FX airguns / FX Gladiator DA ve 6-24x60 Barska 30mm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Moderatörün allen ile alakasını kuramadım :him:s

• acemilik namlu tutucuydu. Özür dilerim

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• Official Post

acemilik namlu tutucuydu. Özür dilerim

Problem değil, yeri gelmişken namlu tutucunun setiskur vidasınıda aşırı zorlamayın ve sakın vidaya Loctite sürmeyin.

• Problem değil, yeri gelmişken namlu tutucunun setiskur vidasınıda aşırı zorlamayın ve sakın vidaya Loctite sürmeyin.

Anladım Mustafa bey her dakika bir şeyler öğreniyoruz. Asıl keyif bu . Teşekkürler.(Bu arada namlu tutucu alyan anahtarı kaç no?)

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• Official Post

2mm allen

• hayırlı olsun, güle güle kullanın.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Güle güle kullanın. Allah kazadan beladan uzaktutsun arkadaşım.

bursateam.png
    AT44 WX 10 LW NAMLULU
    Tasco 6-24x50Q
    Zoraki hp-01 Ultra 5,5mm
    Sarsılmaz Concorde Otomatik

Serkan YETİM "AB(+)"

• Güle güle kullanın. Allah kazadan beladan uzaktutsun arkadaşım.

Teşekkürler

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• hayırlı uğurlu olsun.fotoraflarını bile seyretmek büyük mutluluk.güle güle kullan.

• hayırlı uğurlu olsun.fotoraflarını bile seyretmek büyük mutluluk.güle güle kullan.

İyi temennilerde bulunan ve bulunacak tüm arakadaşlara sonsuz Teşekkürler. İnşallah herkes gönlündekine sahip olur. Saygı ve Selamlarımla...

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• hayırlı olsun güle güle kullanın darısı bizlerin başına.

bursateam.png

• Sonunda Tüfeği kullanmak nasip oldu. Öncelikle oldukça dengeli bir tüfek.
    Yaklaşık 25 metreden 2,5 cm lik Tahtayı -laminant Parkeleri orta güçte delip geçiyor.
    Soda şişelerini rahat kırıyor denmez matkap gibi delip geçiyor. :)
    Şişe kalmayınca şişelerin yuvarlak diplerini hedef yaptık. Resmen patlatıyor.
    25 metreden küp şekerleri ve gazoz kapaklarını oturarak destekli ve çökerek desteksiz her atışta vurabiliyorsunuz. Şahsen Ayakta desteksiz 10 atışta 8 vurabiliyorum.

Çevrede bulduğumuz 2 adet kanyak şişesinden birini 80 büyük adımdan(boyum 1.90 ve adımlarımın büyük olduğunu hesap edersek her adım 1 mt desek yanılma payı yaklaşık +-2 metredir.) kırdı.
    136 adımda(En az 120 mt diyebiliriz.) Şişeyi zorda olsa vurabildim ama sadece düşürebiliyor. Kıramadı . Sıradan bir şişeyi de o mesafeden kırar diye düşünüyorum.
    120 metre civarı mesafede 20 mt sıfırlamasına göre 30-35 cm gibi düşme yaptı. Hafif Rüzgarlı Havada.

en sonundada 20 metrelerden sigara izmaritlerini vurmaya başladık. :)

Hatsandan sonra (3 şarjörde tüpün yolunu tutuyorsunuz ) Hacimli tüpü çok büyük bir avantaj. Scuba Tüpüm Tam dolu olmadığı için 180 barlarda doldurabildim ve 180 ila 120 bar aralığında attım. Ama Dolum araları kaç şarjör saymadım ama oldukça uzun. Scuba Tüple tüfeğe dolum yapmayı özlüyorsunuz .

Ama Hatsanın da hakkını yemeyelim oda 70 metrelere kadar aynı performansı gösteriyor. (Gazoz kapağı -Küp Şeker-Sigara izmariti)

Susturuculu ve susturucusuz isabet sapması olmadı bende.

Grupman soranlar olabilir. Grupman denemedik ama Ben dürbünü ayarlarken 5 pellet atıyorum. Bunları grupman sayarsak 20 metrede her seferinde tek delik yaptık.

20 metreden 2,5 cm lik tahtaya ucunu batırarak sabitlediğimiz çiviyi (Bildiğimiz inşaat çivisi) tahtaya 4 mm kadar çaktı ve pellet çivinin başında yapışıp kaldı.

Merak eden olabilir diye şunuda belirteyim Kullanılan Pellet Fx (Yatagundan alınma)

Tüm bunları neden fotoğraflamadınız sorularını duyar gibiyim .:) Bizim oğlan fotoğraf makinesinin hafıza kartını laptopun üzerinde evde unuttuğundan dolayı yapılan deneme atışları belgesizdir.

Satınalmayı düşünüp karar veremeyenler tüfekten beklentileri konusunda (yazdıklarım Teknik veri içermiyor olsada ) azda olsa bir kaç soruya cevap bulmuşlardır diye düşünüyorum.

Saygılarımla ; Keyifli ve kazasız atışlar.

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• 120 m de kanyak şişesini orta güçte mi kıramadı merak ettim

• Tam güçte . Yalnız şişe sıradan kanyak şişesi değil. Cep Kanyağı olanlardan. Benzer viski şişeleride var . Epey kalınca yani. Selamlar

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• şişenin neresine vurdu pelet?

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380