av tüfeği kurşun şeçimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • şimdi baktım zevkine hedefe sıkmak için yerli malı 2-3 kutu kurşun almıştım baktım 70 mm yazıyo anladığım kadarı ile 70 mm tüfeğime zara vermez ama grupmanın dağınık olmasına neden olur herhalde doğru anladım . remington modeli tavsiyenizi en kısa zamanda denicem birde Federal F131 RS modeli var oda 76 mm acaba buda iiyi bir seçim olablir mi

acaba saçmayıda mı 76 mm kullanmalıyım birde 70 mm kullanırsam acaba tüfeğimin ömrü uzarmı

• Bu genelde hep yanlis anlasilmis bir konu.76 yatakta 70 fisek kullanmak tufegin omrunu artirmaz aksine azaltir.Fisegin acildigi noktada sacmayi veya kursunu direk namlu baslangicina aktarmasi gerekir.70 fisek erken acilarak namlu agzindaki sete kursun sivanmasina, zamanla setin sekil olarak bozulmasina ve 76 fisekte bile acilimin duzensiz olmasina dolayisiyla isabetliligin bozulmasina veya gaz kacaklarindan dolayi cikis hizlarinin dusmesine sebep olacaktir. Yuksek baruthaddine sahip fiseklerde kursun sivanmasiyla daralan veya tam acilamayan fisekler fisek yataginda sismeye sebep olabilir.Sonucta 76 yatakta sadece 76 fisek kullanmanizi oneririm.Ben 1000 tane70 sıkı attım tufeğime bisey olmadi yada 70 sıkıyla daha az tepiyor daha rahat atiyorum diyenler olacaktir kulanizi kapatip haklisin demekten baska careniz yok.Federalin de diger markalarinda 76mm
    tum fiseklerini ve sluglarini kullanabilirsiniz .

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Sayın Master 76 lık fişeklerde hafif gramajlı dolular mevcutmu?.Magnum fişekler bu boyda benim bildiğim.

• sayın master bir av forumundada bana söyle dediler aşağı kopyalıyorum iyice aklım karıştı ayrıca ilginize tşk.

Süperpozenin üzerinde 3 inc oldugunu belirten işaret var, buraya kadar anladık. İngiliz ölcü birimi olan 1 inc yaklaşık 2,5 cm dir 3 inc 7,5 cm eder. Yani senin tüfeğinin fişek haznesi 76mm yani 7,5 cm uzunluğunda, bu 3 inc işareti tüfeğinin magnum namlu olduğunun garantisi deyil, namluda yada tüfeğin başka bir yerinde magnum yazıyorsa o zaman namlun magnum namlu.. 70mm fişekler namluna ve fişek yatağına zarar vermez...Üzerinde magnum yazmıyorsa kesinlikle magnum fişek kullanma.. Benimde tüfegim magnum namlu senelerdir 70 mm fişek atarım sorun yaşamadım.. Magnum fişekler büyük avlar içindir birazda fiatlıdırlar.. Korkma tüfekle gittiğin avda kaç tane fişek atacaksınki laçkalaşsın.Sygılarımla..

• sayın master bir av forumundada bana söyle dediler aşağı kopyalıyorum iyice aklım karıştı ayrıca ilginize tşk.

Süperpozenin üzerinde 3 inc oldugunu belirten işaret var, buraya kadar anladık. İngiliz ölcü birimi olan 1 inc yaklaşık 2,5 cm dir 3 inc 7,5 cm eder. Yani senin tüfeğinin fişek haznesi 76mm yani 7,5 cm uzunluğunda, bu 3 inc işareti tüfeğinin magnum namlu olduğunun garantisi deyil, namluda yada tüfeğin başka bir yerinde magnum yazıyorsa o zaman namlun magnum namlu.. 70mm fişekler namluna ve fişek yatağına zarar vermez...Üzerinde magnum yazmıyorsa kesinlikle magnum fişek kullanma.. Benimde tüfegim magnum namlu senelerdir 70 mm fişek atarım sorun yaşamadım.. Magnum fişekler büyük avlar içindir birazda fiatlıdırlar.. Korkma tüfekle gittiğin avda kaç tane fişek atacaksınki laçkalaşsın.Sygılarımla..

Zaten sorunuzun cevabini bir onceki yazimda cevaplamistim .Boyle diyenler cikacaktir diyede belirtmistim. Hala ayni soruyu sormaniza sasirdim.
    Ne isterseniz onu yapin .Silahta sizin akilda.Istaerseniz 10 tane 70 fisek yakin sonra sokup silahin fisek yatagiyla namlu baslangicindaki sete bir goz atin. 76 mmnin hem magnum hem normal sikisi vardir.Normal sikilar la magnum sikilari ayiran barut hakkinin 0.2gr daha fazla olmasi.Silahiniz 2 gr barut hakkina kadar 76mm her turlu fisegi atabilecek dayaniklilikta uretilmistir, ama omzunuz neder bilemem?Ayrica agir siki kullanmak silahinizin kilitleme mekanizmasinin ,dipcik ve kundak baglantilarinin 10 kat daha cabuk yipranmasina sebep olur.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• slm herkese.kardeş illa pozeyle kurşun atacam diyosan at ama eğer sabit şoklu olursa şokları bozarsın haberin olsun.sabit şoklu tüfeklerde genel konuşursak alt namlu 3 , üst namlu 1 yani full şokludur.ha tüfek mobil şoklu olursa da önerilen kurşun atımı için sadece ve sadece 5 nolu şoktur.kafanı bulandırmak istemem ama sana kurşun için poze kullanmanıda çok tavsiye etmem.tüfeğin belirttikleri gibi 76mm fişek yatağına sahip.70mm lik kurşunları rahat atarsın.zaten piyasada 76mm kurşun bulmak zor.bence gerekde yok.aslında piyasada 400-500tl ye slug namlulu tüfekler var.ben olsam onlardan edinirdim.bende zevk için atış yapanlardanım.kullandığım silah armsan a612w slug.inan bana eğer hedefe atacaksan tek kurşundan başka bişey insana zevk vermiyor.yani daha çok kurşun atıyorum.saçma kullanmıyorum.seçim senin poze kullan ama bence poze ve çifteler kurşun değil daha çok kuş tüfeğidir.domuz için veya şöyle diyelim tek kurşun için en ideal olanalar slug yarı otomatikleridir.saygılarımla..

• Merhabalar, bugün kendime bir iyilik yapıp şu tüfeği aldım, daha doğrusu önümüzdeki hafta belgelerimi tamamlayıp alacağım. Silahı ayırttım.

http://www.akkar.com.tr/tr/urunler.asp

Tüfeği alınca bununla ne tür fişek atmam gerektiğini yine sizlere soracağım. Bu silah işinin sonu yok yahu şimdi de trap atışlarına merak saldım, hadi hayırlısı.

• Hayırlı olsun Kamuran, güle güle kullan. İlk buluşmada hayırlarız artık. Bol fişek getir. ;şrofls;.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)