hw 45 e kavuştum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar hw 45 ime kavuştum 20 gün kadar oldu.Henüz şehir dışına çıkamadığım için tam olarak deneyemedim ama evin balkonunda bir uçtan bir uca bir kaç atış yaparak deneme fırsatım oldu. Bu haftasonu açık arazide deneyeceğim.Artık bende sizlerden biri oldum. tecrübeli arkadaşların her türlü tavsiyesine açığım.

teşekkürler herkese kolay gelsin

Weihrauch HW 45 HAVALI TABANCA

• Hayırlı; uğurlu olsun. Kazasız ve keyifli atışlar. Güle güle kullanın.
    Sizdeki de 4,5 mm sanırım.
    Bende yatagundan bir adet 4,5 satın aldım. Fazla kullanma imkanım olmadı. Üzerine reddot veya holosight takıp kullanmayı düşünüyorum. Ama silaha yakışır bir ürün bulamadım . Ayrıca 5,5 mm namlu edinmek istiyorum. Selamlar

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• Önce silahlarınızın tadını çıkartın sonra red dot,vs takarsınız. Yaylı silahların ilk atışlarda saçmalayabileceğini unutmayın, bir iki kutu pellet bitirene kadar istikrarsız atışlar yapabilir. Ayrıca beeman aşırı dizelleme durumunda tabancaya 2-3 kez boş atış yaptırın diyor. Ben boş atış çok yaptım, piston keçesi PTFE (teflon) olduğundan bir zarar vermiyor. Ayrıca keçeyi oturtmak için de bu uygulama yapılıyormuş. Ama deneyip denememek konusunu size bırakıyorum. Balkonda uçtan uca yeterli mesafeniz var mı bilmiyorum ama uygun bir pellet tutucu kullanmazsanız kendinizi yaralayabilirsiniz, mesafe az gibi geldi bana. Balkonun betonundan pellet sekebilir, dikkat edin.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Önce silahlarınızın tadını çıkartın sonra red dot,vs takarsınız. Yaylı silahların ilk atışlarda saçmalayabileceğini unutmayın, bir iki kutu pellet bitirene kadar istikrarsız atışlar yapabilir. Ayrıca beeman aşırı dizelleme durumunda tabancaya 2-3 kez boş atış yaptırın diyor. Ben boş atış çok yaptım, piston keçesi PTFE (teflon) olduğundan bir zarar vermiyor. Ayrıca keçeyi oturtmak için de bu uygulama yapılıyormuş. Ama deneyip denememek konusunu size bırakıyorum. Balkonda uçtan uca yeterli mesafeniz var mı bilmiyorum ama uygun bir pellet tutucu kullanmazsanız kendinizi yaralayabilirsiniz, mesafe az gibi geldi bana. Balkonun betonundan pellet sekebilir, dikkat edin.

Çok güzel seçim, hayırlı olsun.

Hafta sonu tadını çıkarmaya çalıştım ama sizinde dediğiniz gibi saçma atışlarla(yarım kutu kadar pellet) doluydu. Ben kendimde problem olacağını düşündüm. Bu yüzden reddot v.s. takmayı düşündüm. Tabi bu yazdığınız detayları bilmiyordum.
    Bilgiler için tekrar teşekkürler.

Ayrıca silahı satınalma aşamasında yapılan bilgi ve tecrübe yardımlarından dolayı kyücel e 'TheNightHawk' a tekrar tekrar teşekkür ederim.

reddot veya holosight ile ilgili önerilerinizi de bekliyorum. Selamlar

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• Red-dot holosight lar gündüz ışığında pek seçilmiyor, ayrıca yurt içinde tabancada kullanılacak zarif olanını bulmanız çok zor (ben bulamadım) Yurt dışından getirtme işi de sıkıntı mesela benim küçücük red dot gümrüğe takıldı, uğraştım aldım. O yüzden bu konuda ne desem havada kalır.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• ir

Red-dot holosight lar gündüz ışığında pek seçilmiyor, ayrıca yurt içinde tabancada kullanılacak zarif olanını bulmanız çok zor (ben bulamadım) Yurt dışından getirtme işi de sıkıntı mesela benim küçücük red dot gümrüğe takıldı, uğraştım aldım. O yüzden bu konuda ne desem havada kalır.

Yine de bir kaç marka ve model önerirseniz sevinirim.Zaman zaman bu tür ürünleri yurtiçinde internet vasıtasıyla satanlar oluyor. Şans belkide yurtiçinde satana denk gelirsem ne alacağımı bilmem açısından faydalı olur.

Teşekkürler.

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• bushnell, nikko, leapers, rws markalı zarif red dot bulursanız kaçırmayın. tüp çapı30 mm olursa daha iyi olur. Ayrıca dürbünün ayağı 12mm :) olmalı HW45 in kızağı 12mm , standart 11 mm bildiğiniz gibi. Benim leapers ayağıyla birlikte geldi, ayağın parçasını ters çevirince hw45 e uydu. aslında fiyatı ucuz, opticsplanetten almıştım, türkiyeye yolluyorlar ama kocaan bir koliye koyup yollamışlar, rica edip orjinal kutusu boyutunda yollarlarsa gümrüğe takılmayabilir.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• tüm iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar

balkonda yeterli mesefe vardı ama genede kazalara sebep olabilir. ilk silahın heyecanıyla böyle bir olaya giriştim.

Weihrauch HW 45 HAVALI TABANCA

• öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın yaptığınız atışları resimlerseniz ve ya mesafe ve tahribat değerlerini belirtip bizimle paylaşırsanız çok sevinirim bende almayı düşünüyorumda. Saygılar, selamlar...

Gamo p23 air pistol 4,5
    Zoraki hp01
    weihrauch hw 97k

• kısa mesafelerde tabanca için lazer poınter hem kibar hemde fonkisyonel olmazmı ?

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Güle güle kullanın, kazasız ve isabetli atışlar dilerim. :thumbdown:

• kısa mesafelerde tabanca için lazer poınter hem kibar hemde fonkisyonel olmazmı ?

Mesela bunun gibi. Tetikteki kırmızı, üst kızaktaki yeşil lazer. Gün ışığında çok da belirgin olmuyor ancak.

[Resim Engellendi: http://s6b.directupload.net/images/090528/papmot57.jpg]

• Colt 1911 e uyan kabzeler bu silaha da uyuyor duyurulur :)

Mesela

http://www.imageseek.com/hakan/gallery/1911

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Kod

Seve seve yaparım ancak; zaman problemim had safhada.

Teşekkür ederim. Sabırsızlıkla bekleyeceğim.:)

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• Bire bir uyar. Colt 1911 için üretilmiş herhangi bir kabze bu silaha direk uyar. Silah mağazalarında bulmak mümkün ama pahalı ...

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776