Boşa çekilen tetik...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yılbaşında bir arkadaşım geldi. İlle tüfeğe bakacağım dedi gelir gelmez. Kendisi de çok meraklıdır, 2 tane av tüfeği var ve gözleri çok iyi görür. Ben de tereddüt etmeden verdim tabi. Bulaşık makinesinin önüne hedef tahtasını koydum, ki tahta da 50 x 30 gibi birşey. Arkadaşım 10 metreden attı ve büyük bir beceriyle paleti tahtanın altından geçirip bulaşık makinasının hortumunu delmeyi başardı. Yılbaşı yılbaşı etraftaki suyu temizlemeye ugraştık ?( Herneyse, bu arkadaşım bununla yetinmeyip tüfeği de kurulu bırakmış. Geçen gün yağlama yaptıktan sonra deneme atışı yapayım dedim ama namlu çıt diye kırılınca tüfeği bozdum sandım. Nedir nerdendir derken tetiğe dokundum ve güm ;( Tüfeğim bana küsmüş müdür şimdi? Bunu soruyorum çünkü bunun etkisi midir yoksa harbi + WD40 ve silah yağıyla yaptıgım detaylı temizliğin etkisi midir silah aynı koşullarda 8 metrede 8 cm aşağısını vurmaya başladı (ama gücünde düşme yok). Neden olur ki bu?

Saygılar, sevgiler...

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Official Post

Tetiği düşürdüğünde namlu kapalımıydı ?

Kapalıdıysa sorun olmaz yeniden sıfırlarsın ama namlu henüz kapalı değilken tetik düşürmüş isen bir takım sıkıntılar olmuş olabilir,gerçi namlu açıkken tetik düşmez ama olabilirde.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Namlu da kırılmış durumdaydı Mustafa abi ;#^+.

• Namlu da kırılmış durumdaydı Mustafa abi ;#^+.

Benim eski tüfekte emniyet bulunmamaktaydı. Birgün, tüfek bi sebepten kurulu idi ve atış yapmayacaktım bende yayı boşaltmak için, tuttum tüfeğin namlusunu sıkıca, bastım tetiğe, namlu elimden kayıp kapalı konuma çarptı ve tekrar açıldı. :!:

Bir yerimin sakatlanması gerçekten mümkündü. Allah Korudu. Ama kundak için aynı şey geçerli değildi, öyle bir çatlak oluştu ki neredeyse kundak ortadan ikiye ayrılmış gibiydi. Yani bu çok dikkat edilmesi gereken birşey, sonucunu şahsen gördüm.

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Diana mod 350 nin emniyeti açık ise namlu kurulu yanı kırık pozisyonda iken tetiği düşer.Acaba bumu oldu demek istedi onur.

• Namlu kırıktı, tetiğe bastım ama tüfeğin patlamasının haricinde kapanma falan olmadı bende sevgili Nucleex.

Tüfek altı vurmaya başlayınca ben de durumdan vazife çıkartıp bu sefer sürekli üstü vuran Crossman palete göre sıfırlama yaptım ve şimdi de onu kullanıyorum x;.z

• harbi + WD40 ve silah yağıyla yaptıgım detaylı temizliğin etkisi midir

Temizlemede kullandığınız yağların (dizel) etkisi geçtikden sonra eski haline dönmesi lazım.airgunturk.com/attachment/749/
    Tabloda ki, yeşil nokta; 8 metrede hızı düşük olan pelet, turuncu nokta; yüksek hızda aynı pelet. (Namlu temizleme işlemi sonrasında aynı sorunu bende yaşamıştım.)

• Teşekkürler sevgili Bulleye. Eğri çok enteresan. Bakalım daha neler öğreneceğiz.

• Crossman palet ile bugün arazide atma şansımız oldu ve çok eğlendik :P . 25 metrede soda şişelerini rahatlıkla vurduk. Bir de deneme amaçlı olarak 70 metreye 5 kg yağ tenekesi koydum. Ayakta, desteksiz, dürbünsüz ve sol kolla atmama rağmen iki seferinde de vurabildim ve palet çift tarafını delip geçti. Sanırım silahta bir sorun yok ½bay£bay`; .

Saygılar, sevgiler...