Mod 95 tetik ayar vidaları hakkında yardımlarınızı bekliyorum...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • [Resim Engellendi: http://s7.directupload.net/images/090815/xdty8vb2.jpg]

Tetik ayarı hakkında yardımlarınızı bekliyorum.Tüfekteki 2 farklı tetik ayar vidalarının hangisinin hangi görevi gördüünü tam olarak bilmiyorum.
    2. vidayı sıktığım zaman tetik boşluğu sertleşmekte fakat 1. vidanın ne işe yaradığını tam olarak çözemedim.
    Benim yapmak istediğim tetiğin sert olduğundan atışlarda yol açtığı titremeyi en aza indirmek.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Saygılar...

Hatsan Mod95 SaS 4,5 + Optima 3-12x44 AOE

HÜSEYİN ALKAN agt

• yanlış bilgi vermeyim ama bildiğim kadarıyla,

2.vidayı sıkarsan tetiğin sertleşir,gevşetirsen tetik yumuşar.çok fazla açmamak gerekiyormuş ki tüfek kendiliğinden patladı.tecrübeyle sbt.

1.vidanın ise herhangi bir yumuşama ile ilgisi yok ve tetiği tutuyor.

tabi bilgili kişiler yanlışım varsa düzeltirler.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• Eğer yanılmıyorsam 1 numaralı vida tetik yolunu veya diğer bir değişle tetiğin boşluğunu uzatıp/kısaltıyor.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Evet 2. vidayı sıktığım zaman tetik sertleşiyor.

Eğer yanılmıyorsam 1 numaralı vida tetik yolunu veya diğer bir değişle tetiğin boşluğunu uzatıp/kısaltıyor.

1. vida tetiğin üstünde küçük bir yayla birlikte tutturulmuş.Sıktığımda veya gevşettiğimde pek bir fark sezemedim.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Saygılar...

HÜSEYİN ALKAN agt

• bende denedim aynı şeyle karşılaştım fakat 1. vida tetiğin düşme süresini uzaltıp kısaltıyor sanırsam ama dediğin gibi pek bi fark yok

mod95 sas+optima red dot

huğlu poze

huğlu tek

• Aslında ayarlı tetik değil zaten.

2 kademeli ayarlanabilir tetik sistemi

tüfeğin açıklamasında böyle yazıyor.Bende anlamadığım için vidaları işaretleyip bilgisi olan kişilerden ne olduklarını öğrenmek istedim. 1. vidanın pek bir işlevi yok. Ama 2. vida tetik boşluğunu sertleştirip yumuşatıyor.

Saygılar...

HÜSEYİN ALKAN agt

• Öyle özel bişey değil. Haybeden ayarlanabilir sistem.Bugün T12 yle atış yaptım. Yaylıdan sonra dokunmatik gibi.

• Öyle özel bişey değil. Haybeden ayarlanabilir sistem.Bugün T12 yle atış yaptım. Yaylıdan sonra dokunmatik gibi.

Hatta bütün pcplere göre dokunmatik gibi ^^ Avantaj yada dezavantaj tartışılır. Yanlış anlaşılmasın bana göre dezavantaj. Ateşliden alıştığım tetiğin boşluğunu alma gibi bir şansım hiç olmadı. ;şrofls;.

Tartışmalar her zaman olacak. İnsanız sonuçta...

• Yivli bir tüfek için dezavantaj demek yanlış olur. Asla sert tetikle aynı başarı yakalanmaz.

• Ateşli derkende yivliyi kastetmiştim aslında İlker Bey. Örnek askerde bulaştığım G3-HK33.Sonra kullandığım Sauer 202 S -Blaser S2-Cz ZKK 601 308 win gibi tüm silahlarda tetik boşluğu vardı. Havalı yivli kastediyorsanız yine askerde bulaştığım Hammerli AP40 ve AR50 yi örnek verebilirim. Asla büyük bir kelimedir. Bunca sporcu yanılıyor olamaz değil mi ?Saygılar.

• Set tetik bilmiyorum. Biz kademeli mekanik tetik diyorduk ve askeriyede sadece bunlar var. Feinwerkbau , steyr in bazı serileri ve anschutzde kademeli mekanik tetik kullanıyor. Özellikle Anschutz 8002 modelinin At44 den bile fazla kademesi (boşluğu) vardı.

• Aslında sert yazarken r özürlü yazan biri gibi yazmışım :) Boşlukla sertlik farklı şeyler ama. Yukarideki tüfekte tetik yumuşatılmak istenirse yürüme mesafesi kısalır ve kendinden patlama sorunu yaşanabilir. Güvenlik ihlali olur. Ateşliden bahsettiğiniz için kendi av tüfeğimin tetiğini düşündüm. Bununla asla grup yapamazdım.

• ;şrofls;. Bende diyorum set tetik ney. Yem mi attı yoksa diye düşündüm bir sürü ;şrofls;. Paranoya oldum galiba. Hatsanın tüm modelleri eksiksiz söylüyorum "tetik ayarı falan hikaye" Sadece boşluk yürüme mesafesinin artıp azalmasına yarıyor. Yumuşama falan yok. Ancak vida değişimi ile Atış yürüme mesafesi ayarlanabiliyor. Riskli bir şekilde

• Bende pek işlevselliğinden emin olamadığım için sizlere danışmak istedim.Çok da iyi yapmışım boş boş uğraşacaktım yoksa tetik ayarı falan. ;şrofls;.

Saygılar...

HÜSEYİN ALKAN agt

• Evet ayarlanabilir tetik hikaye bende ilk aldıgımda hemen biraz tetigi hafifleteyim dedim ama malüm sadece tetik boşlugunun sertligini ayarlayabildim .. :wacko:;şrofls;.

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Merhabalar,

Bende yeni aldığım hatsan model 95 sas'ın tetik korkuluğunu söktüm ama resimde gösterilen 2 numaralı vidaya rastlamadım. Silahı alalı 1 ay oldu. Acaba firma yeni modellerinde iptalmi etti bu olayı.