Dürbünümde sorun nedir acaba .......

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlak benim küçük bir sorunum var.
    Evanix silahım ile gelen Optima 3-12x44 AOE marka tüfek dürbünümü 20 metrede hedef göbek ayarlıyorum lakin 3-4 metredeki aynı hedefe attığımda hedefin alt kısmına isabet ediyor acaba ayar bozuldumu diyorum eski attığım 20 metreye atıyorum sonuç yine göbek, mükemmel hala anlamışş değilim ne olduğunu :him:s:him:s biraz bilgi alabilirmiyim ustalardan ..... ;şrofls;.

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• bir sorun yok.20 metreye sıfırlanmış tüfeğin 3 metrede alt vurması normal.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• bir sorun yok.20 metreye sıfırlanmış tüfeğin 3 metrede alt vurması normal.

offfff peki 3 metrede ayarlarsam 20 metreye atarsam üstmü vuracak şimdi .... :him:s:him:s:him:s

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Örneğin 10 metrede ayarlanmış bir dürbün 30 metrede üst , 100 metrede alt vurur .

• Randıman alacagınız mesafeler zaten 20m üstüdür.Bir dürbünün 3-5 metreye sıfırlanması pek makul değil(sıfırlanacagınıda sanmıyorum).3-5 metreye dürbünle bakmakta pek iç açıcı olmaz heralde.Bence sıfırlamayı 35m yapın , sonra 50ve 100 metreye zevkli atışlar yapın silahınızın hakkını verin.

• bunun nedeni dürbünün namluya gez ve arpacık gibi yakın olmamasındanmı_____?

• bunun nedeni dürbünün namluya gez ve arpacık gibi yakın olmamasındanmı_____?

evet 2 eksen (dürbün ve namlu) arasındaki mesafe, iki eksen arasındaki açı ve pelletin gittikçe düşme yapması nedeniyle bunların olması normal.

birde tabii silahın atış hızı düştükçe sıfır noktanız yine değişiyor.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• evet 2 eksen (dürbün ve namlu) arasındaki mesafe, iki eksen arasındaki açı ve pelletin gittikçe düşme yapması nedeniyle bunların olması normal.

birde tabii silahın atış hızı düştükçe sıfır noktanız yine değişiyor.

Anladım arkadaşım ... tşk ederim

• Yanlış hatırlamıyorsam, merminin namludan çıktıktan sonra yörüngesine oturması 6-8 metreden başlıyor. Bunun için sıfırlama en düşük 6-8 metre yapılır. Ama genelde kullandığımız sıfır noktaları 25-35 mt.dir. Diğer mesafeleri de mildota göre ayarlarsın.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• o kadar güçlü bir tüfekle 3 metrede bir şeye ateş etme bence

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• o kadar güçlü bir tüfekle 3 metrede bir şeye ateş etme bence

Arkadaşım biliyorum havalı silahlarla av yasak ama 1 kaç avdan bişey olmaz deyip çıkıyorum ovaya yeri geliyor 3-5 metrede sıkmak zorunda kalıyorum arkadşlar bu paraya silah 3 metreden bişey vuramıyosun dedilermi sinir oluyorum yaa X(X(X(X( bilmiyolarki silahımın özelliklerini X(

• Bunu hiç yazmasaydın daha iyiydi, havalı silahla av kesinlikle yasaktır. Av için gerekli izinleri alarak ateşli av silahı kullanmanız gerekir.

AT 44 Long LW Bullpup + Reg
    Gamo Extreme 4.5
    Walther CP 99 & CP 99 Compact

• Bunu hiç yazmasaydın daha iyiydi, havalı silahla av kesinlikle yasaktır. Av için gerekli izinleri alarak ateşli av silahı kullanmanız gerekir.

Arkadaşlar biliyorum avın yasak olduğunu ama benim nesli tükenen bir kekliğe , dik kuyruğa veya avı yasak olan bıldırcın olsun güvercin olsun ne bileyim aklıma gelmeyen daha bir çok hayvan vardır ....ben bunlara ateş etmiyorum ...

• sevgili burdurlu kardeşim chairgun programını idirip kendin bir sistem kursan dürbünün öz. silahın özellikleri vs daha iyi olur senin tarzına daha yatkın olur ama chairgun ı muhakkak dene
    sonsuz saygılarımla

• Peki keklik, dikkuyruk vs vurmuyorsunuzda sizi haklı kılanacak neyi vuruyorsunuz. Havalı silahlarla av yapmak T.C. kanunlarınla kesin olarak yasaklanmıştır.