Sonunda Evanix Blizzard S10 Bolt Action silahımın siparişini verdimmm geliyor.....

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sağolasınız arkadaşlar ......

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Evet söylediklerin tek tek çıktı arkadaşım dükkanda silahı açtığımda ağırlığıyla moralim çok bozulmuştu.... ;(;( .....ama evde kullanınca fikrim değişti....:):):)
    patrondan izin alıp eve erken geldim başladım ateş etmeye zevkine vardıkca silahın bambaşka bişey olduğuna kanaat getirdim yaylılarla boşa saç baş yolmuşum dürbün ayar edeceğim diye pcp ile 5. mermide duvara çivi ile çaktığım danino kutusunu çivinin kafasına denk getirdim ve (10 metrede) fırlattı attı ,hatta çivinin kafası dahi büküldü...:):):):) derken üzerinde dolu gelen hava 100 bara düştüğünde pompayı denemek istedim...
    ilk taktığımda basmaya başladığımda her yerinden hava kaçmaya başladı fazla sıkmadığım için..... anahtar buldum geldim ve birleşe noktalarını güzelce sıktım ve başladım pompalamaya 100-130 arası pek değildi ama 150dediğinde kollarımdaki ağrıyı yavaş yavaş hissetmeye başladım yavaş yavaş basarak 150 den sonra biraz dinlendim pompa ısınmıştı 5 dakika sonra tekrar başladım ve 220 bastım kollarım baya ağrıdı daha ham olduğum için ilerleyen zamanlarda çocuk oyuncağı gibi geleceğine eminim ...
    he bide en güzel yanı karın kaslarım çalışıyor biraz göbeğim vardı 2 ay sonra bişey kalmayacağına eminim.... ;lol;;lol;;lol;;lol;

Bir müddet sonra amacım bi tane susturucu almak ve silahın atış kapasitesini 40-50 lerden 90 lara çıkarmak olacak..... ;şrofls;.

Duvar, metal ve su gibi sekmeye yol açabilecek hedeflere atmamalısınız... Silahın atış kapasitesini susturucu ile mi 50'den 90'a çıkartmayı düşünüyorsunuz? Yazınızdan öyle anladım... Eğer doğru anlamışsam nasıl olduğunu bize de anlatırsanız tüm forum yararlanır...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Duvar, metal ve su gibi sekmeye yol açabilecek hedeflere atmamalısınız... Silahın atış kapasitesini susturucu ile mi 50'den 90'a çıkartmayı düşünüyorsunuz? Yazınızdan öyle anladım... Eğer doğru anlamışsam nasıl olduğunu bize de anlatırsanız tüm forum yararlanır...

Sevgiler,

Evet arkadaşım yazımdan biraz öyle anlaşılıyor özür .....ama öyle değil tabikide susturucuyu sesi azaltmak için alacağım, atış kapasitesini artırmak içinde bi yay yapılacakmış onu yaptırıp taktığımda artacağını söylediler....

Saygılar....

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• yani bir nevi mekanik olarak regüle ederek artış sağlamak amacındasınız sanırım yada ben mi yanlış anladım

• Evet arkadaşım yazımdan biraz öyle anlaşılıyor özür .....ama öyle değil tabikide susturucuyu sesi azaltmak için alacağım, atış kapasitesini artırmak içinde bi yay yapılacakmış onu yaptırıp taktığımda artacağını söylediler....

Saygılar....

Atış sayınız artar ama 1000 fps atarken 800 fps atabilirsiniz yani gücü düşer.

• [/quote]

Atış sayınız artar ama 1000 fps atarken 800 fps atabilirsiniz yani gücü düşer.[/quote]

olsun arkadaşım o kadar hız düşmesiden birşey olmaz benim amacım öyle 100-150 metrede gurup değil , 40-50 metre benim için şimdilik ideal ....

• yani bir nevi mekanik olarak regüle ederek artış sağlamak amacındasınız sanırım yada ben mi yanlış anladım

Evet bir nevi öyle gibi görünüyor aldığım av bayisi söyledi küçük bir yay varmış yapılıp gönderecekler o yayla şu an tüfek üzerindeki değiştirildiğinde atış kapasitesinin artabileceğini söylediler bende tam bilmiyorum daha pcp konusunda acemiyim......

• Çekiç yayıdır. Aynı oranda çekiçte hafiflerse daha iyi olur heralde.

• Çekiç yayıdır. Aynı oranda çekiçte hafiflerse daha iyi olur heralde.

evet evet çekiç yayı olduğunu söylemişlerdi unutmuştum biraz açıklık getirebilirmisin kardeşim biliyorsan eğer........ :him:s:him:s:him:s

• Tüpün valfine vurarak hava çıkışı sağlıyor çekiç. Çekici iten yay kuvvetli olursa ve çekiç ne kadar ağır olursa teorik olarak o kdar hava çıkışı olur. Dengeli bi çekiç yay kombinasyonu ile ideal hız için ideal hava harcayan bir silahınız olur.

• Tüpün valfine vurarak hava çıkışı sağlıyor çekiç. Çekici iten yay kuvvetli olursa ve çekiç ne kadar ağır olursa teorik olarak o kdar hava çıkışı olur. Dengeli bi çekiç yay kombinasyonu ile ideal hız için ideal hava harcayan bir silahınız olur.

Teşekkürler azcık anladım gibi oldu .... g;$i

• Orjinal yayı ile yapılan yayın arasındaki farkı sorabildiniz mi, tel kalınlığı ne kadar, kaç spir. Bir arkadaşımın tüfeğine ayar yapıyorum da onun da gücünü düşürüp stabil bir ayara getirmek istiyorum. 16 grain pellette kaç fps ye ayarlarsam tam verim yakalanıyormuş biliyor musunuz ?

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• TheNightHawk kasten mi sordun bilmiyorum ama :) arkadaşımız bu konular hakkında bellki şimdilik acemi.

• Yok canım genele sordum belki bir bilen çıkar, benimkisi nasrettin hoca misali göle yoğurt çalıyorum, ya tutarsa. Yani uğraşmadan birisi yazıverirse ne güzel olur :) Biz de uygularız.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Yok canım genele sordum belki bir bilen çıkar, benimkisi nasrettin hoca misali göle yoğurt çalıyorum, ya tutarsa. Yani uğraşmadan birisi yazıverirse ne güzel olur :) Biz de uygularız.

TheNightHawk kasten mi sordun bilmiyorum ama :) arkadaşımız bu konular hakkında bellki şimdilik acemi.

:D İlker arkadaşımızın dediği gibi ben bu konuda daha çok yeniyim arkadaşlar açıkcası hiç birşey bilmiyorum daha o dediğiniz yayı görüntüsünü dahi bilmiyorum ;kihhik, ama herşey yavaş yavaş öğrenilecek sizlerin sayesinde ......Thenighthawk arkadaşım sen şimdilik kendine bitane yap..... daha sonra bitanede benim tüfeğe yapalım olmazmı ..... g;$ig;$ig;$ig;$i

• Bişeyler yapıyorum sonucu sanada yazarım ama sidelever ile bolt'un mekanizmalar aynı mıdır bilmiyorum.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• arkadaşlar küçük 1-2 sorunum var şu namlu oringini takamadım yardım edermisiniz.... basit bi yolu yokmu takmanın sabahtan bu yana uğraşıyorum daha takamadım......:him:s :him:s

bi sorunda .......!

Gamo / Pro Magnum Pelet / Pro Magnum 5,5 1 Adet
    Gamo / TS 10 - 22 Pelet / TS.22 (5,5) 2 Adet
    Gamo / Expander Pelet / Expander 5,5 1 Adet

olmak üzere 4 paket pellet aldım fakat şarjörü dolduruyorum düfeğime takarken zorlanıyor hatta üstlerini bir bıçak gibi kesiyor sihın köşeleri, bolt kolunu assıldığım zaman sıkı olduğu için şarjör dönmüyor, sizlerde de böylemi oluyor acaba yoksa benim silahımın şarjör yeri darmı yapılmıştır ...... :him:s:him:s
    oysa pro magnum pelet lerin arkaları çok harika ama onlar dahi sıkışma yapıyor çok zorlanıyorum ... X(
    Yanlız Dynamic pelletler çok harika saat gibi çalışıyor şarjörü .....

Acil bilgi üstadlar...... x;.zx;.z

• Tüfeğin şarjörü dar, o sorunu ben de fark ettim. Ayrıca çekiç yayı ayarını kundağa sıfır girecek kadar gevşettim denemek için, 16 grain pelleti 150 barda 1003 fps hızla attı. Geniş denemesini yapamadım fırsat olmadı, ama şarjörde sıkıntı var. Deliklerini büyütmek gerek ;#taban^l

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Tüfeğin şarjörü dar, o sorunu ben de fark ettim. Ayrıca çekiç yayı ayarını kundağa sıfır girecek kadar gevşettim denemek için, 16 grain pelleti 150 barda 1003 fps hızla attı. Geniş denemesini yapamadım fırsat olmadı, ama şarjörde sıkıntı var. Deliklerini büyütmek gerek ;#taban^l

hem alına bilecek meblalarda hemde kusursuz bir silah var mı üstad ? :)

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png