AirArms S410 SL Ağır çekiç Uygulaması Hız sonuçları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Meslek sırrı, püf noktası, her işin bir inceliği var vb. sözler bu duruma cuk oturuyor. S410 ile crono karşısında yaklaşık 5.000 atış yaptık. Şu anda silahta ne değişiklik yapıldığında çıkış hızını ölçmeden söyleyebiliyoruz desem herhalde abartmış olmam.

Mütevazi olma Kadir, çoğul kullanma, o atışların tamamını sen yaptın g;$i

• İş sadece tetiği çekmekse atışların tamamını ben yaptım. Çıkan sonuçları birlikte yorumlayıp o şekilde modifiye yaptık.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Mustafa Abi benim modlama konusunda tüpüm dolu olmadığı için yorum yapamamıştım...Abi ellerine kollarına sağlık... Alet 90 metrede kayaları söküyor...Vee çok tatlı bir atış sesine sahip olmuş.Sanki "Ben güçlüyüm" diyor tetiğe bastıkça..Çekiç değiştirmeden yapacağını söylemiştin...Sanırım yukarıda ki "Üzümünü ye bağını sorma"işlemi yapıldı benim tüfeğe de...Ellerine sağlık tekrar...
    Selamlar

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR

TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR....:

AirArms S410 Tumbhole

• peki her hangi bir parça değiştirmeden tam güçte 850fpslerde 40 (yada 30-35) stabil atışa ayarlanabilir mi?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Teorik olarak kullanma kılavuzunda bulunan şemadaki 67 nolu vidayı gevşeterek mümkün olması lazım. Pratiğini Mustafa abi bilir. =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Alıntı

Bugün 13:41

RaptorX tarafından
    peki her hangi bir parça değiştirmeden tam güçte 850fpslerde 40 (yada 30-35) stabil atışa ayarlanabilir mi?

Silahımla hız ölçümleri için belki 1000'den fazla pelet atmışımdır.Güç ayar düğmesi yoluyla hızı düşürsemde 30 atış için bulabildiğim en iyi değer 35 fps aralığında.Örneğin benim şu an kullanmaya çalıştığım ayar 18 grain ile 195 bar ile 145 bar arası 870-905 fps aralığında 30 atış.20 atışa razı olunursa 180-150 bar arası 880-905 yani 25 fps'lik düşük-yüksek farkı yakalanabiliyor.Ama çekiç yayının tansiyonu ile oynanıp hız düşürülürse stabilite ve atış sayısı artar mı bende merak ediyorum.Fakat bence 16 grain ile 850 fps'ler isabeti 30-40 metreye kadar belki pek etkilemez ama daha sonrasında bozar.JSB ürünü peletler sanki Lothar Walter namlulu tüfeklerde 30-36 fpe ile kullanılsın diye yapılmış.Yazılıp çizilenleri okuduğumda ve en iyi markaların incelemelerine baktığımda silahlar bu güç aralığında ve en iyi neticeleri JSB üretimi peletlerle veriyor.Bence AA'ları 36 fpe'lere kadar güçlendirmek mantıklı olabilir ama 30 fpe'nin altına dizginlemek iyi olmaz gibi.Bunlar tabiki benim fikirlerim.Aslında imkan olsada kapalı ortamda çeşitli mesafelerde , çeşitli güç seviyelerinde tüfeği tamamen sabitleyerek test edebilsek.
    Bence silaha iğne yapmadan 30-31 fpe aralığında 40-45 atış imkansız gibi.Tüfeğe kıyabilirsem belki ileride Mustafa bey'e iğneye götürürüm. ?(

FİLİNTALAR GRUBU

• Official Post

Teorik olarak kullanma kılavuzunda bulunan şemadaki 67 nolu vidayı gevşeterek mümkün olması lazım. Pratiğini Mustafa abi bilir. =)

Hayır öyle bir şey yok Evren, 67 numaralı allen başlı vida çekiç ve yayın olduğı bloğu valf sisteminin olduğu bloğa bağlamak için.

silah zaten standart halinde 40 stabil atış yapıyor, güç ayarı kısılıp 850fps atması sağlanırsa stabilite dahada iyileşir.