keçe pelet

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • pcp silahlarımızda keçe pelet leri ne sıklıkta,kaç adet kullanmamız gerekiyor?

• isabet bozulmaya başladığında ard arda 2-3 tane yeterli

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• En basiti mantıken şudur. Attığınız Keçe pellet temiz çıkmaya başlamışsa namluda temizlenmiş demektir. 2-3 yada en fazla 4 tanesi yeterli olacaktır sanırım.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Yalnız Yeni gelen airarms lar gibi barrel shroud ve gizli moderatörü olan silahlarda keçe pellet kullanılmamalı, ayrıca namlu ucunda moderatör varsa hasar görmemesi için sökülmelidir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• örneğin;sürekli olarak kaliteli pelet kullanan biri için,namlu temizliği yaklaşık kaç atıştan sonra olmalıdır?(jsb,fx,AA)

• Ben profesyonel görüş verecek kadar bilgili değilim. Galiba bu konuda "xxxx atışta bir temizlik yapılmalıdır" gibisinden bir kural da yok. Herkes kendi tecrübelerine (veya kafasına) göre uyguluyor. Deneyerek optimum bir atış sayısı belirlemek en pratik çözüm.
    Şahsen ben 1 kutu (200 adet) pellet attıktan sonra önce harbi ile temizliyorum namluyu, sonra da aynı anda (yani peşpeşe namluya soktuğum) 2 keçe pelleti atıyorum. Kullandığım pellet JSB. Harbinin ucundaki kumaş parçası ilk çekişte siyaha yakın koyu gri, daha sonra da daha açık gri boyanıyor.

S&W 686-6

• elbetteki(xxxx atıştan sonra temizlenir)diye bir kural yok.henüz pcp ile yeni tanışmış olmam sebebi ile daha önce bu konuda tecrübesi ve deneyimi olan arkadaşların deneyimlerine ihtiyaç duydum.elbette ki zaman içerisinde ister-istemez bu tecrübeyi edineceğiz.bilgi ve emeğinize teşekkürler

• Keçe peleti bende kullanıyorum hem pcp de hem yaylıda,ama benim gözlemlediğim pcp de namlu kirliliği çok daha uzun zaman alıyor kullanılan pelletinde etkisi çok fx,jsb,aa lar pürüzsüz ve temiz olduğundan çokta sık temizlik gerektirmiyor,başka pellletleri elime aldığımda kurşunun resmen elime sıvandığını görebiliyorum haliyle namluyada aynı etkiyi yapıyor.yaylılarda pelletin yanı sıra dizel etkisi nedeniylede namlu çok daha çabuk sürede kirleniyor ve daha sık temizlik gerektiriyor deneyerek gözlemlemek en doğrusu.

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal