Boresighter ım geldi :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar vallah ne yalan söylüyüm ben bu aleti hem lazerli, hemde o dürbün e benziyen aleti merak ettiğimden almıştım ;tacli# koliyi açınca gördümki lazer neyim yok ;şrofls;.;confused; her ne ise yapacağı mağrifeti yarın açıkarım da,,,kağıtın da 100 yards diye birşeyler yazıyor kafam karıştı :him:s bu alet 100 yards dan aşağı sıfırlama yapmazmı anlamına geliyor :him:s

önce resimler ardın dan ingilizce haberler ;şrofls;.

[Resim Engellendi: http://s3.directupload.net/images/091013/temp/fafwegc4.jpg][Resim Engellendi: http://s6.directupload.net/images/091013/temp/2pf3kt36.jpg][Resim Engellendi: http://s2.directupload.net/images/091013/temp/dyjrte92.jpg]

o dürbün e benziyen alete bakınca karşınıza böyle bir manzara çıkıyor,bayağıda iyi çekmişim ;grin;

[Resim Engellendi: http://img122.imageshack.us/img122/7069/dsci10141280x768.jpg]

inglizce:

PRE ZEROING WITH THE BORESIGHTER

ıf necessary,rotate the boresighter until the grip lines match vertically and horizontally with the reticle vectors.

remove the windage and elevation caps ( if necessary ). adjust the windage and elevation turrets until the crosshairs line up with the center of the boresighters grid,

each division on the grid is equal to 4 M.O.A or inches at 100 yards pre zeroing the scope is now complete.

remove the boresighter and bore stud from the barrel and secure it in the supplied case,

WARNING: BE CERTAIN THAT THE BORE STUD HAS BEEN REMOVED FROM BARREL.FAILURE TO DO SO MAY RESULT IN INJURY OR DEATH TO THE SHOOTER OR BYSTANDERS,

at an approved range or other safe area, complete the zeroing procedures indicated in you scope and firearm instruction manual.

CAUTION:eye and ear protection is strongly recommended.safe gun handling procedures must be used at all times,

the pursuit boresighter is designed to save you time and money by allowing you to pre-zero the scope.final steps in zeroing should be done at the range.this kit covers the most popular calibers in the market so you can use it to zero different rifles,pistols, shotguns,and muzzleladers,

bittii ;keyfs;

• hayırlı olsn abi :=) ne işine yaradıgını bilmiom ama matkab cantasına benzio hehe :whistling:

Stoeger X20 Wood Gez-Arpacık... Optima 3-9x32 ;avci;

• Kadir hayırlı olsun,

bu aleti hiç elime alıp incelemedim ve kullanmadım. sadece tahmin: bunu namluya takıp, dürbünün artıkılını burdaki artıkıla çakıştırıp, ön-sıfırlama (kaba sıfırlama) yapılıyor, açıklamalarda yazmış tam sıfırlamayı atış alanında yaparsınız demiş.

not: bu namluya takacağın şey namlunun yiv-set ve crownuna zarar verecektir, bence hiç kullanma. Bu zımbırtı mühimmatı pahalı olan ateşli silahlarda evde kaba sıfırlamayı mühimmat yakmadan yapabilmektir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• PRE ZEROING WITH THE BORESIGHTER

ıf necessary,rotate the boresighter until the grip lines match vertically and horizontally with the reticle vectors.

remove the windage and elevation caps ( if necessary ). adjust the windage and elevation turrets until the crosshairs line up with the center of the boresighters grid,

each division on the grid is equal to 4 M.O.A or inches at 100 yards pre zeroing the scope is now complete.

remove the boresighter and bore stud from the barrel and secure it in the supplied case,

WARNING: BE CERTAIN THAT THE BORE STUD HAS BEEN REMOVED FROM BARREL.FAILURE TO DO SO MAY RESULT IN INJURY OR DEATH TO THE SHOOTER OR BYSTANDERS,

at an approved range or other safe area, complete the zeroing procedures indicated in you scope and firearm instruction manual.

CAUTION:eye and ear protection is strongly recommended.safe gun handling procedures must be used at all times,

the pursuit boresighter is designed to save you time and money by allowing you to pre-zero the scope.final steps in zeroing should be done at the range.this kit covers the most popular calibers in the market so you can use it to zero different rifles,pistols, shotguns,and muzzleladers,

"BS ile ön sıfırlama:önce icap ediyorsa retikil çizgilerini ızgara çizgileriyle dikey ve yatayda paralel hale getirmek için BS yi döndürün.Gerekiyorsa taretlerin kapaklarını çıkarın.Taretleri ayarlayarak retikıl merkezini ızgara çizgilerinin merkezine getirin.Izgaradaki her taksimat 100 yardda 4 moa(veya inç e) ya tekabül eder.Ön sıfırlama şimdi tamamdır.BS yi ve çivisini namludan çıkarıp kutusuna koyun(Mutlaka namluda bu aparatların kalmadığına emin olun aksi takdirde yaralanma hatta ölüme neden olabilir)
    Hassas sıfırlama arazide yapılarak(atışla sanırım) işlem tamamlanır.Bu kit piyasadaki çoğu kalibreye ve silaha uygundur(yivli,yivsiz,tabanca,ağızdan dolma)ve genel güvenlik kurallarından bahsetmiş."
    Bi amme hizmeti(atış videoları olarak geri döner temennisiyle) :) provided by hc.
    Hayırlı olsun bu arada.

• abi çok teşekkür ederim :) ben burdan şunu çıkardım abi,

şimdi ben dürbün ün artıkılını yukarıdaki çektiğim resime göre en alt kare çizgisine denk getirirsem dürbünümün artıkılını,aşağı yukarı 10 yards a göre mi sıfırlamış mı olacağım :him:s

RaptorX :

Erdem abi aleti görünce bende vaz geçtim, namluya 5,5mm ebatın da plastik bir şeyden uydurma yapacağım,fiber bir malzeme var önce bir onla deneme yapacağım tahmini 5.5mm ebatında,ince gelecek olursa bez geçirir namluya öyle yerleştiririm,

googles :

sağol kardeşim teşekkür ederim :)

• O konuda yazılanlardan bir sonuç çıkarmam mümkün değil(cihazı bilmiyorum sonuçta bir de)ama 5x4 20 moa lık yukarı(veya aşağı, ilişkilenmesi nasıl bilmiyorum retikilla ızgaranın)dikey bir sapma olacak heralde 100 yardda.10 yardda da 20/10 2 moa olacak demekki benim hesabıma göre( :) ).

• ben şöyle yorumladım abi olayı,şimdi yukarıdaki eklediğim resim in ( ( kareli resim ) 100 yards denilmiş ya, şimdi en alt kare boşluğun dan artıkıl ın olduğu boşluğa kadar saydım,tam 10 kare kutu var, her bir kare kutucuğunun 10 yards lık bir mesafe ye teşekkül etdiğini düşünüyorum,acaba yanlış mı yorumluyorum :him:s

• Pardon evet 10 kare kutu var yani 10x4 40 moa 100 yardda.Sen 10 yarda tekabül ettiğini nerden düşündün her kutucuğun?

• abi 100 yards deyince kafam karıştı,bunu yapanlar 4,5mm kalibresinide yapmışlar,kendi kendime sordum 4,5mm lik bir tüfeğin 100 yards da ne iişi var ;kihhik, sonra resime zoom yapıp baktım ;kihhik, aşağıdan artıkıl ın noktasına kadar 10 kutucuk var ;kihhik,

herhalde 10 20 30 vs yards demek oluyor diye düşündüm o kare kutuların ;kihhik, yanlış mı düşünüyorum sizce abi :him:s yarın kobay olarak dan mod48 de deniyeceğim,ama o sıkıştırma telini çıkarıp üstüne bez geçireceğim metal çubuğun,namluya zarar vermemesi için,

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• 10 yardla ilgili sonuç realistik düşünürsek çıkmaz gibi.4.5 mm yivli ateşli silahlar var menzilleri çok fazla.bu cihaz onlar için büyük ihtimal.BS lerlerle daha fazla tecrübem olsa(hiç yok :) ) daha fazla yardımcı olabilirdim sanırım.

• sağol abi teşekkür ederim :) yarın mod48 ile bir deneme yapayım,sonuçları yazarım,inşallah memnun eder beni bu alet :)

saygılarımla iyi geceler

• Her silah ve mühimmatın düşme miktarı farklı olacağından böyle bir cihazın her mesafedeki sıfır noktalarını belirlemesi mümkün görünmedi bana. Yani her kare 10yard gibi bir durum söz konusu olamaz.

Zaten kılavuz "each division on the grid is equal to 4 M.O.A or inches at 100 yards pre zeroing the scope is now complete." cümlesiyle her karenin 4MOA açıya yani 100yarda menzilde 4inç mesafeye eşit olduğunu söylüyor. Yani 100metrede yaklaşık 11cm ediyor. Bu aleti kullanırken silahın hangi mesafede ne kadar düşme yapacağını bilmek gerekiyor. Örneği silahın 100metrede 4MOA düşüş gösteriyorsa dürbünü bu aletle -1 çizgisine sıfırlarsan 100metrede aşağı yukarı sıfırlanmış olacaktır. Veya işte 250metrede 12moa düşüş oluyorsa -3 çizgisine sıfırlama yaparsan dürbünü 250m mesafe için yaklaşık olarak sıfırlamış oluyorsun.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• her taksimat 4 moa ysa 100 yardda 4 moa düşen silahı -1 e sıfırlamak gerekmiyor mu verdiğiniz örnekte?

• Haklısınız, dalgınlıkla dikkat etmemişim. =)

Webley Raider 10 .22

• Bu cihaz kullanılan dürbünlerin namluya paralel olarak bağlanmasını sağlar. Dürbünü namluya paralel olarak bağlamanın bundan başka hiç bir yolu yoktur. Belki lazer olabilir. Bizler bu ciazı kullanmadan direkt olarak dürbünü tüfeğe monte ediyoruz fakat dürbünün namluya paralel olduğundan kaçımız emin olabilir ki.
    Bence harika bir cihaz güle güle kullan.

• Official Post

Başka bir konu başlığındada sanırım yazmıştım, bu aleti havalı silah namlularında kullanmayın, Raptorx Erdem'in dediği gibi namlunuz hasar alır ve isabetliliğiniz yok olur, çünkü çelik pilota sahiptir, çelik kalitesi 1020 gibi bir malzemedir ve bu kalite çelik bizimde havalı silah namlularımızdaki çeliğin aynısı, hal böyle olunca namlunun hasar alması kaçınılmaz, ateşli namlularında nisbeten sıkıntı olmaz çünkü kaliteli 4140 ve üzeri aşınmaya mukavim çeliklerdir, ayrıca çapların oldukça küçük olması namlu içindeki setlerinde çok küçük kesitli olduğu anlamına gelir, bu tür aletlerin yeni nesilleri olan Laser BoreSight kullanmanızı salık veririm.
    Ben en alt sağdakini kullanıyorum.

airgunturk.com/attachment/4112/ airgunturk.com/attachment/4113/

• ben denedim beceremedim ayarı ;kihhik, öncesinde o çubuğun metal yayını çıkardım, 4,5mm olana güzelce teflon sardım,namluya hasar vermesin diye,bendeki dürbün 10.40x50 ,ayaklar yüksek model,ne biliyim hal böyle olunca dürbün den baktığım da benim artıkıl ım o aparat içersindeki artıkıla göre oldukça yukarıda kaldı,ne üst clik ne de yan clik kurtarmadı malesef, optima dürbün ü satmasaydım elimde kısa dürbün ayağı vardı,onunla dener sonucu yazardım,

şuan mevcut dürbünüm den vaz geçemiyeceğime göre,gelecek olan dürbün ebatı da aynı olduğuna göre bu aleti ben kullanamıyacağım arkadaşlar, ilgilene aldığım fiyata veririm ;grin;

Cebalas dan Mustafa abi nin kullandığının aynısın dan sıpariş geçeceğim :) lazerli olanı ile pratik ayarlama yapılabiliniyor bana göre,kullandım,o şimdi başka ellerde :thumbdown:

• Lazer boresight'lar da lazer ile işaretleyeceği noktayı namlu ekseni ile aynı eksen üzerine koyduğu için sıfırlama için ancak yaklaşık bir hareket noktası verebilir. Pelet namludan çıktığı anda düşüşe başlayacağı için lazer boresight'ın işaretleyeceği nokta da menzil arttıkça gerçek vuruş noktasından uzaklaşacaktır.

En kesin sıfırlama yöntemi pelet atmaktır ki burada tartıştığımız aletlerin hepsinden daha ucuza gelir. Dürbününüzün dikey ve yatay ayarlarını da iyi kavrayabildiyseniz oldukça da kısa sürebilir. Ben bu aralar bu dürbün klikleri konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Webley Raider 10 .22