üstadlardan isabetlilik konusunda yardım!!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle herkese merhaba 1 hafta önce mod95 sas aldım tüfek elime geçti merak ettim bir deneme atışı yapmak istedim.A4 büyüklüğündeki bir tahtaya evde olmamdan dolayı 5 mt den destekli 3 atış yaptım kullandığım pellet gamo pro magnum.3 atışta tam olarak sağa 2 cm yukarı 6 cm sapma var pelletler iç içe geçmiş fakat sapma çok geldi namluya baktım sorun yok acaba bu sapmanın sebebi pellet seçimimi yoksa rodajmı veyahut çok yakın mesafeden atış yapıyor olmammı yoksa tamamen hatsanın kalitesizliğimi yüksek tecrübe ve öngörülerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim :)

mod95 sas+optima red dot

huğlu poze

huğlu tek

• tüfeği sıfırladınız mı atmadan önce?

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• Geçmiş olsun..... ½bay£bay`;

Gel kardeşim bir sarılayım sana... :love: hatsan ailesine hoş geldin.Yakında hatsandaki abilerle de tanışacaksın malesef....

Aynı sorun benim mod 140'ta da var.5 m.den sıkıyorum tam senin dediğin yerde ırzı kırık mermiler. ;şrofls;.

Hatsanda namlulara yiv-set çeken arkadaş şaşıymış...ondan olsa gerek çünkü ben de anlam veremiyorum bu olaya..

Saygılar ben Mehmet...

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.

• Peletler iç içe geçiyorsa sorun sıfırlama ile alakalıdır. Selamlar

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• :Bal:taC:

• evet 3 atış yaptım üç atış aynı delikten geçti fakat 5 mt mesafe atışta 6 cm yukarı 2 cm sağa kaydı atışlarımı dürbünsüz yaptım dürdünsüz tüfek nasıl sıfırlanır ki daha doğrusu gezin ucundaki ayar çubuğu tam ortada baktım yani zaten sıfırda onu sağa sola çekmem 6 cm yukarıya giden pelleti aşağıya indirirmi?

mod95 sas+optima red dot

huğlu poze

huğlu tek

• tam ortada olması bişey ifade etmiyorki :) öyle olsa ayarlı yapmazlar onu. sen kendine göre o klikleri çevirip tüfeği sıfırlıycaksın.

bursateam.png

• Anladım ihsan bey de hadi 2 cm sağa çekmeyi sağ sol ile ayarladım 6cm yukarı çekme durumunuda yukarı aşağı vidasıylamı halladecem kusura bakmayın bu arada çok soru soruyorum yani öğrenmek istediğim rodaj tepme ve pellet seçimi ile alakalı bir sorunda olabilirmi?

mod95 sas+optima red dot

huğlu poze

huğlu tek

• Anladım ihsan bey de hadi 2 cm sağa çekmeyi sağ sol ile ayarladım 6cm yukarı çekme durumunuda yukarı aşağı vidasıylamı halladecem kusura bakmayın bu arada çok soru soruyorum yani öğrenmek istediğim rodaj tepme ve pellet seçimi ile alakalı bir sorunda olabilirmi?

sağ-sol için yanda bir ayar olması lazım. aşağı yukarı içinde üstteki ayar yerini gevşetip sıkmanız lazım.

bursateam.png

• Yani sizde sıfırlayamadınız attığınız ,aynı noktaya nişan alarak yaptığınız 5 metrede 5 atış üstüste ozaman sorun sadece sizsiniz tüfeği sıfırlayamıyorsunuz bana yenisini verin diyorsunuz .Araba aliyim benzin koymayınca gitmedi diye geri veriyim ne farkı var?
    Ayrıca sorunları belli olan tüfekten kalitesizliği nedeniyle hatsan rezaleti diye konu açıyorsunuz hala sizin maksadınızı anlamadım.

• Ben hatsan rezaleti diye bir başlık açmadım.Sadece sorun olalilecek şeyleri buradaki tecrübeli abi ve kardeşlerimizden öğrenmek istedim.Elbette beşer şaşar insandır mekanik bir yapı değiliz.Eğer bir gönderme yapıyorsanız (siz sız) gibi iyelik eklerini tekil kullanınız ben hatsanın rezaleti hakkında birşey söylemedim sadece kalite konusunda eksiği olabileceğini belirttim tüfeğimin çekmesinin sebebini araştırmak ve bilgi almak için buradayım bilerek isteyerek vede severek bu tüfeği aldım ve ayrıyetten bütçemde buna yetti.Bende bilirim 1000 ytl lik tüfek almasını ama malum işte.Yani sonuçta benim burada oluş sebebim sizin düşüncenizle (maksatsızlığım) gayet açık.

mod95 sas+optima red dot

huğlu poze

huğlu tek

• Andre ; Sen boşuna üstüne alınmışsın sanırım. Anladığım kadarı ile Hatsan Rezaleti ile ilgili gönderme sana yapılmamış. Selamlar.

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• Yok andre onu size yazmadı refrigatior arkadaşımıza yazdı. Oda sizin gibi ayar konusunda sıkıntı çekmiş fakat sizingibi danışmak yerine direk "hatsan rezaleti" atlı bir başlık açtı. Bundan dolayı arkadaşımız tepki gösteriyor haklı olarak. Ayrıca yaylıda hatsanın en iyi tüfeğini almışınız bence oldukca isabetli birtüfektir. Üstatlarımızın dediği gibi gez kısmında ikitane ayar kılikleri vardır yan kısımdaki sağ sol ayarı için üst taraftaki yukarı aşağı için ayar yaptırır.

Not: Bana sorarsanız 5 metrede ayar çekmeyin enaz 10 metre için tüfeğinizi ayarlayın.

bursateam.png
    AT44 WX 10 LW NAMLULU
    Tasco 6-24x50Q
    Zoraki hp-01 Ultra 5,5mm
    Sarsılmaz Concorde Otomatik

Serkan YETİM "AB(+)"

• İlginiz için teşekkür ederim dediklerinizi uygulamaya çalışacağım tekrardan ayar tutmazsa yine sizlere danışırım iyi günler diliyorum

mod95 sas+optima red dot

huğlu poze

huğlu tek

• Yok andre onu size yazmadı refrigatior arkadaşımıza yazdı. Oda sizin gibi ayar konusunda sıkıntı çekmiş fakat sizingibi danışmak yerine direk "hatsan rezaleti" atlı bir başlık açtı. Bundan dolayı arkadaşımız tepki gösteriyor haklı olarak. Ayrıca yaylıda hatsanın en iyi tüfeğini almışınız bence oldukca isabetli birtüfektir. Üstatlarımızın dediği gibi gez kısmında ikitane ayar kılikleri vardır yan kısımdaki sağ sol ayarı için üst taraftaki yukarı aşağı için ayar yaptırır.

Not: Bana sorarsanız 5 metrede ayar çekmeyin enaz 10 metre için tüfeğinizi ayarlayın.

Mehmet Bey'i ( refrigatior ) , artık kimse durduramaz.

• selamlar az önce tüfeği sıfırlamayı başardım resim ekleme özürlüsü olduğum için uzunca bir uğraş verdim. bir üstteki iletimde sanırım kısmen becerebildim grup yapmaya çalıştım fakat tüfeğimin ilk atışlarındaki gücü sanırsam biraz düştü sesi azaldı.İlk 10 atışta bunların olması normalmidir .ilk atışımda 2.5 cm tahtayı delip geçiyordu şimdi delip geçmiyor çok az bişey kalıyor delip geçmesine.Benim için deliciliğide pek önemli değil ama bu güç azalması sürekli hale gelirmi? gelirse isabeet oranınıda etkileyecek sanırım.Bilgilendirirseniz sevinirim görüşmek dileğiyle..SANIRIM BU FORUM İÇİN FAZLACA MASRAFLI OLDUM :))

mod95 sas+optima red dot

huğlu poze

huğlu tek

• Yani sizde sıfırlayamadınız attığınız ,aynı noktaya nişan alarak yaptığınız 5 metrede 5 atış üstüste ozaman sorun sadece sizsiniz tüfeği sıfırlayamıyorsunuz bana yenisini verin diyorsunuz .Araba aliyim benzin koymayınca gitmedi diye geri veriyim ne farkı var?
    Ayrıca sorunları belli olan tüfekten kalitesizliği nedeniyle hatsan rezaleti diye konu açıyorsunuz hala sizin maksadınızı anlamadım.

Ne demek istiyorsun güzelim sen? Ne sıfırlamasından bahsediyorsun? Ben yıllardır havalı silah kullanıyorum.Hatsan senin akraban mı? Açtığım konuyu sonuna kadar oku ondan sonra eleştirilerimin neye yöneltildiğini gör.

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.