5m grupman (acemi:))

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar 5m den kral magnum 5.5+optima 3-9x32 dürbün ile atış yaptım. İlk grupmanım. Pellet markası class (ince memonun az daha iyisi :D)

Sizce bu tehcizatla yaptığım nasıl ? Sizlerin yorumlarıyla kendimi geliştirebilirim. :D not:6 pellet atıldı.
    Atış evde yere oturarak yapıldı.

[Resim Engellendi: http://img193.imageshack.us/img193/9581/dsc00065sz.jpg]

Mod90 5.5 (Onunla çok mutluyum)

• 5 m grupman için biraz kısa bir mesefa, ama eline sağlık yaylı birsilah için iyi bir grup. eminim daha uzun mesafelerdede başarılı şeyler çıkartabilirsin. Sana tavsiyem mevcut silahınla yapacağın grupmanlarda mesafe en az 15 m olsun kendini geliştirmen için faydalı olur.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• 5 m grupman için biraz kısa bir mesefa, ama eline sağlık yaylı birsilah için iyi bir grup. eminim daha uzun mesafelerdede başarılı şeyler çıkartabilirsin. Sana tavsiyem mevcut silahınla yapacağın grupmanlarda mesafe en az 15 m olsun kendini geliştirmen için faydalı olur.

Çok saol abi açık alana çıkıp denemelere devam edeyim...

• Arkadaşlar 5m den kral magnum 5.5+optima 3-9x32 dürbün ile atış yaptım. İlk grupmanım. Pellet markası class (ince memonun az daha iyisi :D)

Sizce bu tehcizatla yaptığım nasıl ? Sizlerin yorumlarıyla kendimi geliştirebilirim. :D not:6 pellet atıldı.
    Atış evde yere oturarak yapıldı.

[Resim Engellendi: http://img193.imageshack.us/img193/9581/dsc00065sz.jpg]

,

ben senın yaşındayken senın sahıp olduğun tüfeği ancak ruyamda gorebılırdım şimdi ıse Türkiye de bulunan en ıyı pcp lere sahıp oldum ve kullandım sen bu yaşta bu işe başladıysan bizim yaşlarımıza gelınce bizlerden çok daha başarılı ve cok daha iyi silahlara sahıp olursun,hayatında başarılar dilerım kardeşim.

Evanix Blizzard
    Air arms s410 extra fac .22cal bolt action__NikkoStirling-(8.32x60)

• bence 10-15m de Serdar arkadaşımın dediği gibi daha iyi grupman çıkartabilirdin. En güzeli silahın kullandığın pellet ve nişangahının yüksekliğine göre Point Blank Range "http://en.wikipedia.org/wiki/Point-blank_range" ini hesaplayıp optimum mesafesinde grupman denemektir. Bu sayede daha düzgün bir grupmanın olur. Ayrıca atış yaparken tüfeği sıkı veya gevşek tutman, yana yatırman, tetiği boşluğunu almadan hızlı çekmen, nefesini tutman, tutmaman gibi ayrıca da pelletin kalitesi ağırlığı nemluya uyumu gibi bir çok etken grupmanı etkiler. O yüzden de çok iyi bir grup yapamadım diye üzülme :) Ben şahsen kendimi öyle avutuyorum :) Rüzgar esti, pellet eğriydi, güneş gözüme girdi gibi bahaneler bulmak en güzel yöntemlerden biridir. Dürbüne, nişangaha, dürbün ayağına da bahane bulabilirsin. Atıcının bahanesi tükenmez :thumbup:

http://www.arld1.com/trajectorypbr2.html

Buradan tüfeğinin ideal PBR sini hesaplayabilirsin.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Hepiniz saolun. ;şrofls;. Bahane olayı güzelde ben atıcılık işinde hatalarımı görüp onları düzeltme yoluyla ilerlersem daha çabuk yol alabileceğimi düşünüyorum :)
    Bu silahla biraz daha devam edecem ortalama birkaç ay daha bu süre zarfında bu silahla kendimi eğitip at44wx10 almayı düşünüyorum. Birkaçgün içerisinde bir yerden iş haberi gelecek o tüfeği alabilmemde en önemli etken ;şrofls;.
    Ama benim bu hobide en zorlandığım nokta dürbün sıfırlama ve mesafe ölçüm oldu. Artık giderken yanımda metre taşıyacağım. Dürbün sıfırlama işine gelince dürbünü düzgün bir şekilde sıfırlayabilmek için mengene gibi bi yere sıkıştırmam gerekiyo. Yoksa tam isabet alamıyorum. Bunuda artık nasıl yapıcam bilmiyorum :wacko: