Evanix AR6 veya S10 Blizzard Bolt Lütfen yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hayır kastım stabilitesiydi. Eline her evanixi alan gücünü düşüremez. Regülatör fiyatı ilk yatırımının içinde olamayabilir. Hatta regülatörden haberi olmayabilir. Konuyu açan Cabaras arkadaşımızın henüz forumda birkaç mesajı var kendisini tanımıyoruz. Bu yüzden tüfeğin sıfır haliyle konuşuyoruz. Ayrıca Airarms S410 için şu anda belirlenen fiyatları baz alırsak Evanix için ben tu-kaka derim. Ama dememiştim.

• Bende şöyle soruyum o zaman 60 joules ve 300cc küsür tüple hangi silah çok stabil olur?
    Ayrıca bu evanix kendinden düşük güçlede kullanılabiliyor o zamanda mı stabil olmaz?

İlker Tozluklu:Evanixle isabet olmaz raiderla mı olur , fx le mi olur pardon evanix "tu-kaka"ymış

Evanix ilk önce ar6 Hunting Master olarak üretildi, çok güçlü bir silah (daha güçlüleride var dünyada), av silahı olarak üretildi, adı üstünde zaten. Ucuza satıldı, güçlü olması nedeniyle güç delisi, av meraklısı ve kısıtlı bütçesi olanlar hedef kitle olarak seçildi diye düşünüyorum. Ama stabil olmaması, kalite sorunları, tetik ağırlığı vs heryerde ve herzaman eleştirildi. Bunun üzerine S10 serisi modeller üretildi, ve satışa sunuldu. Bunlar biraz daha stabil, daha hafif tetikli ama daha güçsüz vs vs vs.

sorunuza gelince 60 joules diyerek gücü kastettiğinizi düşünerek, 300 cc küsür tüp diyerekte Evanixlerin tüpünü kastettiğinizi düşünerek:

1. hangi silahın stabil olacağını bilemem, çok stabil ve çok kaliteli silahlar var. fakat fiyatları yüksek, çoğuda ülkemize ithal edilmiyor.

2. atış grafikleri forumlarda mevcut, arayıp bulursanız hem standart hem Regülatörü sonradan takılmış haliyle isteklerinizi karşılayıp karşılamadığını kendiniz görürsünüz.

3. standart Evanixle isabet olmaz, onu iyi biliyorum (şu an isabetli diyenlerin silahları hep sonradan işlem görmüş, modifiyeli silahlar). Standart FXle oluyor onu da iyi biliyorum. Tu KAKA diyen yok, isteyen alır kullanır.

sonuçta kendinizi hangi silahla mutlu hissediyorsanız o silahı alın, başkalarına kimse onaylatmak zorunda değil.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• tu-kaka derim. Ama dememiştim.

yok demeyelim, :) herkezin gönlünde yatan aslan farklıdır.

.

ankarateam.png

• Senin dürbün berbat gösteriyo satmak istemezmisin ? :D

• 80 metrede bir kuruşluk grupman ancak tek pelet atılırsa olur ;şrofls;. düşüncesindeyim. Eğer bunu yapan olduysa tebrik ederim ve video/fotograflarını görmek isterim

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Ben biliyorum ülkemizde bu şartlarda stabil atış yapacak bir tüfek yok.
    s10 a takınca 600cc tüpü o da stabil olur kanımca veya gücü düşünce ki fxler böyle.
    Siz illede standart diyorsunuz evanix standarttan güçlü üretilmiş , bu hobi tatmin olma işidir kimisi fx alır güçlendirir stabiliteyi bozar kimisi evanix'i modlar stabiliteyi arttırır.Fx te standarttan pahalı.
    Bana adam regülatoru nerden bilsin , gücü düşürmeyi nerden bilsin, ama siz biliyorsunuz ve benim gibide söylemelisiniz ki öğrensin , bir tüfeğin tüm yanlarını tarafsızca her yönünü yazarım ben.
    Belki cabra siz sırf evanix isabetsiz dediniz diye bu tüfeği almayacak sizin deyişinize göre ve fiyatıda uygun bir tüfek.

Not:Bahsettiğim grubu yapan fx satıp evanixle gruop yapan engin1992 dir.Fotosuda başka bir forumdadır.

• Standarttan pahalı ne demek?

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Ben biliyorum ülkemizde bu şartlarda stabil atış yapacak bir tüfek yok.
    s10 a takınca 600cc tüpü o da stabil olur kanımca veya gücü düşünce ki fxler böyle.
    Siz illede standart diyorsunuz evanix standarttan güçlü üretilmiş , bu hobi tatmin olma işidir kimisi fx alır güçlendirir stabiliteyi bozar kimisi evanix'i modlar stabiliteyi arttırır.Fx te standarttan pahalı.
    Bana adam regülatoru nerden bilsin , gücü düşürmeyi nerden bilsin, ama siz biliyorsunuz ve benim gibide söylemelisiniz ki öğrensin , bir tüfeğin tüm yanlarını tarafsızca her yönünü yazarım ben.
    Belki cabra siz sırf evanix isabetsiz dediniz diye bu tüfeği almayacak sizin deyişinize göre ve fiyatıda uygun bir tüfek.

Not:Bahsettiğim grubu yapan fx satıp evanixle gruop yapan engin1992 dir.Fotosuda başka bir forumdadır.

Osman kardeşim, ben yazdım zaten kim ne istiyorsa alsın diye. engin1992'yide tanırız. o gurupmanı standart Evanix'le yapmadığınıda biliyoruz. sen de biliyorsun, ama aynı şeyleri tekrar yazıyor ve yazdırıyorsun.

Ben 2 yıldır yazıyorum, Evanix benim tercihim değil, hiçbir zamanda olmadı. İsabetli ve istikrarlı olsa kimse modifiyede yaptırmaz, regülatörde taktırmaz. Fiyatın uygunluğu göreceli bir kavram, bana hiç uygun gelmiyor.

Ben şimdi sen mutlu ol diye:
    1. Evanix al çok güçlü silah, şıkta görünüyor.
    2. İşçilik/malzeme idare eder, ama istikarsızdır
    3. istikrarlı ve isabetli olmasını istiyorsan (herkez bunu istiyor) regülatör taktırman şart
    4. yok çok istikrar istemiyorsan hızını düşürki daha istikrarlı atsın
    5. bunu yapacak birilerini bul,
    6. silahını gönder, ama kargoda Evanixlerin kundakları çatlayabiliyor dikkatli ol!
    7. e tabii bu işler için (modifiye vs) biraz para ayırman lazım, baştan söyliyeyim.
    8. tamam artık silahını güle güle kullanabilirsin, çok mutlu olacaksın.
    9. yalnız bu silah ülkemizde yeni en çok atış yapmışı 3-5000 atış yapmıştır (tahmin),
    10. bu nedenle ilerde nasıl olur bilemiyorum.

mu diyecektim?

İstersen at44 alıp onada 600cc tüp, regülatör taktırabilirsin, sen nasıl istersen öyle yap.

Sana özellikleri ve fiyatı uygunsa al, güle güle kullan.

.

ankarateam.png

• Airarmsla 930 fps olmuş :) Demekki stabil bir evanix ten daha güçlü. Regülatör falan derken Airarms daha mantıklı bir yaklaşım olur. Ayrıca Evanix kadar kötü bir atış eğrisi çizmeden modlanabilir. Arkadaş illede evanix dedi diye evanix üzerine gidecek değiliz. Dediğiniz gibi tam anlamıyla bilgilendirmek gerekir :) Fx pahalı bir tercih değil kaliteyi ve uzun ömürlü silahları tercih edip alabilen insanların tercihi. Pahalı kavramı ayrıca kişiseldir! Silihların kabiliyetine bakarsanız pahalı olmadığını görebilirsiniz. Yüksek kalitede paslanmaz basınç tüpüne ve mühendislik harikası bir mekanizmaya sahip FX ler. İsabet yada güç her durumda Airarms S410 derim. Hatta sık kendini imkan varsa FX Gladyatör al derim :D

• Erdem abicim artık bişey demiyecem evanix'le ilgili inan çok mutlu oldum ;dance; :D benim pcp için zamanın var açıklamalarınız için teşekkür ederim :D
    İlker abi ; benimde tercihim s410 olurdu ama cabra evanix'i sormuş.. ;director;

• İyide herşeyi tam anlamıyla yazalım dedikya. Ondan yazdım. Yoksa muhalefet için değil yazdıklarım. Adam ortada yok zaten gelirde okur inşallah. Adam gibi tüfek alsın dedik fenamı ettik :P Senin tercihin benim tercihimdir osman kardeşim g;$i

• Official Post

İlker fiyatından dolayı iki silahın arasındaki farkın az, kalitenin fazla olduğunu belirtmeye çalışmışki, yarın biri çıkarda evanixleri Türkiyede 999 TL ye satarsa ne olacak :him:s

• Airarms S410 için para biriktirmeye devam edicez tabiki :)

• Arkadaşlar ,

Yorumlarınız için çok teşekkürler bana çok yardımcı oldu . Yabancı sitelerde de bayağı bir araştırma yaptım . Şu anda Evanix S10 veya AA S410 Extra almayı düşünüyorum . Yanlış anlamayın karşılaştırma yapmıyorum artık . Karşılaştırmadan ziyade Evanix S10 alırsam işimi görecekse, S410'u beklemesem de olur mu diye düşünüyorum .

Sizler kadar profesyonel atıcı değilim . yani mükemmel grupmanlar peşinde olmayacağım. Ama dediğim gibi 50-60 m mesafede bir kola kutusunu güçlü ve istikrarlı şekilde vurmak istiyorum. Türkiye'de yasak biliyorum ama av için kullanacağım yurtdışında. Çok sık yurtdışına çıkıyorum , tüfeği de yanımda rahat götürme imkanım var..

Tekrar teşekkürler , şimdi hindi gibi düşüneceğim Evanix S10 ( kombo kampanya) veya S410 FAC Xtra mı diye? Yine fikirleri olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Bilgisayarı açtığımda inanın ilk burayı okuyorum . 2 gündür evde değildim o yüzden ancak cevap yazabiliyorum . Yorumlarınız o kadar değerli ki benim için evde yokken telefondan internete girip okuyordum.

• 60 metre mesafeden kola kutusu büyüklüğünde bir hedefi etkili bir şekilde vurmak için evanix ya da airarms almanıza gerek yok ki :) .Daha düşük miktarda para harcayarak da dediğiniz mesafelerden herhangi bir pcp silahla istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Yok eğer o meblağları gözden çıkardıysanız, ancak bir takım ciddi modifiyelerden,para ve zaman kaybından sonra istikrarlı hale gelen evanix s10 almak yerine airarms s410 u tercih etmek bence daha mantıklı bir seçim olur.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Hogo87 ye bende katılıyorum. Şu an yatagunda stokta bulunan FX T12 de şu an seçenekler arasında olmalı bence.

• Parayı gözden çıkardıysanız AA alın ki kullanmasanız bile arada çıkarıp bakıp bakıp öylece kullanmadan izlersiniz :love:

• Arkadaşlar yeri gelmişken sorayım dedim, kullandığımız PCP'lere nerede regülatör taktırabiliriz, bu regülatörün Fx Gladiatör'deki gibi güç ayarı olabilir mi ve maliyeti ne kadar olur.

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Official Post

Arkadaşlar yeri gelmişken sorayım dedim, kullandığımız PCP'lere nerede regülatör taktırabiliriz, bu regülatörün Fx Gladiatör'deki gibi güç ayarı olabilir mi ve maliyeti ne kadar olur.

Burayı ara, kendini tanıt, selamımı söyle yardımcı olurlar : 0212 4820456

• Mustafa Bey ilginize çok teşekkür ederim. Vakit geçirmeden arayacağım. Eğer çok masraflı değilse benim AR6'ya bir regülatör modifiyesi yaptırmayı düşüneblirim. Hayırlı günler diliyorum...

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png