Pcp pompalarken ???

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar tüfeğimin tüpünü boşaltım aparatıyla komple boşalttım. Tüpü söküp içini kontrol edecektim ama sonra vazgeçtim. Tekrar yerine taktım pompalamaya başladım fakat bastığım hava namlu ucundan çıkıyor. Sanırım valf açık vaziyette. Kurma kolunu çektim. Tekrar bastım bu şekilde basılıyor. Sizce tüfek kurulu vaziyette pompalasam bir sorun olurmu?

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Dolum aparatı yani sarı parça varya tüpün içine giren ordaki oringler yırtılmış olarbilir.Dolum aparatı oringlerini deiştirip tekrar deneyin.

Valfi söktüyeniz içine toz kaçırdıysanız tekrar valfi söküp üfleyin bişe yapın temizleyip tekrar takın.Ama bence dolum aparatı oringleringlerinden kaynaklanıyor.

• tüfeğiniz boş olduktan sonra kurulu vaziyette doldurmanın bir zararı olmaz. Dolu olursa tehlikesi , hani ateş alır falan diye güvenlik önlemi olarak yapılmaması gereken birşey.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Teşekkürler. Dediğim gibi tüp tam boşalınca sanırım valf açık kalıyor. Tüfeği kurdum ve 100 bara kadar doldurdum sonra ateş ettim ve tekrar doldurmayı denedim. Şuan dolum yapılıyor problem yok.

• Tüp boşalınca valf aslında açık kalmıyor ama tüpü tüfeğe taktığında valf iğnesi arkasında karşı bir basınç olmadığı için çekiç valfi açıyordur. Tüpü tüfek kuruluyken doldurmak istemiyorsan en güzeli tüpü tüfeğe takmadan 50bar civarına kadar doldurup sonrasını tüfek üzerinde doldurmak olur.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Tüp boşalınca valf aslında açık kalmıyor ama tüpü tüfeğe taktığında valf iğnesi arkasında karşı bir basınç olmadığı için çekiç valfi açıyordur. Tüpü tüfek kuruluyken doldurmak istemiyorsan en güzeli tüpü tüfeğe takmadan 50bar civarına kadar doldurup sonrasını tüfek üzerinde doldurmak olur.

Bilgi için çok teşekkür ederim. Bu çok işime yarayacak. Hayırlı forumlar

• Official Post

Silahın valfinin tüp tarafında yay vardır ve tüp boşkende valf kapalıdır (prensipte ve FX ler bu şekildedir) diğer PCP silahlarda tüpte hava yok iken ve silah kurulu değilken çekiç yayı normalden uzundur ve çekice yaptığı baskı valfin yay baskısını yendiği için silahınız kurulu değilkende valf açık kalır, hava kaçırması normaldir.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Silahın valfinin tüp tarafında yay vardır ve tüp boşkende valf kapalıdır (prensipte ve FX ler bu şekildedir) diğer PCP silahlarda tüpte hava yok iken ve silah kurulu değilken çekiç yayı normalden uzundur ve çekice yaptığı baskı valfin yay baskısını yendiği için silahınız kurulu değilkende valf açık kalır, hava kaçırması normaldir.

Açıklamanız için teşekkür ederim Mustafa Bey.

• Ayrıca bir ufak eklemede ben yapayım. At44 leriin çekici ileride olduğundan dolayı tüpü dışarıda doldursanız bile takma esnasında sideleveri kaldırmanız gerekecek. Yoksa tüp bağlantı yerindeki dişleri kavramıyor ve tüp boşa dönüp duruyor. Ayrıca tüpü tüfek üzerinde doldurmak için tüfeğinizi kurmanıza gerk yoktu. Sadece sidelever i tüfeğe 90 derece açı yapacak kadar kaldırmanız kafi.Tam geriye çekip çekici kurmak gerekmiyor.

• Ayrıca bir ufak eklemede ben yapayım. At44 leriin çekici ileride olduğundan dolayı tüpü dışarıda doldursanız bile takma esnasında sideleveri kaldırmanız gerekecek. Yoksa tüp bağlantı yerindeki dişleri kavramıyor ve tüp boşa dönüp duruyor. Ayrıca tüpü tüfek üzerinde doldurmak için tüfeğinizi kurmanıza gerk yoktu. Sadece sidelever i tüfeğe 90 derece açı yapacak kadar kaldırmanız kafi.Tam geriye çekip çekici kurmak gerekmiyor.

Teşekkür ederim. Bidahaki sefer dediğiniz gibi yapacam. Saygılar

• Tamamıyla boşalmış tüp kaç dakikada veya pompalamada tam olarak doluyor söyleyebilirmisiniz?

• Vallaha onu saymadım ama 90 bardan 190 bara 130 pompada çıkıyor. Zaman ise kişiden kişiye değişir. Ben mesela yavaş yavaş basıyorum. Normaldede yavaş basmak gerekiyor. Saygılar

• Aynı zamanda pompayla tüpün hacmiylede alakalı at44 180 cc, ama mesela gladyatörde yaklaşık 3-4 kat hava hacmi olduğu için pompalama daha uzun sürer.

• Aynı zamanda pompayla tüpün hacmiylede alakalı at44 180 cc, ama mesela gladyatörde yaklaşık 3-4 kat hava hacmi olduğu için pompalama daha uzun sürer.

g;$i:thumbup: