stoeger x20 tamir

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam arkadaşlar bir kaç ay önce stoeger x20 aldım ve geçen günlerde bir sorunla karşılaştım.
    nedenini benmde tam anlayamadığım bir sebepten silahın emniyeti sertliğini kaybetti.
    silah şu anda kullanılıyor.ama ben yinede bu sorunu hem içini açarak görmek istiyorum.hemde emniyet gibi çok önemli bir şeyi tamir etmek istiyorum.
    ama bir sorunum var bu güne kadar hiç bir havalıyı açmadım.silahı açmalımıyım.eğer açarsamda önerilerininzi bekliyorum.

• Öncelikle geçmiş olsun. Bence tüfeğinizi hiç sökmeyin. Bu garanti dışı kalmasına sebep olabilir. Ayrıca yaylı tüfekler ateşli gibi rahat sökülen tüfekler değillerdir. Bilinçsiz müdahaleler yaralanmalara sebep olabilir. Kaldı ki ustalar dahi bu konuda sıkıntı yaşamıştır. Yapmanız gereken tüfeği servise göndermek. Tabi inşallah diğer arkadaşlar gibi sorun yaşamazsınız. Bu arada polemik olacak biraz ama "Herşey servis hizmeti değil" cümlesi böyle bir durumda kifayetsiz kalıyor. Çünkü her silah bozulabilir ve servis herşey olmasada az şey de değildir. Kati fikirleri ile yönlendirme yapan arkadaşların, 2 saattir yardım bekleyen arkadaşımızı arıza durumunda yönlendirmelerini beklerdim. Saygılar

Tartışmalar her zaman olacak. İnsanız sonuçta...

• kadir abicim çok saol
    ilk başlarda ben kesinlikle garanti ye gönderirim ellemem diyordum ama içimde tüfeği açma isteği var.
    yani ben elektronik aletleri falan açmayı küçüklüğümden beri severim ama hiç havalı açmadım.bir kaç yorum okudum ve bu işin gerçekten ciddi zararlar verebileceğini öğrendim

ama bir yerden başlamak gerkmezmi

• Uyarması benden. En iyisi bilen biriyle birlikte açmaktır. Böylece biryerden başlayabilirsin. Ama yay sökme aparatı olmadan tırnak parmak yaralayanlar oldu. Yayı geri takamayanlar oldu. Tetik grubunu toplayamayanlar oldu. Üstelik inceleme resimlerine bakarak yaptıkları halde. Bilmem anlatabildim mi.

Tartışmalar her zaman olacak. İnsanız sonuçta...

• Bence de bir yerden başlamak lazım ama Kadir Bey' in dediği gibi çok riskli ve zor bi iş. Bence yanınızda daha önce havalı silah sökmüş biri ile bu işe kalkışmanız. Yoksa silahın bütün parçalarını bi poşete koyup servise gönderirsiniz, sizde en yakındaki bi hastaneye doğru yola çıkarsınız. Hem silahın garantisi gider, hemde yaralanırsınız.

• Bence de bir yerden başlamak lazım ama Kadir Bey' in dediği gibi çok riskli ve zor bi iş. Bence yanınızda daha önce havalı silah sökmüş biri ile bu işe kalkışmanız. Yoksa silahın bütün parçalarını bi poşete koyup servise gönderirsiniz, sizde en yakındaki bi hastaneye doğru yola çıkarsınız. Hem silahın garantisi gider, hemde yaralanırsınız.

+1

Tüfeğin garanti kapsamındaysa macera aramanın hiç gereği yok... Kapsam dışına çıkınca bol bol söküp takacaksın nasılsa... Bu arada madem bu kadar heveslisin söküp takmaya, silahına bakım ya da onarım yapanlarla takılıp ne nereden çıkıyor, geri nasıl takılıyor vb. tecrübe edinmende yarar var... Zira o söküp takmayı sevdiğin elektronik dalgametrelerde hızla yerinden fırlayıp sağını solunu kıracak ya da delecek şeyler yok ama tüfekte var...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• çok haklısınız ya bu işlere tek başıma acemice kalkışmamalıyım.

dediğiniz gibi silahın içini açmamalıyım ama biraz para ayarlarsam smk nın şu 5o liralık tüfeğinden alır içini açarım.(toplayamasamda önemi yok)tabi önce bu işi bilenle bir kaç çalışma yaptıktan sonra

ben bu silahı hill avdan aldım ve garanti kağıdı vermediler heralde fatura yeterlimidir

• Yeterlidir... V eli bey'de müşterilerine ve sorunlarına karşı çok ilgilidir...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• tüfeğin kundağını sök,tetik tertibatının sol yanak kısmının yakın mercek resmini çek ekle buraya,hadi bekliyorum, kafanı yorma yaparız ;tacli#,şimdiden tahmin yürüteyim bende hiç olmadı ama,orda beyaz çelik tel var,onun ucu girdiği delikden çıkmış olabilir, servisdeki usta senin kadar acemi havalı tüfekde,tecrube ile sabittir ;kihhik,

• O 50TL lik smk' nın toplaması beni 2 gün uğraştırdı. Ayrıca smk nın piston keçesi deridenmiş :!: , Birde eğer alırsan diye söylüyorum; namlu oring yerindede deriden keçe var ve kaçak yapıyo onuda o ring ile değiştir.

• tüfeğin kundağını sök,tetik tertibatının sol yanak kısmının yakın mercek resmini çek ekle buraya,hadi bekliyorum,

kadir abi ben iki üç gün adana da olamicam
    yaylaya gidicem oyüzden ben pazartesi yada salı günü tüfeği açsam fotoğrafını çekip koysam ayıp olurmu?

• tamamdır kardeşim,kafanı hiç yorma,tavsiye ettik arkasında da dururuz,seni aşan durum oldumu gönder bana hallederim :thumbup:

• ilgin için saol kadir abi
    garantiyle falan uğraşmak istemiyorum doğrusu.hem ordakilerin beceriksizliklerini senn deneyimlerin bize çok net anlatıyor.
    yayladan erken gelmeye çalışacam ve inşallah bu sorunu hallederiz.

olmadı sana gönderirim bakarsın :)

• İlgin muhteşem Kadir. Sökme isteği olan birinin elinden iş geliyordur mutlaka. Tek sorun tüfeğin içinde kuvvetli bir yay olması. Güvenlik tertibatı sanırım kundak söküldüğünde görülecek şekildedir. Yayı sökmeye gerek kalmayacak.

• emniyeti sökmek için yayı çıkarmasına gerek yok,çok kolay sökmesi :) pistonu sökmek için tetik tertbatını dağıtmasına da gerek yok,elime stoeger geçerse nasıl söküp taktığımın videosnu çekerim,tam aklımda kalmadı ama ben yayı sökmek için yay takma aparatını dahi kullanmıyordum,diğer tüfekler gibi yayı sökerken ecel terleri döktürmüyordu hatırladığım kadarı ile,
    varsa gönüllü bir stoegerci arkadaş göndersin içini açalım bakalım hep beraber videolu anlatım ile yakın mercek görürüz :)

• Abi yayı o kadarda kuvvetli değil ben ucuna bi parça plastik eklemiştim biraz daha kuvvetlensin diye :) tek kişi kolaylıkla sökebilir. Eğer konuşmasını bilirseniz hep söylediğim gibi Vursan servisindeki Ümit bey her türlü yardımcı oluyor tüfek 3 günde gitti geldi yapamadıkları arızalarında sıfırlanacağını garanti ediyor kendisi. Ellerinde piston yayı bulunmuyormuş istemişler ama gelmemiş herhangi bir arızada faturasını koyup gönderin ellerinde yüklü miktarda tüfek varmış yapamadığını değiştiriyormuş. 3 ay öncesine kadar tek stoeger tüfek tamire gönderen benmişim ^^ herkes arayıp parça istiyor diyor. Gönderin değiştirsinler uğraşmanın mantığı yok.

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• Abi zaten tüfeği kundağıyla beraber değiştirmiyor sadece mekanizma kısmıyla namlusunu :)

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• tüfeğimin içini açtım ve emniyeti yaptım.sorun
    emniyeti tutan telin bir ucu tetiğin üstündeki çıkıntıya takılı olmalıyken boşta duruyordu.onu tekrar yerine taktım.fotoğrafları hemen eklemeye çalışıcam.
    stoegerın işçiliği hakkındaki yorumlarımı sorarsanız. beş para etmez.makineler tarafınfdan yapılan kısımlar güzel ama el işçiliğiyle yapılan yerler beş para etmez.
    adamlar karşılıklı iki vidanın eğimini bile tutturamamışlar.

herkese yardımları ve ilgilerinde dolayı teşekkür ederim.