FX airguns / FX Gladiator DA ve 6-24x60 Barska 30mm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 120 m'den görebileceklerini pek sanmıyorum. Ama yakından baktıklarında pellet izi kalmışsa o zaman anlaşılabilir.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Ortasından.Şişeyi taşın üzerinden düşüyordu. Ama kırmadı. Tekrar belirteyim.Şişe oldukça kalın. Selamlar

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• Bir şişeyi paramparça edecek etkili menzili kaç metredir acaba saygılar.

• hasan kardeş bırak tam güçde orta güçde senin bahseddiğin şişeyi çok rahat kırar bu tüfek,ben stoeger x20 4,5mm ile en baba şişeleri kırdım 100 metre de,ben tekel bayisiyim şişeleri çok iyi tanırım ;kihhik, senin de söylediğin gibi şişeyi ancak devire bilmiş ( taş ın yüzeyi ne kadar düz dü acaba :him:s ) , bu da şu demek senin pellet şişenin kafasına yada kenar kısmına denk gelmiş ki şişeyi devirmiş, o kadar kalın bir şişe ise pellet de şişenin göbeğine denk gelse kolay kolay devrilmeyeceğini düşünüyorum :him:s webley patriot ile 150 metre de zar zor şişeyi kırabildim, ( keççesi patlak yayı eski bir tüfek ile )

ve 300 metre de tam güç de jony wolker şişesinin tam kenar kısmına ( kalın köşesine ) denk gelmesine rağmen,gidip baktığım da şieyi komple çatlatmış tüfek,şişe nin kapağın dan tutam dedim şişenin yarısı elime geldi,koptu orta dan,pellet orta kısmına denk gelse imiş çok rahat patlatırmış, şişe ince şişe ama kenar tam köşesine denk gelmiş,ve denk geldiği yer den çatlak tüm şişeyi sarmış,

2 katın da fazla bir mesafe, tüfeğin de bir sorun falan yoktur umarım oring kaçağı vs

• bence de 120 metreden bahsedilen şişeyi kırması gerek.hiç cep kanyağım olmadı ;kihhik, .ama ne kadar kalın olabilir ki?

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• arkadaşım silahın hayırlı uğurlu olsun. güle güle, kazasız belasız kullanman dileği ile.. buarada iyi atışlar yapmışsın.. ama sendekisilahın aynısından sideprensindede var ve 300 metre gibi çok ciddi mesafelerde güzel atışlar yapmış. ilk gün ilk atışlar olur böyle şeyler ama 120 metre bu tüfek için cidden kısa mesafe..

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• Official Post

Cep kanyak şişesi deniliyor, bu şişe oldukça küçük ve özellikle cep kanyağı olması düşmelere karşıda kırılmasın diye oldukça kalın imal ediliyor, tabi birde küçüklüğünden dolayı hafifliği var, bakın zaten şişeyi yatırıyor deniliyor, arkasında dayanak olsa kırar bencede.

• Arkadaşlar ben tüfeğe güçsüz demiyorum aksine müthiş güçlü . Bahsettiğim şişe dar. Yuvarlak değil. Dikdörtgen ve şişenin iç genişliği 1,5 cm ya var ya yok.kapağıda kapalıydı. İçerisindeki kırılmaya karşı olan basıncı teknik hesap bilenler yorumlayabilirler. Ben zaten sıradan şişeleri çok rahat kırar diye yazdım aynı mesafede.

buradaki amaç tecrübeleri olduğu gibi paylaşmak. Kırılan şişeye kırılmadı diyeceğimi düşünenler de vardır mutlaka ama ne olduysa onu yazdım.

120 metre tahmini mesafe.(Büyük adımlarla ölçülen.) Şişeyi arazide koyduğumuz kayada düz değildi. (Merak edenler için.)

oring kaçağıda olduğunu tahmin etmiyorum.

peletler kağıt gibi olmuştu. FX ler bildiğim kadarı ile yumuşak. Buda etken olabilir diye düşünüyorum.

Mustafa Beyin dediğinde katılıyorum . Arkasında destek olsa bencede kırabilirdi.

Bir diğer arkadaş da haklı Tüfeği yeni tanıyoruz.

Bu tüfek için kısa mesafe derken 120 metreyide hesap etmek gerek diye düşünüyorum.

Amaç attığını vurmak değil nereye attığını bilmek bence..............

Saygılarımla.

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• Cam Ambalajın sınıfı İç basınç dayanımı(kg/cm2)
    Bira şişeleri Geri dönüşlü 12
    Geri dönüşsüz 10
    Meşrubat şişeleri Geri dönüşlü 16
    Geri dönüşsüz 10
    Maden suyu,meyve suyu şişeleri Geri dönüşlü 10

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• şuan rafda 2 tane var,şöyle bir tıkıladım fıçı efes şişesi kadar var kalınlığı kardeş,120 metre den buz gibi dağıtması lazım fx gladıator bu şişeyi, şöyle de olmuş olabilir pellet önce taşa çarpıp şişeyi düşürmüüş de olabilir,

• şuan rafda 2 tane var,şöyle bir tıkıladım fıçı efes şişesi kadar var kalınlığı kardeş,120 metre den buz gibi dağıtması lazım fx gladıator bu şişeyi, şöyle de olmuş olabilir pellet önce taşa çarpıp şişeyi düşürmüüş de olabilir,

Sıradan bira şişesinle alakası yok kardeş.

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• kardeş sen yanlış anlama beni bu konuda, ben 200 250 bira şişelerini çok rahat kırdığını yazdım ve son olarak 300 metre de ince yapılı şişeleri kırdığını da yazdım,120 metre den bu şişeyeyi kıramadığını yazınca benim yazdıklarımı boş laf etmişim gibi algılaya bilir insanlar,neyse kısa zaman da videosunu yaparım ^^ zaten aklımda tahribat videosu çekme planı vardı,tahta, ard arda dizilmiş şişeler vs,

• kardeş sen yanlış anlama beni bu konuda, ben 200 250 bira şişelerini çok rahat kırdığını yazdım ve son olarak 300 metre de ince yapılı şişeleri kırdığını da yazdım,120 metre den bu şişeyeyi kıramadığını yazınca benim yazdıklarımı boş laf etmişim gibi algılaya bilir insanlar,neyse kısa zaman da videosunu yaparım ^^ zaten aklımda tahribat videosu çekme planı vardı,tahta, ard arda dizilmiş şişeler vs,

Sorun değil.Yanlış anlama yok. Amaç paylaşmak . Selamlar

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B