walter falcon onunla yarım kalan bir sevdamız vardı :) video,grupman,tahribat 3 ü bir arada :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dampa Ayak Yok Malesef.. Onun da Kısmetse İlk Tüfeği Olacak..Walla Ne Ben Anlıyorum Bu İşten Ne O :) Ama Tavsiyeniz Oysa Bi Dampa Ayak Edineceğiz Demektir.. Teşekkürler..

kardeş tüfeği MNG kargoya ya verdim,hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın,

ben dürbün gövdesine çift taraflı bant sardım,tek parça ayağa o şekilde monte ettim,son test atışları yaptım tek parça ayak kayma yapıyor,çünkü mevcut alyan vidaları cansız,fazla yüklenmek istemedim,sizden ricam alyan vidaları fazla zorlamayın,bunun yerine hırdavatcı dan patex japon yapıştırıcısı alın,

tüfek geldiğinde görürsünüz,tek parça ayağı mevcut olduğu yere takın tekrar dan,öncesinde dürbün kızağını kuru bir bezle iyice temizleyin,tek parça ayağın oturacağı yere göre dürbün kızağının hem kenar kısmına hemde üst kısmına patex japon yapıştırıcısı sürün,bu işlemi evin içinde yapınki tutkal rüzgardan etkilenip donmaya yüz tutmasın,tek parça ayağı yerine oturtur oturtmaz alyan vidalarını sıkın,20 25 dakika sonra gönül kullanabilirsiniz tüfeği,
    bu şekilde ayak kayma yapmaz da dürbün ün ömrü ne kadar bak onu kestiremiyorum ;kihhik, hemen dağılacak diye de söz konusu deyil, 3.9x32 hafif bir dürbün çünkü :thumbdown:

• hatta vidaları ne yaptıysam yani sağa yada sola açmaya çalışsamda açamadım galiba hatsan lockticle yapıştırmış.

Smk B2 4.5
    Hatsan Mod 125 5.5

• Helal abi neymiş bu yaw ;,;-

Bir numarasın abi yine döktürmüşün ;tese;kkur:thumbup:

Gerçekten Etkileyici Bir Performans.. sideprensi07 Arkadaşımız da Çok Başarılı Bu Konuda Çok Güzel Atışlar Tebrik Ederim :) Bu arada Bersel Kardeşim Bir Arkadaşım Almayı Düşünüyor Tüfeği Satmayı Düşünüyorsan Görüşelim..

bana verilen adresi aynen gectim ancak simdi kargo dan aradilar verilen adres de ilker erginer diye bir kisiyi bulamadiklarini söylediler,cep telefonu da cevap vermiyormus,cumartesi bende aramistim kargo ya verdim diye ancak telefoni acan olmadi,bende anlamadim bu isi,
    baktim acaba online isen pm atim diye malesef yoksun,kargo culari göndermek zorunda kaldim,daha fazla bekliyemeyiz dediler,

MNG KARGO SEHiT NEDiM SUBESI den teslim alabilirsin tüfegi kardes

• bana verilen adresi aynen gectim ancak simdi kargo dan aradilar verilen adres de ilker erginer diye bir kisiyi bulamadiklarini söylediler,cep telefonu da cevap vermiyormus,cumartesi bende aramistim kargo ya verdim diye ancak telefoni acan olmadi,bende anlamadim bu isi,
    baktim acaba online isen pm atim diye malesef yoksun,kargo culari göndermek zorunda kaldim,daha fazla bekliyemeyiz dediler,

MNG KARGO SEHiT NEDiM SUBESI den teslim alabilirsin tüfegi kardes

Sabah 9:30 gibi ilk iş olarak MNG kargoyu aradım ve kargonun durumunu sordum..Bana Kargonun Kendilerine İntikal Ettiğini Söylediler.. Bende Bunun Üzerine Ben Çalışıyorum Evde Bulunamayabilirim Diyerek Kargoyu Şubelerinden Almak İstediğimi Söyledim.. Buna Karşı da Kargonun Dağıtıma Çıktığını Öğlenden Önce Adresime Geleceğini Söylediler.. Bende İşe Gittim ve Öğle Tatilinde Belki Gelirler Kaygısıyla 15 Dakika da Olsa Kaçırmamak Adına Eve Döndüm... Evden Çıkmak Üzereyken Gelen Giden Olmayınca Kargo Şirketini Tekrar Arayıp Henüz Adresime Kargonun Gelmediğini Söyledim.. Onlarda Geldik Ancak Sizi Bulamadık Dediler.. Bende Bunun Üzerine Kargoyu Akşam Arkadaşımla Birlikte Şubeden Almak İstediğimi Belirtip Telefonu Kapadım... Telefonum Mesai Saatleri İçerisinde Genellikle Sessizde Bulunur.. Daha Sonradan Gördüm Ve Numarayı Tanımadığım İçin Geri Dönüş Yapmadım..Buna Müteakip Bersel Kardeşim Gün İçerisinde Beni Aramış.. Daha Sonradan Çağrısını Gördüm..Velhasıl Bersel Kardeşimi Arayıp Kendisine Kargoyu Akşam İş Çıkışı Alacağımı da Bildirdim... Ayrıca Silaha Ait Faturanın Arka Kısmında da Silahı Bana Devrettiğinize Dair Bir Yazı Yazıp İmzalamamışsınız.. Şimdi Bende Anlamadım Bu Ne İş Diye Sorsam Size Yakışık Alır mı? Lütfen Aradım Açmadı , Öyle Bir Şahıs Yokmuş Dediler Gibi Daha Neticelenmemiş Bir Konu Hakkında Birbirimizi İtham Etmeyelim.. Saygılar...

Smith & Wesson .357 MaGNuM 6'' (686-4)

M1895 Russian Nagant Revolver 7,62mm

Evanix Blizzard Side Lever .22 Tumbhole

• kardeş fatura benim üstüme deyil niye ben imza atayım, önemli bir gereksinim de deyil, bu tüfeğin havalı tüfek olduğunu anlıyamıyacak güvenlik görevlisi gitsin dağ da koyun gütsün,onu da yapamıyorsa atsın kendini uçurum dan aşağı,bu devletin böyle becereriksiz işe yaramıyan güvenlik görevlisine ihtiyacı yoktur,

diğer bir konu ben sizi aradım 3 gün öncesin de cevap yok,kargocu arıyor cevap yok,adres de öyle birisi yok deniliyor,tuhafıma gitti acaba yanlış adres kayıtı mı yapıldı diye,hepsi bu bunda alınacak ne var ki onu anlıyamadım ben?

• kardeş fatura benim üstüme deyil niye ben imza atayım, önemli bir gereksinim de deyil, bu tüfeğin havalı tüfek olduğunu anlıyamıyacak güvenlik görevlisi gitsin dağ da koyun gütsün,onu da yapamıyorsa atsın kendini uçurum dan aşağı,bu devletin böyle becereriksiz işe yaramıyan güvenlik görevlisine ihtiyacı yoktur,

diğer bir konu ben sizi aradım 3 gün öncesin de cevap yok,kargocu arıyor cevap yok,adres de öyle birisi yok deniliyor,tuhafıma gitti acaba yanlış adres kayıtı mı yapıldı diye,hepsi bu bunda alınacak ne var ki onu anlıyamadım ben?

Fatura Sizin Üzerinize... Bersel Kadir Bozkurt'a Devrettim Yazıp İmzalamış... Siz Devir Yapmamışsınız.. Havalı Silahta Olsa Bu Ülkenin Kanunları Yasaları Var.. Eğer O Yasalar Havalı da Olsa Kuru Sıkı da Olsa Silahın Faturası Kendi Adına Değilse Taşıyamazsın Bulunduramazsın Demişse ; Sizin Adınıza İmzalanmış Faturalı Silahı Bir Başkasına Gönderirken Gönderdiğiniz Şahısa Devrini Yapacaksınız... Ülkemizde havalı Silahla Ateşli Silahı Ayırt Edemeyen Güvenlik Gücü Yoktur Kadir Bey.. Ancak Sizin Zannettiğiniz Gibi Güvenlik Güçleri Silahın Havalımı,Kuru Sıkı mı,Gerçek Ateşli Silah mı Olup Olmadığına Bakmaz.. Sadece Yasal Mevzuat Neyse Onu Uygular.. Alınmak Diye Birşey Sözkonusu Bile Değil Zira Siz Ortaya Değil Bizzat Bana Yazmışsınız Bunları...

• arkadaşım faturayı açıp bakmadım ben,zaten görse idim o yazıyı imzamın üstüne telefonumu da yazardım ^^ tüfeği kutudan çıkardım atış yapıp video ya çektim,dış bakımını yapıp kutusuna koydum,tüfek satıldı denildi son bir kontrol edip yine kutusuna koydum,fatura katlı vaziyetde kutu içersinde duruyordu,

arkadaşım ben ve kargocu arasında geçen telefon konuşmasını aynen buraya aktardım, sizin ile kargocu arasındaki konuşmadan benim nerden haberim olabilirki, ortada hol yok yumurta yok,neyi tartışıyoruz burda...

yönetici arkadaşlar dan ricam konu içersin de gerek siz mesajları silmelerini isteyeceğim :rolleyes:

• Havalı Silahta Olsa Bu Ülkenin Kanunları Yasaları Var.. Eğer O Yasalar Havalı da Olsa Kuru Sıkı da Olsa Silahın Faturası Kendi Adına Değilse Taşıyamazsın Bulunduramazsın Demişse ; Sizin Adınıza İmzalanmış Faturalı Silahı Bir Başkasına Gönderirken Gönderdiğiniz Şahısa Devrini Yapacaksınız...

Bu konuda müsadenizle araya girmek istiyorum: Ne "6136 Sayılı Ateşli Silahlar Ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanun", ne "4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu", ne de ilgili tüzük ve yönetmeliklerde böyle bir hüküm yoktur. Fatura kesilmesi ya da fatura sahibi konuları maliye konularıdır, kolluk kuvvetlerini ilgilendirmez. Tüketicinin fatura taşımak gibi bir sorumluluğu olamaz, özel hallerde zaten devlet ruhsat yahut izin belgesi uygulamasına gider.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Her Ne Kadar Kanun Havalı Silahları 1975 Yılından Önce 6136 Sayılı Ateşli Silahlar Kategorisine Sokmuş Fakat Daha Sonraları Bu Kategoriden Çıkarmışsa da ; Kolluk Kuvvetleri Uygulamada Fatura İbraz Edilmesini Kesinlikle İstemektedir.. Faturanızı İbraz Etmediğiniz Takdirde Silahınıza El Koyup Sizi Karakola Davet Edecektir.. Bu Aşamadan Sonra Silahın Havalı Olduğu Anlaşılsa Dahi Aynı Kuru Sıkı Silahlarda Olduğu Gibi Üzerinde Herhangi Bir Alet Müdehalesi Olup Olmadığının Anlaşılması İçin Silahınız Balistik İnceleme İçin Kriminal Polis Labaratuvarına Gider ve Orada Silahınıza 6136 Sayılı Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet Edemez Raporu Alır.. Akabinde Siz Silahınızı Geri Alırsınız.. Ancak Bu Kadarı Bile Canınızı Sıkmaya Yeter de Artar.. Ayrıca ; 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Kanunu kadar Sık Değişen Bir Kanunun Ne Zaman Neler Barındırabileceğini Bilemeyeceğimiz İçin , Bilsek Bile Bir Hukuk Mücadelesi İçinde Yargıtay'ın Elimizdeki Silahla İlgili Olarak Nasıl Bir Karar Verebileceğini Kestiremeyeceğimiz İçin Fatura Konusunda Kesinlikle Hassas Olmamız Gerekir..

Örnek Verecek Olursak

Silah tanımı genişledi

Yargıtay, tahta sopayı silah saydı

Sopayla arkadaşına vurup sol gözünü yaralayan sanık bu kararın ardından 3 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ordu’da çıkan bir kavgada, E.O. isimli kişi, M.G.’yi eline geçirdiği tahta sopa ile darp ederek sol gözünü yaraladı. Olayla ilgili açılan davada Ordu Ağır Ceza Mahkemesi, sopayı silah sayarak sanığa 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi. Bu karar Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nce de onandı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ise sopanın silah sayılmaması gerektiği, bu yüzden sanığa daha az ceza verilmesi gerekçesiyle bu karara itiraz etti.

Yeni TCK uygulandı

İtirazı görüşen Yargıtay Ceza Genel Kurulu ise 1 Haziran 2005’de yürürlüğe giren yeni TCK hükümlerine göre sopanın silah sayılacağına hükmetti. Genel Kurul itirazı reddederek kararı onadı. Yargıtay kararında yeni kanuna göre nelerin silah sayılacağına ilişkin hakimlere yol gösterici kriterler de belirlendi. Kararda yeni TCK’ya göre “Saldırı ve savunma amacıyla yapılmış olmasa bile fiilen saldırı ve savunmada kullanılmaya elverişli diğer şeyler” in silah kapsamına alındığı belirtildi.

Eski kanuna göre bir nesnenin silah sayılabilmesi için mutlaka “alet” olması gerektiği, buna göre bu kanun döneminde “Saldırma, kama, bıçak, çakı, ustura, jilet, şişli baston, şiş, büyük çivi, Amerikan yumruğu, ustura, topuz ve matrak gibi” aletlerin silah sayıldığı hatırlatıldı. Kararda, eski kanun döneminde “alet” tanımı yüzünden “çivili tahta, bira şişesi, yemek çatalı, demir parçaları, hayvan bağlama zinciri, bilye yatağı, tabanca kabzası , okey ıstakası , çay bardağı, demir oturak, terazi kefesi, dikenli tel, yüzük, sopa gibi kullanılan tüfek, taş ve sopa” nın silah sayılmadığı kaydedildi. Yeni kanunda ise bir nesnenin silah sayılabilmesi için “alet” olması gerekmediği belirtilen kararda, “el, ayak, kafa gibi uzuvlar ile sabit bir direk, sert bir zemin ve duvarın” silah sayılamayacağı, bunun dışında kalan nesnelerin ise kullanılış amacına göre silah sayılabileceği belirtildi.

Kaynak : http://haber.gazetevatan.com/h…p;tarih=&Categoryid=1

• Fatura Sizin Üzerinize... Bersel Kadir Bozkurt'a Devrettim Yazıp İmzalamış... Siz Devir Yapmamışsınız.. Havalı Silahta Olsa Bu Ülkenin Kanunları Yasaları Var.. Eğer O Yasalar Havalı da Olsa Kuru Sıkı da Olsa Silahın Faturası Kendi Adına Değilse Taşıyamazsın Bulunduramazsın Demişse ; Sizin Adınıza İmzalanmış Faturalı Silahı Bir Başkasına Gönderirken Gönderdiğiniz Şahısa Devrini Yapacaksınız... Ülkemizde havalı Silahla Ateşli Silahı Ayırt Edemeyen Güvenlik Gücü Yoktur Kadir Bey.. Ancak Sizin Zannettiğiniz Gibi Güvenlik Güçleri Silahın Havalımı,Kuru Sıkı mı,Gerçek Ateşli Silah mı Olup Olmadığına Bakmaz.. Sadece Yasal Mevzuat Neyse Onu Uygular.. Alınmak Diye Birşey Sözkonusu Bile Değil Zira Siz Ortaya Değil Bizzat Bana Yazmışsınız Bunları...

Eğer yasal mevzuatı bilirse hiçbir işlem yapamayacağını da bilir. Eğer zorluk çıkarırsa bu yasal dayanağı olduğu için değil, ya cahilliğinden ya da size gıcık kaptığındandır. Gelin fikir jimnastiği yapalım.
    Siz kendiniz o faturanın arkasına falancaya devrettim yazıp imzalasanız güvenlik gücü o imzanın doğru olup olmadığını nereden bilecek? Hoş gerçi faturasız taşımak suç unsuru değilken bu olay evrakta sahteciliğe girip suç teşkil eder ama ispatı neredeyse imkansızdır. Ben faturasız havalı silah taşımakla faturasız çakmak taşımak arasında bir fark göremiyorum. Zaten kanun havalı silahların ruhsat vs. gerektirmediğini açıkça yazıyor. Bence fatura yerine kanunun fotokopisini taşımak daha mantıklı. En azından kanunu bilmeyen birine rastlarsanız okutur, öğrenmesine vesile olursunuz :)

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• kaldı ki size arıza çıkaran bir ekip de bu sorunu halletmeniz için asayişden ekip çağırmanız yeterli olacaktır eğer mevzuata aykırı hareketler yapılıyorsa bu sizin yasal hakkınızdır

• Alıntı sahibi "Thorgal" Merhaba arkadaşlar bir iki lakırtıda avukat olarak ben edeyim

Öncelikle ülkemizde havalı silah sahipliğini, taşımasını, kullanmasını düzenleyen bir özel kanun yok. Tüm T.C. mevzuatını araştırdım sadece 2521 s.k , 4915 s.k ve Oyuncak ithalatı ile ilgili bir yönetmelikte birer madde olarak şöyle bir adı geçiyor sadece. Halböyle olunca uygulamada belirsilikler mevcut ve standart yok. Misal bir arkadaşımın havalı tabancasını polis faturası yanında olduğu halde "gece vakti taşımak yasak" gerekçesiyle müsadere etmiş.

Sorun nasıl çözülür:

Kısa vadede, yanınızda faturanızı veya faturanızın onaylı suretini taşıyın.Her hangi bir kamu görevlisiyle münaşakaya girmeyin, nazikçe durumunuzu izah edin. Personelin yaka numarasını veya adını nazikçe öğrenin (sosyal adamlarsınız hepiniz sohbet ortamı açarsınız gerginliğe mahal vermeden). Memurdan sivil ise kimlik göstermesini rica edin, bunun yasal zorunluluk olduğunu hatırlatın. Meskun mahaldışında ise görev belgesini ibraz etmesini aksi taktirde keyfi muameleye mazur kaldığınızı ve madur olduğunuz için şikayetci olabileceğinizi hatırlatın. Buna rağmen her şey ters giderse siz karakola gitmemek için direnmeyin hatta, suç unsuru varsa karakola gitmek gerektiğini ona siz hatırlatın ve gider gitmez Barodan müdafi isteyin ve avukat gelmeden hiç bir suçlamayı kabul etmediğiniz dışında bir şey söylemeyin. Ceza ve Kabahatler kanuna aykırı hareketiniz olmadığını mesnesiz olarak alıkonulduğunuzu daha sonra avukat imzalı ifadenizle ceza ve hukuk davaları açıp hakkınızı arayacağınızı izah edin.

Uzun vadede;

Bu forum gibi bilinçli havalı silah kullanıcıları ayrı spor klüpleri kurmalı (atıcılık ve avcılık derneklerinden ayrılmalı) kendi yönetmeliklerini oluşturmalı, müsabakalarını yapmalı, kendi müstakil federasyonunu kurmalı (yoksa diğerlerinin gölgesinde kalır) ve temel kurallarını belirlemeli. Tüm bu aşamalardan sonra zaten yasal düzenleme için uygun ortam doğacaktır.

Av.Levent Ersahan

• İlker bey, alıntı yaptığınız yazıda fatura taşımak yardımcı bir unsur olarak sunulmuş. Doğrusu da öyle zaten. Fatura taşımanın tek amacı görevliye elinizdekinin ateşli ya da ruhsat veya izne tabii bir silah olmadığını anlatmanıza yardımcı olmak. Fatura gibi bir yükümülülük kesinlikle yok. Bu konuda uzun araştırmalar yaptım. "2521 Sayılı Avda Ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları Ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı Ve Bulundurulmasına Dair Kanun" şöyle der:

"Kapsam:
    Madde 2 – Her türlü yivsiz av tüfeklerini, hava ve gaz basıncı ile çalısan atessiz nisan tüfek ve tabancalarını ve bunların aksamını yapan fabrika ve imalathanelerin kurulması, isletilmesi, tüfek ve tabancalar ile av bıçaklarının yapılması, satılması, satın alınması, bulundurulması ve tasınması bu Kanun hükümlerine tabidir."

"Satısta aranacak belgeler:
    Madde 8 – Yivsiz tüfeklerin satısında; satıcıdan satıcılık belgesi, alıcıdan (...) mahallin en büyük mülkiye amirinden alınacak yivsiz tüfek satın alma belgesi aranır. Hava ve gaz basıncı ile çalısan atessiz tüfek ve tabanca satıslarında bu belge aranmaz."

Bu madde (...) ile belirtilen yerden 1/7/2003 tarih ve 4915 sayılı Kanunun 34 üncü maddesi ile "av tezkeresiz, yoksa" ibaresi çıkarılmıştır.

Havalı silahların satın alınması, bulundurulması ve kullanılması için gerekli olan belgeler ile ilgili tek ve en açık madde budur.

Ben bu kanunun bir çıktısını yürürlükteki mevzuatı bilmeyen kolluk kuvvetleri ile karşılaşmam halinde ibraz etmek üzere tüfeğimin kılıfında taşıyorum. Dediğim gibi, fatura hiçbir şeyi kanıtlamaz. Ne silahın size ait olduğunu, ne sizin silah kullanmak için yeterli olduğunuzu, ne de başka bir şeyi. Fatura ekonominin kayıt altına alınması ve gerekli mali işlemlerin yapılabilmesi açısından gerekliliği olan bir belgedir. Kesildiği anda işlevi biter. Polis de olsa, jandarma da olsa üzerinde taşıdığınız herhangi bir nesnenin faturasını ibraz etmenizi isteyemez.

Fatura ibrazı isteme yetkisine sahip olan maliye müfettişler ile yanlış bilmiyorsam gelir denetmenleri ise yalnızca vergi incelemesi amacıyla böyle bir istekte bulunabilir.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen eblemis ().

• Kadir abi ben senin adına düzenlediydim faturanın arkasını ;şrofls;. sende ilker abiye göre ayar çekseydin ;kihhik, bizim bi 100 başı jandarma var yukarı katta ½bay£bay`; babamın oğlu olsa faturasız yada herhangi bir şekilde 250 metre çapında herhangi bir insan yada mal mülk varken bi atış yaparken görüyüm alır getiririm yanımda karakola kadar tehlike teşkil ediyor diye tutanağıda tutar savcıya çıkartırım ;şrofls;. yapar ;d; doğru olanda bu fatura kişi adına düzenlenmelidir silahı kullanan kişidede bulunmalıdır

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• ağzın laf yapsın abim azıcık yasaları okuyuver,karşındaki seni yokdan yasa çıkarıp ezmesin g;$i böyle deyince gidip güvenlik güçlerine yakın yerde yahut mahalle araların da atış yapma da ;şrofls;. git boş tarla da atışını yap,kendi zevkin için başkalarını rahatsız etmedin mi kimse senin havalı tüfeğini elin den alamaz,ve av yapmadığın sürece,

• Ben pek anlamam,bu tüfek walter talonla aynımı?Evet bende bitane walter talon var 4,5 cal ama ben hiç memnun değilim,varmı bir tavsiyeniz?bu arada almak isteyen olursa 125 tl ye bırakırım.

antonio zoli 7mm rem mag
    benelli crio comfort

tikka 512 s
    karadenizteam.png

• mümkünse bir kaç resim ve kullandığınız pellet den bahsedermisiniz? ve atışlarınızı açık nişahgah olarakmı yoksa dürbün ile yapıyorsunuz?

• Hem dürbün hemde dürbünsüz atışlar yapıyorum. Tüfekte istikrar yok. Değişik peletler ile denedim. Aslında yivli av tüfeğim var ve dürbün sıfırlama konusunuda iyi bilirim. Ne varki bu tüfekten bir halt anlamadım. Tavsiyeniz nedir ?

antonio zoli 7mm rem mag
    benelli crio comfort

tikka 512 s
    karadenizteam.png

• doğrusunu söylemek gerekirse hatsan ın tüfekleri ile açık nişahgah atışını sevmiyorum,ben çareyi dürbün takmakda buluyorum,bunun için böylesine tepen bir tüfekde dampa dürbün ayağı kullanmak şart,

bakınız dampa ayak budur,piyasada birde bu tür bağlantı aparatının bir benzeri komple sabit olanı vardır,dampa ayak işlevini görmez,o ayağın fiyatı 25 30 tl arası,dampa ayağın fiyatı 80 civarı

http://www.yatagun.com.tr/deta…Yatagun_Dampa=&ID=141

değişik pelletler derken mesela hangileri?

benim size tavsiyem şu pelletleri kullanmanız,

1 fx pellet

2 diana higpower

3 gamo promagnum ( bu pellet hem ucuz hem de isabetli bir pellet dir) 1 yılı geçti 6 7 tüfek olmuşdur aldığım hepsinde de iyi sonuçlar verdi,

4 ts10 uzak mesafeler de örneğin 100 metre de gamo promagnum un kıramadığı şişeleri bu pellet kırar g;$i

burdan bulabilirsiniz pelletleri

http://www.yatagun.com.tr/urun.asp?ID3=1374

son olarak videosunu çektiğim tüfek burdan bir üye arkadaşındı, o da dertli idi bu tüfek den,el değiştirince tüfek bülbül gibi şakladı ;şrofls;.

saygılarımla