Dürbün Kararı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Değerli forum üyleri araştırmalarım sonucunda Diana mod 52 modelini almış bulunmaktayım tabi yaptığım gez göz arpacık atışları beni tatmin etmemeye başladı ve tüfeğime yeni bir dürbün almak istiyorum.Özellikle midotlu ve kaliteli bir dürbün istiyorum.Örneğin BSA 3.5*10 40,gamo 3*9 40 yada gamo 4*12 44 bunları bulabildim.Sizce hangisini alayım?(dampa ayakla kullanıcam)teşekkürler.

FX T12 Gamo Matrik 4-16x50 AO
    DİANA Mod 52 5.5mm

• Bildiğim kadarıyla BSA nın 3,5x10x40 diye bir modeli yok.Gördüğünüz tamamiyle fason üretim üzerine BSA nın sarı halkası yerleştirilmiş bi dürübün.Saydığınız dürbün arasında en iyisi bence gama 4x12x44 olacaktır.

• Değerli forum üyleri araştırmalarım sonucunda Diana mod 52 modelini almış bulunmaktayım tabi yaptığım gez göz arpacık atışları beni tatmin etmemeye başladı ve tüfeğime yeni bir dürbün almak istiyorum.Özellikle midotlu ve kaliteli bir dürbün istiyorum.Örneğin BSA 3.5*10 40,gamo 3*9 40 yada gamo 4*12 44 bunları bulabildim.Sizce hangisini alayım?(dampa ayakla kullanıcam)teşekkürler.

sevgili arkdaşım benim tavsiyem yatagun da bushnell sportsman 4-12x40 ı bir araştır

• yorumlarınız için teşekkür ederim benim bütçem 300-350 arasıdır.Ayrıca mildotlu dürbün istiyorum.Peki gamo dürbünler orjinal mi 4-12*44 modeli iyimidir.Birde kaç metreden paralaks başlıyor?

DİANA Mod 52 5.5mm

• silahınız hayırlı olsun.gamo,havalı silahlar için dürbünleri özel ürettiğini okumuştum(dayanıklı)tabi ki tercih sizin,iyi atışlar

• o tüfek için 12 büyütme az gelebilir, almışken 24 büyütmeli birşey baksanız bence daha iyi olur.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• 12 büyütme az gelir ama daha fazlasıda ağır olur ve dampanın dürbünü tutması zor olabilir Gamo 12 X iyidir bence mildot+paralaks ve havalı silahlar için üretilmiş bir dürbün.
    Bu arada silahınızı da güle güle kullanın.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Çok teşşekür ederim.peki 4-12 44 dürbünün paralaks metresi ne kadardan başlıyor? saygılar

DİANA Mod 52 5.5mm

• Çok teşşekür ederim.peki 4-12 44 dürbünün paralaks metresi ne kadardan başlıyor? saygılar

Parallax kaabiliyetinin büyütme ile ilgisi yok. Bu bilgiyi üreticinin teknik verilerinden öğrenebilirsiniz. Tamamen ne amaçla üretildiğine bağlı, havalı silahlarda kullanmak üzere tasarlanan dürbünlerin parallax ayarları genelde 10m de netleme yapabilir. Ateşli silah için üretilen dürbünlerin çoğu 50m gibi bizim için sıkıntı oluşturabilecek mesafelerde en az parallax mesafesi vermektedir. Bu yüzden üretici sitesinden gerekli verileri öğrenin. Mesela bendeki Falcon T35 sabit 35 zoom olmasına rağmen 8m den 1000m ye kadar parallax ile mesafe ölçümü yapabiliyor. Aslında çoğumuz yüksek büyütmeli dürbünleri en son ayarına getirip hep orada kullanıyor. Yani bence sabit zoom dürbünler daha net görüntü veriyorlar (hareketli mercek sayısı azaldığı için) ve parallax ayarı 10m ye kadar düşebiliyorsa sabit de düşünebilirsiniz. Neyse kafanızı karıştırmayayım.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ben çin malı tasko 4-16X50 kullanıyorum. 10 metrede netleme bu dürbünde de var. Yani çinlilerin yaptığında varsa gamo da geri kalmayacaktır.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• teşekkür ederim gamo 4-12-44 alıcam

DİANA Mod 52 5.5mm