Optima 3-9x32, Yatagun dampa ayağa tam oturmadı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu konularda biraz tecrübesizim. Yatagun dampa ayak üzerine Optima 3-9x32 dürbünü monte ettim. Tüm vidaları birçok yerde belirtildiği gibi sırayla sıktım.

Ancak dampa ayağın alt ve üst bağlantı yerlerinde 1-2mm'lik boşluk oluştu. Yani ayaklar tam anlamıyla birbirine değmedi. Ekteki şekilde de görebileceğiniz yerler...

Bu normal midir? Yoksa bir yerde hata mı yaptım. Daha fazla sıkıp dürbüne zarar verebileceğimi düşünüyorum.

Bu konudaki görüşlerinizi rica edebilir miyim?

Hem dampanın hem dürbünün boğaz çapı 25.4mm. Onda bir sorun zaten yok.

[Resim Engellendi: http://s7.directupload.net/images/090917/temp/2b5vjyly.jpg]

Hatsan MOD 95 SAS + Optima 3-9x32 + Optima Red Dot

;tufey#

• Aman hocam o birleşmez zaten. :)

Sakın daha fazla sıkma, tüpe zarar verirsin. Bir tek şuna dikkat et iki tarftan eşit boşluk kalsın. Kastırmasın yani.

Bulent Hamurculu

FX Gladiator (5.5 mm) + Centerpoint 8-32X56 Powerclass + Tasco 6-24 x 50

Scuba tup 10 lt

ankarateam.png

• hmmm :) umarım fazla sıkıp tüpe zarar vermemişimdir.

Optima'nın kendi orijinal çift ayakları tamamen kapandığı için sanki bu da tam kapanacakmış gibi düşünmüştüm.

Teşekkürler...

Hatsan MOD 95 SAS + Optima 3-9x32 + Optima Red Dot

;tufey#

• tatlı bir sıkılıkta bırakmalısın cok sıkarsan hem dürbüne zarar verir hemde civata yerleri sıyırabilir aynı zamanda civataları karsılıklı sıkarak kapatmalısın kasıntı yapabilir .

FİLİNTALAR GRUBU