Arkadaşlar kendim doldurduğum 20 kalibre kurşunlarıma ne dersiniz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ;grin; herkese slm.hatırlarsanız eğer daha önce aynı konuyu 12 kalibre için sunmuştum .ben denedim ve bu konuya merakı olanlara nacizane bir kaç resim sunmak istedim.bayi 20 numara hazır dolu kurşunun tanesini 85 kuruştan satıyor.benim hesabıma göre bana maliyeti ise şöyle:

boş kovan: 16 kuruş , Kelle Tek kurşun: 25 kuruş , Barut (ölçek 1,50) : 15 kuruş Toplamda ise 16+25+15 =56 kuruş

yani anlaşıldığı üzere benim karım 85-56=29 kuruş olarak ortaya çıkıyor.(12 kalibrede bu kar 27 kuruş oluyor).kullandığım sarı boş kovanlar pellagri nin,yeşil kovanları ise attığım YAF fişeklerin boşalan kovanlarına yeni kapsül takarak kullandım.tabi iş böyle olunca kovan parasıda ortadan kalkıyor ve adeti taktığım yeni kapsülüde( tanesi 6 kuruş ) hesaba katarsam eğer 46 kuruşa geliyor. bence değer ama sizce de değer mi.hemen hemen yarı yarıya gibi.görüş belitirseniz sevinirim arkadaşlar.şimdiden hepinize teşekkürler. işte linkler buyrun:

http://img43.imageshack.us/img43/6706/cimg0647v.jpg

http://img44.imageshack.us/img44/5347/cimg0652r.jpg

http://img193.imageshack.us/img193/2562/cimg0651e.jpg ;şrofls;.

• çok güzel olmuş.ellerinize sağlık.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• arkadaşlar yorumlar için saolun.yarı fiyatına geliyor.bazı sitelerde görüyorum tanesi 1tl den satılıyor.dün otomatikte 60 adımdan 60*60 kartona bu kurşunlarla yaptığım gupmanı görmeniz gerekirdi.2si üst üste bindi.3.onlara yakın.3 köşe teşkil oldu.istikrar var yani.merak edenler için attığım tüfek torun1020 66 namlu,5 nolu şok.kaval namlu bile değil.bide kavla namlu olsa inanıyorumki sonuç daha iyi olurdu.şunuda yazayım otomatik takılmadan atıyor.dikme falan yok yani.herkese rastgele... ½bay£bay`;

• Kardeş ellerine sağlık. Ben uzun zamandır 20 kalibreme ve yeni aldığım 12 kalibreme kurşunları ve av fişeklerini kendim dolduruyorum ve inan özenerek doldurduğum her fişek en kaliteli yabancı fişekle boy ölçüşecek kadar iyi artı fiyatı çok uygun. Geçen hafta 12 kalibreye 20 adet kelle kurşun aldım plastik tapasız ( 5 tl ) 10 tanesini çeşitli mesafelerde denedim 70-120mt arası tam isabet. sana tavsiyem eğer kurşunla plastik tapayı birbirinden ayırırsan yani kurşunla beraber hedefe kadar gitmesini engellersen daha isabetli atış yapabilirsin. ;tufey#

sniper
    hatsan at44-10 lw + tasko 4-14x50 aoe ;tufey#
    rownix 12cal 71+slug namllu otomatik +;tuftabV#
    kral .22cal havalı
    sualtı:
    deepro marka ahşap zıpkın 107cm 16x18 çift lastikli omer excalibur kabza :thumbup:
    apnea marka 75 lik power point
    yılmaz marka 75 lik sniper

• Kıvırma aletin çok nizami kıvırmıyor. Otomatik tüfeklerde sorun yaratabilir. Fişeklerin ağız kısmı hep şişmiş.
    Bu sorun kovanın malzemesinden veya fazla kıvırmaktanda kaynaklanabilir ama 2side değil bence. Alette sorun var.
    Bende 20 kalibre kıvırma aleti çok aradım ama bulamadım.
    Kendi attığın fişeği kendin doldurman güzel bişey. 4-5 aydır kalıp yaptırıp kurşunlarıda kendim döküyorum.
    Kolay gelsin sizede...

Saygılar,,,

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• doldurduğunuz fişekler daha ekonomik olabilir ancak piyasadaki yerli(yaf,zuber)fişeklerin kalitesinden ötesini beklememek lazım özellikle avda bir remington fişekde kullanılan kurşunun yumuşaklığının önemli avantajlarını göz ardı etmemek lazım...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• fatih mülayim kardeşim senin gibi bana bu önerenler oldu.bi denemeyi düşünüyorum aslında.bakalım nasıl olacak.yapıcağım şey plastik tapaların kurşuna birleşen yerini çakıyla kesmek olacak.ne kaybederim ki.belkide daha iyi olurki öle diyorsunuz.denicem bunu mutlaka.ama şunu söyliyim sana normal dolum dolum yaptığım kurşunlardan memnunum .performansı tahminimin üstünde çıktı.bana yetiyor ama deneme amaçlı senin önerini denicem.daha iyi olursa öle devem ederim.yorumlarınız içinde hepiniz saolun,bol avlar... ;grin;

• sevgili lamek ordan öyle görünüyor olabilir sana ama kurşunlar gayet güzel oluyor.ağız kısımlarında çokda abartılı bir şişme yok.bu aparat bana baba yadigarı başka da malesef bulamadım.beni idare ediyor.sarı kovanlar yumuşak yapılı olduğu için aslında şok rahat kıvrılıyor.(pellagri nin boş kovanları).yarı otomatikte atarkende bir sıkıntı yaratmadı.zaten bu ilk denemem ama karı için devam edicem doğrusu.malum piyasada 20 numara kurşunlar 1tlden falan satılıyor.yarı yarıya karlı.bence buna değer.ben devam edicem.zamanla daha güzel dolum yapacağıma inanıyorum.dedim ya şu ana için porblem yok.otomatik istikrarlı bir şekilde takır takır atıyor.takılma,dikme yok.yani durmak,yılmak yok yola devam.....

• Elinize sağlık. 20 cal. bir poze istiyorum bende. Olsaydı hemen size bir koli fişek sipariş geçerdim.