Hangi FX? Mümkünse Uzman Görüşü...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mümkün ayar diskinin en büyük deliğini büyüterek elde edilebilir Mustafa bey daha iyi cevap verebilir.Ama ben olsam sadece yayı sertleştirirdim.

• Official Post

Seri atışlarda bir arkadaşımızın yaptığı 30 metredeki gurba konuşuyorum 300 metrede yine kırar tabiykide biraz şans. 1000 fps modlanması süper olmuştur elinze sağlık .

Serkan, öncelikle belirteyim, bu silah seri atış yapmaz, yarı otomatikdir ve arkadaşın 30 metrede nasıl bir gurup yaptığını bilmiyorum ama 100 metrede ben 4 santim gurup yapabilyorumki, mach grade L&W namlu ile benden daha iyilerini yapanlarda var, birde ben 300 metrede attığını vurur demedimki sen şans diyorsun, ben 300 metrede şişe kırar dedim, bana 300 metrede her attığını vuran 5,5 kalibre bir havalı tüfek gösterirsen bende almak isterim.

• Official Post

gladiatorun bilindiği gibi 3 farklı güç ayarı var.660fps - 760fps - 960fps diyelim kabaca.acaba modlama ile bunun diyelim ki 660fps - 760fps - 1200fps şeklinde ayarlanması mümkün mü?

Tabiki yapılabilir ve yüksek tüp hacmi sayesinde en az 50 stabil atış yapar ama zahmetli bir is, ama bunun için silahın valf sisteminin ve arkasından çekiç ağırlığının artırılması gerekir.

Mümkün ayar diskinin en büyük deliğini büyüterek elde edilebilir Mustafa bey daha iyi cevap verebilir.Ama ben olsam sadece yayı sertleştirirdim.

Hayır serkan, disk genişletilerek hızı artmaz, çünkü diskteki en büyük port 4mm iken valf çapıda 4 mm, yayı sertleştirmekteçözüm olmaz, bu portları genişletip yayı güçlendirmek iş bilmezlerin başvurduğu bir yöntemdir, AA S410 orijinal 860fps hızını ne çekiç yayını güçlendirerek, ne valf yayını zayıflatarak, nede portları genişleterek güç üretemezsiniz, üretseniz üretseniz, 100 fps daha artırablirsiniz, oysa hiç bir yerini oynamadan sadece çekiç ağırlığını artırarak S410 da 200 ila300 fps artı hız elde edebilirsiniz, bendeki S410 16 grains pelet ile 1365 fps hızda atış yapıyor.

• not : standart ayarlı glad 300 metre de sadece ince yapılı şişeleri kırabiliyor,250 metrede yine standart gücü ile kalın efes şişesini kırabiliyor,

300 metre de her attığımı vuramam,ki bilmiyorum sıfır rüzgar da hiç atış yapmadım,denemek lazım,olsada 2 olur 3 olur sıfır rüzgarda, rüzgarın daha az olduğu günlerdeki gördüklerime göre,denemek lazım,ama 200 metre de 5 de 5 yaparım fx glad ile,

• "bendeki S410 16 grains pelet ile 1365 fps hızda atış yapıyor."
    sn Mustafa Serdar bu hızda kaç atış yaptığını da söyleyebilir misiniz? bir de yüksek hız isabeti olumsuz yönde etkiliyor mu veya bu etki varsa önemsenmeyecek kadar mı? teşekkürler

• Official Post

"bendeki S410 16 grains pelet ile 1365 fps hızda atış yapıyor."
    sn Mustafa Serdar bu hızda kaç atış yaptığını da söyleyebilir misiniz? bir de yüksek hız isabeti olumsuz yönde etkiliyor mu veya bu etki varsa önemsenmeyecek kadar mı? teşekkürler

Değerli kardeşim, bendeki bu silah ileri seviye modlu, örneğin namlusu 5,56mm 70 santimlik bir Loher Walther, bu hızlarda isabet ancak peletin hedefe ulaşması anında pelet hızı ses hızının altına indiği kritik noktanın üzerinde ise sorun olmaz, ama diğer taraftan bu etki önemsenecek kadar abartılı değildir, hatta 100 metre atışlarında bile gurupman çalışmasında bu etkinin negatif yönlerini tespit edemezsiniz, yani bu süpersonik hızdan subsonik hıza düşüşteki dalgalanma vardır ama etkisi ciddiye alınacak seviyede değildir,
    Diğer sorunuza gelirsek, bu silahla henüz atış eğrilerini çıkarmadık, çünkü silah sürekli sökülüp takılıyor, nedeni ise sürekli geliştirme (arge) çalışmalarımı bu silahta devam ettiriyorum, ama bu silah bu güçte en iyi pelet seçimi 30 ila 40 grains solid peletlerdir, 30 grains peletde 1025fps hız ve her atışda 270cclik silahın tüpünde 5 bar kayıp yaşanıyor,

• 30 grains pelet ve 1025 fps hız! bunlar müthiş rakamlar. Allah muvaffak etsin. hayırlı çalışmalar.