HATSAN MOD 125 DÜRBÜN SIFIRLAMA NASIL YAPILIR ACİLL YARDIMINIZI BEKLİYORUM SAYGILAR...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar bende hatsan mod 125 4.5mm var buna tasko 3-9*40E model dürbün aldım montajını yaprım yalnız dürbünü sıfırlıyamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar ;tufey#

• öncelikle aramıza hoşgeldin arkadaşım.
    dürbünün ortasının hem yan tarafında hemde üzerinde 2 tane yuvarlak kapak var.ikisinide sökütğünde ayar yerleri ortaya çıkacak.yan taraftaki sağ-sol ayarı üst taraftaki yukarı aşağı ayarıdır.bi kağıdın ortasına keçeli kalamle bi nokta koyarak nişan alıp ateş et.atışın noktanın üst sağ tarafına denk geldiyse ayar yerlerinden üst tarafta olan yukarı aşağı ayarını eğer down yazısı varsa o yöne yok ise up yazısının tersine 5-6 klik çevir böylece atışının yukarı aşağı ayarını ayarlamış olacaksın. bu olayı hedefteki noktanın hizasına gelene kadar devam edeceksin.ayrıca sağ-sol ayarı içinde dürbünün ortasındaki yan tarafta olan ayar yerini left veya right taraflarına çevirerek yapabilirsin.
    hedefini 25-30 metreye koymanda ve tek atışına göre ayar yapmamanda fayda var.en az 3 atış yap eğer ii nişan almışsan atışların 1 noktada toplanır böylece doğru ayarı yapabilirsin.dürbünün ayar yerlerini sonuna kadar zorlama.
    başarılar diliyorum...

FX Typhoon T12 & GAMO 6-24X50 AO
    ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• forumda dürbün sıfırlamayla ilgili geniş bir yer var eğer forumu incelersen tüm sorularına yanıt bulabilirsin başarılar...

ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• bence uğraşma bende de 125 var dürbünü çok sıfırladım sende çok sıfırlarsın çünkü dürbün ayakları tutmuyor gevsiyor silahın geri tepmesinden kaynaklanıyor diyolar ama bence dürbünün kötülüğüde var sağlam tutsa gevşermi yivli av tüfeği geri tepmiyormu onlarda tepiyor ama ayaklarına bi şey olmuyor neden dürbün kaliteli malzeme kaliteli yani. hatta ben sıkarken birinin vidasını kırdım sonradan yaptım fakat artık dürbünsüz kullanıyorum. dampa ayak alınca kullanacam .

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• haklısın dampasız ayar yapmanın bi anlamı yok zırt-bırt ayar yapmaktan sıkılıyor insan.attığını vuramayıncada keyfi kaçıyor.mutlaka dampa almalısın silah ve dürbün için o kadar masraf yapmışken bi kenarda yatmasını istemiyorsan dampa al dostum...

ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• hiç uğraşma nasılolsa bozulacak ve ayarlamada g;$i n vaz geçeceksin

KRAL

12 ga 71 NAMLU

76 MAGNUM

ENJEKTÖRLÜ

SÜPERPOZE

• Benim tavsiyem namluya kasatura bağlayıp yakın mesafeden süngü darbesiyle işini halletmen ;#taban^l

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• hatsan mod 125 tüfeğini sen en iyisi dürbünsüz kullan.çünkü tüfeğin üzerinde dürbün durmuyor.bende bir hatsan mod 125 kullanıcısıyım. dampa ayak bile bu dürbünü durduramıyor tüfegin üzerinde. nişangah sistemide berbat tüfegin.

• arkadaşlar bende hatsan mod 125 4.5mm var buna tasko 3-9*40E model dürbün aldım montajını yaprım yalnız dürbünü sıfırlıyamıyorum

Zaten olması gerekende bu. Sıfırlayamamanız gerekiyo. Sıfırlayınca oyun bitiyo. Game Over.. ;şrofls;.

Benim tavsiyem namluya kasatura bağlayıp yakın mesafeden süngü darbesiyle işini halletmen ;#taban^l

Buda iyimiş abi.. ;şrofls;.

• Benim tavsiyem namluya kasatura bağlayıp yakın mesafeden süngü darbesiyle işini halletmen ;#taban^l

hahahaha... Yahu Murat, akşam akşam sen beni güldürdün, Allah'ta seni güldürsün inşallah...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• yaylı hatsanlar dürbünle kullanılamaz bence :) çift parça dampa, iyi bir stoper ve mercek çağı küçük bir dürbün ile belki :)

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

Üstad bir harikasın, uzun zamandır bukadar gülmemiştim...

MOD 125 + 3x9x32 + RED DOT + LASER SIGHT +;tuftabV#

• bende de walther falcon 5.5 var tek parça dampa ayak aldım dampa ayagın altına patex yapıştırıcı sürüp öle taktım ve dampa ayagın önüne stoper bagladım gayet iyi oldu ama mod 125 cok tepiyor sıkı kavrayarak ve destrekli atış yapman gerekio yoksa cok zor