dürbün seçimi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar 1 hafta önce hatsan mod 125 aldım.şimdi bir tane dürbün almak istiyorum.biraz araştırdım ama herhangi birisine karar veremedim.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar,hangi marka dürbün tavsiye edersiniz havalı tüfeğe uygun olarak.menzili zaten belli...orta halli bir dürbün almak istiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Hatsan MOD 125 0.22 cal
    Optima 3x9 40

• peki dampa ayak kullanmanın farkı nedir acaba?

Kullanmazsanız eğer 50 atışa kalmadan dürbünü elinize alırsınız... Zaten orta karar bir dürbün ve dampa tüfeğin fiyatını geçer... Bence havalı silahlar arasında en çok tepen bu tüfeği "gezcik, gözcük, arpa" şeklinde kullanmanız en doğrusu olacaktır... Dampa'da olsa dürbün habire ayar kaçıracağı için canınız sıkılabilir...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

forumu biraz incelerseniz sorularınıza yanıtı kendiniz daha iyi bulabilirsiniz.
    dampa ayak ile ilgili yüzlerce açıklama ve dürbün tavsiyeleri var.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• forumu biraz incelerseniz sorularınıza yanıtı kendiniz daha iyi bulabilirsiniz.
    dampa ayak ile ilgili yüzlerce açıklama ve dürbün tavsiyeleri var.

ewt baktım şimdi ama dürbünü bu tüfeğin üzerinde durdurabilen göremedim.dampa ayakta çare değil diyorlar.peki aldığım tüfekte dürbün yerinde tırtıklar var.birde bi arkadaş somunun üzerine bir somun daha sıktım demiş.acaba işe yararmı.

Hatsan MOD 125 0.22 cal
    Optima 3x9 40

Böyle güçlü bir silahta dampa ayak kullanmanın farkı sadece dürbünün dağılma süresini biraz daha uzatmak olur. Sonuçta dürbün yine dağılır. Bencede gez arpacık kullanın.

• ya da yayın ucundan accuk kesip gücünü düşürün ;)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• fikirleriniz için teşekkürler.ne yapalım dürbünsüz kullanacaz artık.silahı sarsıntısı ve ağırlığı dışında çok beğendim aslında.alırken winchester 1000sb ile hatsan arasnda kalmıştım bunu tercih ettim yorumlardaki yoğun övgülerden dolayı.. neyse..biraz kullanayım üzerinde dürbün durabilen bi silah alırım artık. :(

Hatsan MOD 125 0.22 cal
    Optima 3x9 40

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen y@k@moz (14 Ağustos 2009 15:41).