Kararsızım. Evanix - AirArms - Walther Dominator peki hangisi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Pcp bir tüfek için biraz bütçe ayırdım. 2000 Tl civarı. Yaylı tüfeklerdeki stabil atış ve o kır kur olayından artık resmen gına geldi. Adam akıllı bir pcp'ye geçmek istiyorum artık ve önümde 3 seçenek konusunda çok kararsızım.

Bunlardan biri Evanix S10 Side Lever
    AirArms S410
    Walther Dominator 1250

Tüfeklerin sınıfları birbirlerine çok yakın göründüğü için bir türlü seçimimi yapamıyorum. Pcp'yi 100 120 metre atışlar için istiyorum. 50 m gibi mesafeler bana keyif vermez oldu. Daha uzaklarda mermi deliklerini gözlerim arar oldu :)

Evanix ile ilgili hiçbir bilgim yok. AirArms çok kafamı kurcalıyor. Gerçekten çok hoş bir tüfek. Ancak görüntüye de önem verdiğim için Dominatör'ün gönlümde yatan aslan konumunda. Ancak dominatör konusunda güç ve 100 120 metre konusunda isabetli atışlar için hiçbir bilgim yok. Bu tüfekler arasında hız, stabil atış, güç gibi değerleri göze aldığımızda hangisini önerirsiniz?

Evanix'in 1500 tl gibi olan fiyatından dolayı da aklım ona gitmiyor değil. Acaba çok farkeder mi? diye sorup duruyorum. Siz ne dersiniz? Yardımlarınızı beklerim.

• Çok çekici bir silah olmasına rağmen Evanix uzun mesafelerde bekleneni veremiyor. Aslında bu silah esas olarak avda kullanmak üzere tasarlanmış olduğundan isabet konusunda çok yüksek beklentilere de girmemek lazım.

Öte yenden hem S410, hem de Dominator çok güzel silahlar fakat aynı seçimi ben yapıyor olsaydım hiç düşünmeden S410'u seçerdim.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• FX i neden düşünmedin?mesela T12 ,Glad...
    bence FX veya AirArms ı tercih etmelisin...

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• Dün T12 ye bir daha aşık oldum desem yeridir. Hava sıcak olmamasına rağmen 965 ft/sn. 190 bar çıkış hızı verdi :)
    Tetik ve çekiç sistemindeki işçilik hayran bıraktı beni kendine. Bu kadar hafif ve güçlü başka bir tüfek yoktur herhalde! Bence seçeneklere dahil edilmeli.

• gerçekten forumda ayrıntılı bir Walther Dominator 1250 inclemesi yok gibi....sahip olanlar fikir beyan edebilirler mi acaba.. bu arada desmosedici nickli arkadaş AIR ARMS s410 satan bir yer buldun da bizim mi haberimiz yok...bence FX'leri saymazsan alınabilecek en iyi tüfek S410'dur..(şahsi kanaatim)Çünkü evanix için tam bir hava canavarı deniyor(forumda okuduğum kadarıyla) ve kuvvetli olmasının sebebi daha çok hedef gözetmek için değil avlanmak için imal edilmiş olması ancak ben şahsen söylenen 15-20 atışlık stabiliteyi az buluyorum bir PCP tüfek için........

AIRARMS s410 için YATAGUN'a kapora yatırıp sıraya girsek nasıl olur acaba.gelirse kaçırmamak adına...olabilir mi Mustafa Serdar ağabey??? :him:s

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR

TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR....:

AirArms S410 Tumbhole

• Merhaba aslında iki alternatif birbirinden çok farklı.Dominator 300 bar tüplü kendinden regülatörlü hafif 60 cm namlulu ciddi bir dizayn ve imalata haiz bence çok güzel bir tüfek isabetli kuvvetli vede combo seçeneğindeki ilave ürünlerin hepsi çok başarılı (dürbün bipod moderatör hele hele çantası çok iyi) bu tüfekle ayrıca dolum aparatı almanızada gerek kalmıyor.bunun yanında nedense ülkemiz insanı tarafından pek tutulmamış plastik dipçikli ve tüpünden dolayı tipsiz olarak nitelendirilen bir tüfek. Evanix ise evet güçlü ama av için düşünülöüş ağır tetikli AR6 da bence dizayn sakıncaları olan ama nispeten ucuz güzel bir ahşap dipçiğe sahip (ara sıra kırılma sıkıntıları yaşıyan) büyük tüplü yakışıklı bir tüfek bu durunda seçim birazcık şahsi ısınma ve beyeni bazında olmak durumunda yani işiniz zor

• Daha önce forumda Dominatör tüpündeki yarıktan bahsedilmişti. Aynı vakaya tekrar rastlanmış! 300 barlık tüpün içinde kocaman bir yarık var. Satın almış olanların tüpü kontrol etmesinde yada ettirmesinde fayda var!!!

• Bence denenmiş piyasanın test etmiş olduğu garantisi olan servisi olan parçası olan tüfek en iyi tüfektir gerisi size kalmıştır.

FEİNWERKBAU 600

• Selamlar, bilgiler için teşekkürler.
    Ancak seçeneklerime FX T12'yi dahil ettim ve aralarında gerçekten en iyisi olduğunu düşünmeye başladım. Gerek videolar, gerek yazılanlardan. Cumartesi almaya gidiyorum. Bakalım nasıl bir tüfek göreceğiz. Test videoları ve atışları için sabırsızlanıyorum.

• Evanix çok kuvvetli ancak isabet oranı düşük
    Walther Dominator hakkında hiç bir fikrim yok ancak bana göre görünüşü çok kötü
    AirArms güçü diğerlerine göre biraz daha düşük ama çok istikrarlı vede görünüş ihtibariyle esnetik
    Fx t-12 başka söze gerek yok:D üstelik oldukça hafif ve istikrarlı(bana göre tek eskiği ahşap olmaması gerçi sonrada takılabiliyo diye biliyorum)

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• ben çoğu pcp yı kullandım asla diğer pcplere lafım yok hepsı kendı dalında süperler benim evanixe özellikle ar6 ya bakış açım çok değişik sızler gıbı değil hem fazla pahalı değil hemde çok kuvvetli isabetlılık içinse oda bırkeç değişiklıkle cezbedici hale gelebılıyor elbette karar herzaman alıcınındır. bu işe gercek gonul vermış durumu iyi olan arkadaşların koleksıyonunda bence 3 silah olmalıdır fx gladyator,aas410,ve elbette evanix ar6 kullanımı çok zevkli

Evanix Blizzard
    Air arms s410 extra fac .22cal bolt action__NikkoStirling-(8.32x60)

• Selamlar, bilgiler için teşekkürler.
    Ancak seçeneklerime FX T12'yi dahil ettim ve aralarında gerçekten en iyisi olduğunu düşünmeye başladım. Gerek videolar, gerek yazılanlardan. Cumartesi almaya gidiyorum. Bakalım nasıl bir tüfek göreceğiz. Test videoları ve atışları için sabırsızlanıyorum.

Güzel seçim yapmışsınız hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

FEİNWERKBAU 600

• Güç olayına takılmaya gerek yok bence. T12 tabanca gibi ses çıkarıyor. Gücü görünce Daha fazlasına gerek olmadığını anlarsınız.

• T12 kullanan biri olarak söylüyorum;Zerafet,istikrar ve güç arıyorsanız doğru seçim T12.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Benim de tavsiyem o yöndedir. Her ne kadar diğerleri arasında sadece AA 410'u kullanmış isem de...

S&W 686-6

• Çünkü evanix için tam bir hava canavarı deniyor(forumda okuduğum kadarıyla) ve kuvvetli olmasının sebebi daha çok hedef gözetmek için değil avlanmak için imal edilmiş olması ancak ben şahsen söylenen 15-20 atışlık stabiliteyi az buluyorum bir PCP tüfek için........

AIRARMS s410 için

Mrb Hakan bey ...
    Aslında Evanix marka silahlar artık eskisi kadar sorunlu değiller die düşünüyorum . Kesinlikle hava canavarı falanda değiller stabil atış sayısı bugün 30 dan aşağı değildir yanlız hızları ilk atışlarda krono ölçüm sonucu olarak 1100 fts değerinde başlıyor ve düşüşüde tabi hızlı oluyorrr. Yanlız silahımızda regületör uygulaması sonucunda hızını T12 değerlerine indirdiğimizde stabil atış sayısıda 50 lere rahat çıkabiliyor. Sizin forumlarda duyduğunuz tam bir hava canavarı silahı ise Evanix AR6 dır.....

Evanix silahlara uygulanan regületör uygulaması sonucunda (başka forumdaki ) Engin1992 arkadaşımız Evanix Bil.S10 silahı ile 87 metrede 1 TL para boyunda yani 3 cm çapında gurup oluşturdu. .... x;.zx;.z
    Bende evanix marka silah kullanıyorum silahımdan oldukcada memnunum ....şimdilik yeni bir kullanıcı olduğum için benim isteklerime cvp veriyor. İlerleyen zamanlarda yaza falan regületör uygulaması ve birde ceketli LW namlu modifiyesi düşünüyorum....

Saygılar...

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• FX T12 kullanıcısı olarak bu tüfeği öneririm. Ahşap Kundak ve namlu ceketi ile çok daha güzel bir görüntüye sahip oluyor.Tüpü 240 cc alabilirsin.

[Resim Engellendi: http://s8.directupload.net/images/091020/temp/aks3ypnt.jpg]

[Resim Engellendi: http://s3.directupload.net/images/091020/temp/npwbf8g6.jpg]

• Mehmet bey,namluya ceket yakşmış.Güle güle kullanın.Malzeme nedir acaba?

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Mrb Hakan bey ...
    Aslında Evanix marka silahlar artık eskisi kadar sorunlu değiller die düşünüyorum . Kesinlikle hava canavarı falanda değiller stabil atış sayısı bugün 30 dan aşağı değildir yanlız hızları ilk atışlarda krono ölçüm sonucu olarak 1100 fts değerinde başlıyor ve düşüşüde tabi hızlı oluyorrr. Yanlız silahımızda regületör uygulaması sonucunda hızını T12 değerlerine indirdiğimizde stabil atış sayısıda 50 lere rahat çıkabiliyor. Sizin forumlarda duyduğunuz tam bir hava canavarı silahı ise Evanix AR6 dır.....

Evanix silahlara uygulanan regületör uygulaması sonucunda (başka forumdaki ) Engin1992 arkadaşımız Evanix Bil.S10 silahı ile 87 metrede 1 TL para boyunda yani 3 cm çapında gurup oluşturdu. .... x;.z x;.z
    Bende evanix marka silah kullanıyorum silahımdan oldukcada memnunum ....şimdilik yeni bir kullanıcı olduğum için benim isteklerime cvp veriyor. İlerleyen zamanlarda yaza falan regületör uygulaması ve birde ceketli LW namlu modifiyesi düşünüyorum....

Saygılar...

O grup 1 tl bile değildi hocam 1 kuruştu..