cahilliğimi mazur görün ama yardımcı olursanız sevinirim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • geçtiğimiz pazartesi günü hatsan at-44 10 marka bir pcp tüfek aldım
    fakat havalı sistem silahlar hakkında heleki pcp tüfekler hakkında
    tecrübem yok.Konu şu dün tüfekle bir kaç atış yaptım basınç 50 bar ın
    biraz üstündeydi şarjörü çıkardım tüfeği kurup tetiğe bastım güçlü bir
    şekilde bir hava boşalması oldu ve tüfeğin manometreside bir anda 50
    bar dan 0 a düştü.Bu normalmidir yoksa bir arıza olma ihtimali
    olabilirmi lütfen bilgi ve tecrübenizi esirgemeyin saygılar.yüksek
    basınçlı silahlar olduğu için tedirgin oldum

• 100 barın altında atış yapılması pek tavsiye edilmiyor. Bilgisi olan arkadaşlar sözettiğiniz konunun nedenleri hakkında bilgi vereceklerdir.

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• aslında tüpü tekrar dan dodurmayı deneseydin,arıza çıkarıp çıkarmadığını çözerdin az çok,öyle zannediyorum çekiç mili çok sert vurduğun dan valfe senin valf şuan bozuk durumda malesef,istersen tüpü doldurmayı bir dene kardeş,

minimum 90 100 bar a kadar kullanmanı tavsiye ederim,ve mecbur kalmadıkca boş atış yapma

• mecbur kalmadıkca boş atış yapma

:thumbup: :thumbup: Büyük ihtimalle tüpün içinde bir conta var o yırtılmıştır.Benim de başıma geldi.Büyük bir sorun değil.Aldığın yerde değiştirirler.Ya da Hatsan'a kendin kargola derhal yenisini gönderiyorlar. g;$i

• bilgilendirme için herkese teşekkürler belki doldursam anlardım ama silahların yüksek basınçlı olması ve malum tüp sıkıntılarının internette bir çok yerde anlatılmasından dolayı tehlikeli olabileceğini düşünerek bir bilgi alana kadar dokunmadım tüfeğe tekrar verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim

• Arkadaşım aynı problem bendede oldu. Hatsana gönderirsen hallediyorlar çekiçle alakalı sanırım. Bir kaç gidip gelmeden sonra çözülebildi benim problem.

• Tüpü tekrar doldurmayı denediniz mi?

hayır denemedim tüpün yeni nesil tüplerden olmadığını anladım forumdan o yüzden tüpü aldığım yere götürdüm onlarda fabrikaya yollayacaklar

• Arkadaşım aynı problem bendede oldu. Hatsana gönderirsen hallediyorlar çekiçle alakalı sanırım. Bir kaç gidip gelmeden sonra çözülebildi benim problem.

tüfeği göndermedim aldığım yer sadece tüpü gönderdi tüfeğinde gitmesi gerektiğini bilmiyordum olmazsa bide tüfeği gönderirim

• Paniğe gerek yok sakin olun.Aldığınızda tüfeğin kullanma klavuzunda bu belirtiliyor.Tüpün içindeki basınç 40 barın altına düştüğü zaman içerdeki tüm hava,tüfek kurulup sıkılınca içindeki havayı boşalır.ama tekrar dolum yaparken dıkat etmenız gereken bır husus var tüfeği doldururken kurma kolunu açıp silahı kurulu tutmanız gerekiyor aksi takdirde hava namlu ucundan çıkıyor.
    tüfeğinizi kazasız belasız kullanmanız dileğiyle hayırlı olsun.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Paniğe gerek yok sakin olun.Aldığınızda tüfeğin kullanma klavuzunda bu belirtiliyor.Tüpün içindeki basınç 40 barın altına düştüğü zaman içerdeki tüm hava,tüfek kurulup sıkılınca içindeki havayı boşalır.ama tekrar dolum yaparken dıkat etmenız gereken bır husus var tüfeği doldururken kurma kolunu açıp silahı kurulu tutmanız gerekiyor aksi takdirde hava namlu ucundan çıkıyor.
    tüfeğinizi kazasız belasız kullanmanız dileğiyle hayırlı olsun.

teşekkürler bu çok aydınlatıcı oldu neyse tüpün değişmesi iyi olacak yinede bilgilendirme için tekrar teşekkürler

• Paylaşım için teşekkürler,