kafamdaki pcp tüfek

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Çok meraklısı olmamamla beraber havalı silah merakım bir seneyi geçti hatta birde hatsan 125 aldım piknik atışında atış yaparken kurma kolu kurtuldu benimde keyfim kaçtı biraz .zaten yerli malı illaki adını kötüye çıkarmayı sever gamo alayım diye düşünürken biraz fazla para verir pcp alırım diye düşündüm birkaç gündür pcp araştırıyorum beğendiklerim de pahalı işin ayrı bir yönüde detaylara titiz olmam yivli tüfek merak ve zevkini de biraz olsun tatmin etmek için kafamda şöyle bir pcp tüfek şekli oluştu:

ağaç kundak-5.5mm- bolt action-gez gözlü olsa diye hayal ettim ama bu özelliklerde tüfek göremedim sizlere sorum bu özelliklerde tüfek varmı bulunurmu.

Zoraki hp ultra 4.5

Altay silver: y. otomatik

Karatay: pompalı

• Beklentilerinizi tam anlayamadım ama Webley Raider olabilir diye düşünüyorum, ondada gez, arpacık yok. Belki diopter kullanabilirsiniz, ama gücü sizi tatmin etmeyebilir.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Bence Evanix S10 Sizin işinizi görecektir. Piyasada ikinci el bulabileceğiniz gibi uygun fiyata ve hatta regülatör uygulaması yapılmış düşürebilirseniz dadından yinmez... ( 1000 lira çivarında sanırım ikinci el temizini bulabilirsiniz. )

• Önerdikleriniz de gez arpacık yok ve tek atışlı. şarjör lü olmasını da eklersem sanıyorum bu tip pcp tüfek yok şimdiye kadar rastlamadım yada yabancı bir marka bulunsa da fiyat yüksek olur. aramaya devam sağolun .

Zoraki hp ultra 4.5

• Official Post

PCP tüfekler uzun mesafe nokta atışı yapılabilen hassas atış silahlarıdır, mühimmat kalibresininde küçük olması nedeniyle seçilen hedefte küçüktür ve gez arpacık genelde tercih edilmez, bunun yerine open sight yada red dot kullanılır, ama bu silahlardaki genel tercih Dürbündür,

BoltAction konusuna gelirsek, FX in T12 modeli BoltAction dur ve ahşap arzu etmeniz halinde forumumuzda BlackBoy_55 nickli Musa kardeşimiz mükemmel seviyede kundaklar yapıyor ve kompetanı olduğu silah kundağıda T12 dir.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Aradığım özelliklerdeki tüfek olmadığı anlaşıldı. bu durumda gezden vaz geçeyim. av bayii tüfek tamircisi arkadaşa sordumnamluya gez arpacık kaynatıp tekrar siyah boya atılabileceğini söyledi artık uygun fiyat 2. el tüfek arıyacağım.

Zoraki hp ultra 4.5