerekiyor,anında tüfeğin 300 basınç görmesi ve patlaması içten bile değil.Tüp o basıncı görüyor da ben görürmüyüm bilmem tabii ;lol; Allah korusun.

• Official Post

Doğrudur ona bır dıyeceğim yok,sadece bazı arkadaşlar 450 bar olan tuplerı duymamışlar,bana hangı tüple 270 doldurdunuz deyınce açıklamak manasında bunları yazdım;tabiiki çok yüksek basınçlara çıkmamak lazım.Basıncının KALDIRABİLECEĞİNE İNANDIĞIM BIR TUFEK OLSA,daha doğrusu 350-400 bar ile çalışan bir tüfek olsa 600 barlık tuplerden bıle almayı dusundum o yüzden de araştırmaya girdim tüpü de o esnada buldum.Ancak bunlarla çok dikkatli dolum yapmak gerekiyor,anında tüfeğin 300 basınç görmesi ve patlaması içten bile değil.Tüp o basıncı görüyor da ben görürmüyüm bilmem tabii ;lol; Allah korusun.

Sevgili arkadaşım kim 450 bar tüpü duymamış ? şayet kastettiğin mrmataracı Rıfat bey ise?ki o olduğu görünüyor, daha 20 gün öncesine kadar sizin bu fotoğrafını yayınladığınız tüpün aynısına sahipti yani 300 bar kullanım, 450 bar test basınçlı, sizinde fotoğraflarını yayınladığınız tüpün kullanım basıncı 300 bar, 450 barda test edilirken çok özel şartlar altında tüp içine su basılarak bu testler yapılıyor, bu testlerde patlıyormu patlamıyormu test'i değil, laser teknolojisi kullanılarak tüpün yan yüzeylerindeki şişmeler ölçülüyor, basıncı düşürüldüğünde eski haline geliyormu yani malzeme yorulmuşmu - kalıcı deformasyon oluşuyormu oluşmuyormu testleridir, size bu bilgileri kim aktarıyorsa ya bu işten hiç anlamıyor yada tüpü size pazarlamak için yapılan ticari ahlak kurallarının çiğnendiği bir anlatım.

Lütfen bu tür konularda kulaktan dolma tehlike arzedecek konuları foruma bu böyledir şeklinde aktarmayın, bu sizin forumda yazdığınız, kişileri tehlikeye sokabilecek 2 yada 3. konu.

• Doğrudur ona bır dıyeceğim yok,sadece bazı arkadaşlar 450 bar olan tuplerı duymamışlar,bana hangı tüple 270 doldurdunuz deyınce açıklamak manasında bunları yazdım;

Bence de hangi tüple dolum yaptığınızı sormak kişinin tüpleri duymamış olduğu anlamına gelmez. Pcp ye yeni başlayanların ve heveslilerin (benim gibi) forumda okuduklarını uygulayabileceklerini gözönünde bulundurarak temeli doğruya dayanan bilgileri vermek gerek bence tedbir ve güvenlik açısından. Aksi halde kötü ve üzücü tecrübeler yaşanması kaçınılmaz. Yediden yetmişe ; bilgi sahibi olan yada olmayan herkese açık bir forum. Selamlar

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• Firma bu tüpü ürettiği zaman 450 bar doldurulacağını da ifade etmiş.450 bar yazmasına rağmen ,Prestijleri açısından 450 de 450 doldurulabileceğini tüpü ürettikleri zamanlar firma açıklamış zaten, ancak;tüpün tam 450 bar'da uzun süre tutulması metali zorlayacağı için çok doğru olmaz kanısındayım.Ve ölçümlerine göre 450 bar hava varken 1800 Lt. hava olduğunu da belirtmişler.Tüp tam doluyken bir mermi temasında 3-4 katlı bir binayı da uçurabileceğini eklemişler.Saygılarımla... g;$i

Benim resimden gördüğüm DRUCKLUFT (Hava Basıncı) 300 T450 bar yazıyor.

Yani tüp 300 bar ve test basıncı 450 bar. Bu tüpü 300 bara kadar emniyetle kullanabilirsiniz.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• 300 barlık lik tupleri duydum ama 450 bar kadar yuksek basınclı scuba tupu duymamistim. Benim bildigim kadarı ile 450 bar 300 barlık testlerin "hydro test basıncı" ama tabi yanılıyor olabilirim.

Sevgili arkadaşım kim 450 bar tüpü duymamış ?

Sözlerim kimseye duymadıklarından dolayı,ya da ben yanlış anladım;ELEŞTİRİ AMAÇLI değil,sadece bu tüplerin olduğunu söyledim,arkadaşları da yanıltmıyorum;sadece kendimin denediğini söylüyorum.Zaten bu forumu düzenli takip eden kişiler sizler gibi benden çok daha tecrübeli kişilerin önerilerine ve tecrübelerine önem vereceklerdir.Amacım kimseyi yanlış yönlendirip tehlikeye atmak değil,kesinlikle.

• Hocam siz ilk başta Evanixinize 270 bar bastığınızı söylediniz şimdi de 300 barlık tüpe max 450 bar basıldığından bahsediyorsunuz. Bu söylediğiniz rakamlar çok fazla. siz bence bu konuda birilerinden yardım alın...

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Hocam siz ilk başta Evanixinize 270 bar bastığınızı söylediniz şimdi de 300 barlık tüpe max 450 bar basıldığından bahsediyorsunuz. Bu söylediğiniz rakamlar çok fazla. siz bence bu konuda birilerinden yardım alın...

Önerinize teşekkür ederim ancak bunun nasihatını siz veremezsiniz,nerden ne zaman yardım alacağımı ben iyi bilirim dostum.Saygılarımla..

• Çok ayıp.. İnsan hatalarını kabullenebildiğinde olgunlaşır. Burda size yapılan söylemin başkalarını yanlış yönlendirebileceğinizle ilgili olduğunu gayet iyi biliyorsunuz.

• Önerinize teşekkür ederim ancak bunun nasihatını siz veremezsiniz,nerden ne zaman yardım alacağımı ben iyi bilirim dostum.Saygılarımla..

vov çok mütevazi bir cevap helal osun. ;d;

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA