multipump+pcp

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yıllarca crosman2100 kullandığım için aklıma şöyle bir şey geldi.bilindiği üzere crosman 2100 multipump bir silah.silahın altında bulunan kolu açıp kapamak suretiyle silindirin içinde bulunan yaklaşık 10cm uzunluğundaki hava deposuna havayı sıkıştırarak atış yapabilen bir sisteme sahip.mesela şöyle bir şey yapılabilirmi?silahın altındaki kol iptal edilse,silindirin içinde bulunan hava deposu imkanların el verdiği kadar ve tabi ki yüksek basınca dayanıklı malzemeden yapılsa,çekiç yayı güçlendirilse,yavru bir pcp silah elde edilebilirmismiley1.giföylesine bir fikir geldi aklıma,elbette ki üstadlarımdan konu ile ilgili daha akılcı ve açıklayıcı bilgiler edinmek isterim,saygılar

• Official Post

Neden olmasın harikada olur ama 100 bar gibi bir basıncın üzerine çıkılmaması gerekir, çünkü valf sisteminden diğer bölümlerine kadar yüksek basınçlara uygun üretilmemiştir, ayrıca tüp konusunda sana tavsiyem 88 gramlık CO2 tüp kullanman, bu tüplerin test basıncı 250 bar, yani 150 bara kadar hava basılabilir ama sen 100 barı aşma çünkü silahın kaldırmaz.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• sizin bu konuda ki fikriniz benim için önemliydi mustafa bey,teşekkür ediyorum.belki yakın bir zamanda değil ama düşündüklerimi bir gün hayata geçirebilirsem tavsiyenizi dikkate alacağımyes.gif

• Bahsettiginiz seyi 1993 te sanirim crosmanin limited edition bir modeli uzerinde denemistim.Hava kaynagi olarakta kuru buz kullanmistim.Sonuc 10-20 atis sonra silahin hava transfer portu patladi (ayni zamanda pelet itici ve BB tutucudur).Benim tecrubelerim multi pump modeller yuksek basincta cabuk pes ediyor.Co2 ler kadar modifiyeye uygun degiller.Yapilamazmi?Tabiki yapilir ama sistemde bir cok noktanin yeniden yapilmasi gerekir.bir noktayi saglamlastir corap sokugu gibi bir sonraki parca derken.Bakmissin astari yuzunden pahaliya cikmis.Hepsinden onemliside boyle bir calisma geri donusu olmayan ciddi yaralanmalara ve hatta olumlere sebep olabilir.Basincin sakasi olmaz.!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22