dürbün sıfırlaması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar sitenin yeni üyesiyim, yeni aldığım Weihrauch Hw 97 K tüfeğimin üzerine yatagun dan dampa dürbün ayaklığı aldım. Tasco 3x9/40 dürbünüme monte ettim. Yaptığım sıfırlama atışlarında dürbünün yukarı aşağı ayarını son noktaya çekmeme rağmen hedefte atışlar üste geliyor.

Yani dampa ayaklıkla dürbün çok yukarıda ?( kalıyor. Ne yapmam gerekiyor. Çaresiz kaldım lütfen beni bu konuda bilgilendirirmisiniz. Dürbünde aşağı yukarı ayarı sonda başka hareket etmiyor ama atışlar hedef kağıdının bir karış üzerine vuruyor.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• Yaptığınız bağlantı sonrasında dürbün ile namlu eksenleri birbirine paralel olmalı...
    Hedef aldığınız noktanın hep üstünü vuruyorsanız; dürbünün önü, arkasına göre daha alçakta kalmış olabilir...
    Dampa ayağın, silahın dürbün kızagına tam olarak oturup oturmadığını kontrol edin...
    Yine dampa ayağın dürbün bağlanan kısımlarındaki vidaları eşit miktarda sıkmalısınız ki dürbünün silah üzerindeki paralelliği bozulmasın...
    Bağlantı kusursuz olmasına rağmen sorun devam ediyor ise ;
    Röntgen filminden keseceğiniz küçük parçaları dürbünün ön kısımdaki ayağının altına koymalısınız...
    Bu şekilde dürbünün ön kısmını yükseltmiş ve sorunu çözmüş olacaksınız...

• dampayı ters çevirip takın, durum tersine döner ve dürbünün klikleri kurtarmaz ise yukarıdaki işlemi deneyin.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• dürbün montajını önce dürbün ayağını/ayaklarını tüfeğe monte ederek başlamalıyız. ayakların alt kısımlarını taktıktan sonra üzerine dürbün çapında iki tane uçları kurşun kalem gibi sivriltilmiş metal yada ahşap parça ile paralellikleri kontrol edilerek sıkılır.(sivri uçlar birbirne bakacak). daha sonra dürbünü ayaklara yerleştirip üst kapakları yine her vidayı aynı güçte sıkarak bitirmeliyiz. dürbünü önce ayaklara monte edip sonra tüfeğe yerleştirmek hatalı sonuçlar verebilir.

Weihrauch HW100t .22 cal. / tasco 6*24*50ao
    Hatsan AT44 .25 cal. / optima reddot
    Umarex (s&w) .177 cal.

siyah_kurdela.jpg
    B Rh(+) kocaeli